Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
royko
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Pe jan 27, 2006 11:06 pm

nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a royko To nov 14, 2006 10:13 pm

Imam bež usnje in je gladko usnje, brez kake alcantare. In zdaj bi jih rad malo očistil pred zimo.Enkrat sem že imel neki bmw sprej peno za čiščenje in neko kremo za na konc za namazat...
Zanima me pa kakšna čistila in kje v lj naj jih kupim?
Slika
 
Uporabniški avatar
FRANCIVW
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 537
Pridružen: Pe feb 10, 2006 7:06 pm
Kraj: KAMNIK

Napisal/-a FRANCIVW To nov 14, 2006 10:28 pm

Tle boš sigurno kaj dobil ;) http://www.topfinish.si/main.php
Slika
 
Uporabniški avatar
royko
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Pe jan 27, 2006 11:06 pm

Napisal/-a royko To nov 14, 2006 10:38 pm

to vem da na top finish pucajo leder, samo jaz bi rad samo čistila kupil in potem sam doma očistil sedeže
Slika
 
Uporabniški avatar
royko
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Pe jan 27, 2006 11:06 pm

Napisal/-a royko To nov 14, 2006 10:41 pm

lenivec je napisal/-a:tekočino za nego in čiščenje usnja dobiš v bolj ali majn vsakem supermarketu. pa lepo najprej, z rahlo vlažno krpo spucaš prah pa tako umazanijo, pol pa lepo z tistim pošprejaš, malo počakaš in z suho krpo obrišeš. usnje bo melo taki mat suh otip. jaz še potem namažem vse skupaj z nivejo pustim kake pol urce urco, da se malo vpije. potem pa dobro obrišem z suho krpo. pa rata usnje tak nežno na dotik in dobi malo leska :)
to pač po želji če hočeš al ne.


V supermarketih dobš samo čistila za usnjene kavče pa take pizdarije, pa z niveo tud nebi glih rad mazal zicov. Neki k je hudo pa ne zdj ful drago pa da je za avto jz iščem.
Slika
 
Uporabniški avatar
FRANCIVW
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 537
Pridružen: Pe feb 10, 2006 7:06 pm
Kraj: KAMNIK

Napisal/-a FRANCIVW To nov 14, 2006 10:49 pm

royko je napisal/-a:to vem da na top finish pucajo leder, samo jaz bi rad samo čistila kupil in potem sam doma očistil sedeže
Lahko tudi pri njih kupiš ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr nov 15, 2006 8:41 am

Prav s temlem jaz ze pucam 3leta (sedeze, armaturo...) in je res ucinkovito.
Poisci malo po trgovinah s tem materialom.

Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Sr nov 15, 2006 9:35 am

http://www.sonax.de/sonax-d/pflegetipps.php?show_cat=innenraum_leder_pflegen
jest uporabljam tole in sicer lotion ki ga pa pri nas nisem dobil tko da tujina vabi. majo pa na nasih petrolovih servisih peno za ciscenje od sonaxa pa je pomoje tud dobra. drugac pa sem pred tem dvakrat letno mazal sedeze z navadno kremo za usnjene sedezne pa je bla spica (mam crne tko da se umazanija ne vidi). aja, pazi na vonj ker poceni stvari znajo vcasih smrdet k k****a (naprimer cistilni robcki od italijanske firme k tut ferrari f1 ssponzorira sam se zdele ne spomnim imena).

lp
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Sr nov 15, 2006 2:17 pm

uporabi iskalnik na levi, ali pa soleo. ;)
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
Mad
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2828
Pridružen: So apr 22, 2006 11:50 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a Mad Sr nov 15, 2006 4:44 pm

... pobrišeš z vlažno krpo pustiš da se posuši pol pa z kakšno nežno kremo za roke narahlo namažeš ... L.p. Mad
kinkyllama & Yoni fun club ...
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Sr nov 15, 2006 6:52 pm

Tole bom pa tut jst probal z nivejo in sicer volanski obroč in prestavno ročico (druzga tko al tko nimam usnjenga) :D
Torej očistim z vlažno krpo in počakam da se posuši ter nato namažem z nivejo ali solejo ter pustim kako urco,da se vleze v usnje ter nato obrišem.
Mater jst sem se pa zmer spraševal z čim očiatit in osvežit volanski obroč rešitev pa vozim v predalu v vratih :jao: :jao: :jao:
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
ArminLegenda
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Pe avg 25, 2006 11:11 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ArminLegenda Sr nov 15, 2006 7:45 pm

B 2000 dela čudeže (naj bi jih) ;) sprobano pri AFM
 
Uporabniški avatar
royko
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Pe jan 27, 2006 11:06 pm

Napisal/-a royko Če nov 16, 2006 11:38 am

Sem bil v top finish in sem hotel kupiti neko čistilo ampak mi je model hotel prodati kar eno rabljeno čistilo pol se je pa še neumnega delal da kao ni rabljeno a 5min nazaj je reku da niso šprical z njim že dolg časa zato se je zasušil notr v cevi. Mislim kaj takega pa še ne. Nikoli po nobeno stvarveč v top finish!!!!!

Lenivec ti pa sprašuješ kaka je razlika pri usnju v avtu in doma: za čiščenje naj nebi imelo veze kakšno čistilo, le da je za usnje, pač katero bolj spuca. Pri mazanju pa je zelo pomembno s kakšnim losjonom boš namazal predvsem zaradi velikih temperaturnih šokov ki jih dobivajo sedeži v avtu.
Ti kar maži svoje sedeže s čimer najdeš doma pa bova primerjala z mojimi čez par let, boš videl razliko.....
Slika
 
Uporabniški avatar
cossy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: Sr avg 25, 2004 8:46 am
Kraj: Tržič

Napisal/-a cossy Če nov 16, 2006 1:12 pm

jest bi mel samo eno vprašanje leder ,skaj alpa pravo usnje v čem je razlika in a se vse isto neguje :oops:
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Če nov 16, 2006 2:46 pm

cossy je napisal/-a:jest bi mel samo eno vprašanje leder ,skaj alpa pravo usnje v čem je razlika in a se vse isto neguje :oops:


A ni leder in pravo usnje ena in ista stvar :shock:
Drugače pa je skaj umetno usnje in se po moje tudi ne čisti enako kot pravo usnje.
Naj me kdo popravi,če se motim
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
cossy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: Sr avg 25, 2004 8:46 am
Kraj: Tržič

Napisal/-a cossy Če nov 16, 2006 5:37 pm

kar mam v avtu pravo usnje mi je bla tema zanimiva, sam zmotil me je ko so se v temi pojavli različni izrazi pa sm raj vprašov za razilko.

hvala za odgovore :tomidelej:
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov