Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a NejcZ Sr apr 06, 2011 8:02 am

Da po doooolgem času obudim temo :)
Torej v avtu imam komplet usnje, v zadnjih 2 mesecih je bilo enkrat sčiščeno in namazano, pa še to pri mojstru ko mi je komplet avto globinsko čistil. Ker usnje na otip ni tako mehko kot bi lahko bilo (v prejšnjih 180k km neverjamem da je bilo kdaj mazano-> vseeno zgleda zelo dobro glede na situacijo) bi rabil neka čistila oz nekaj da malo navlažim usnje da bo ostalo tako kot je.
Pa rad bi to kupil v MB ali CE do konca tedna da pred vikendom zrihtam komplet notranjost.. Tako da prosim za kak predlog :)

LP, Nejc
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a grahovc Sr apr 06, 2011 4:13 pm

http://www.carshinefactory.com/index.php?cPath=70

dr. leather wipes ali pa wolf revival :D
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a NejcZ Sr apr 06, 2011 5:07 pm

Hvala za link.. ampak je pa cela pi*darija zdej ker sm še vsaj 10 stvari najdu gor k mislim da jih rabim in bom spet vrgu 100e bek :lol:
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a Scremer Če apr 07, 2011 2:47 pm

NejcZ je napisal/-a:Hvala za link.. ampak je pa cela pi*darija zdej ker sm še vsaj 10 stvari najdu gor k mislim da jih rabim in bom spet vrgu 100e bek :lol:


Ah, pol še ni tako hudo. Jaz zapravim 100€ za kozmetiko, ki jo mogoče sploh ne potrebujem :) .

Drugače pa za nego usnja priporočam Gliptone čistilo in zaščito. Delo opravi odlično, vonj je pa izrazito usnjen (po novem usnju), kar mogoče komu ne ustreza.
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a Miholl84 Po apr 11, 2011 4:54 pm

Fantje kaj pa alcantara, kaj se z njo počne če je usrana?
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a lizard Po apr 11, 2011 5:01 pm

Miholl84 je napisal/-a:Fantje kaj pa alcantara, kaj se z njo počne če je usrana?


http://www.alcantara.com/uploadedFiles/ ... ctions.pdf
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a lizard Pe jul 08, 2011 9:45 pm

Scremer je napisal/-a:Drugače pa za nego usnja priporočam Gliptone čistilo in zaščito. Delo opravi odlično, vonj je pa izrazito usnjen (po novem usnju), kar mogoče komu ne ustreza.


Glih danes tole dvoje uporabil - usnje se je res zelo lepo zmehčalo (precej bolj kot z uporabo enih druhi produktov, pa tudi očistit se da prav vsako umazanijo), moteče je to, da mi roke in cel avto smrdijo po kravi. Druga stvar pa je, da se sedeži zdaj lepijo - se to pojavlja tudi drugim?
Če ne, sumim na kako interakcijo s prej uporabljenimi produkti ali pa sem uporabil preveč conditionera, ker se mi lepijo tudi roke, čeprav sem jih že parkrat pral, tudi s čistilnim bencinom. Kakorkoli že, upam, da se v kratkem ta lepljivi sloj odstrani, ker vozit se je zdaj res super.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a LaMike So jul 09, 2011 5:00 pm

Ko si nanesel pasto za nego usnja si jo pustil vsaj 24 ur, da se vpije? Če je ne pustiš jo moraš pa obrisat. Torej naneseš in po nekaj časa obrišeš z čisto krpo.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a lizard So jul 09, 2011 5:40 pm

No saj danes je že precej bolje, izrazitega vonja več ni, kot tudi lepljenja skorajda ne. Vseeno sem pa še dodatno pobrisal odvečni "conditioner". Hvala.
 
Uporabniški avatar
bmwmb
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po sep 19, 2011 11:11 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a bmwmb Po sep 19, 2011 11:54 pm

Moj postopek čiščenja bež sedežev pa je z radirno gobico (kupi se 4 v kompletu v DMu za 1,5 EUR), jih navlažiš in rahlo drgneš po usnju. Umazanija gre nenormalno hitro dol in brez posebnega truda. Nato sedeže obrišem, da so suhi in jih namažem z BMW Leather Care kremo (cca. 28 EUR, zadostuje za vsaj tri čiščenja celotnega vozila - Mariborčani, priporočam nakup v Avto Svetu (Saab, rabljeni BMW) na Ptujski cesti, ker stane okrog 22 EUR. Sam sem jo kupil v Murski Soboti pri Meškotu za 28 EUR).

Sedeži so v nulo!
BMW 525dA E60
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a Yagi-san To sep 20, 2011 9:09 am

http://www.youtube.com/watch?v=EwK8IiPm7LY


...uporabljem njihove izdelke ! Zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a INFINITI To sep 20, 2011 9:29 am

Sam sem probal že kopico teh čistil in krem, na koncu mi je kolega, ki je včasih delal pri Španu, dal eno tako kakor spužvo - v bistvu je taka trda pena in jo lahko nalomiš na poljubne kose.
Zadeva ima neke mikro pore tako fine in hkrati močne, da pobere vse dol v trenutku z uporabo le vode - nič drugega. Ko se umaže - flikneš stran in si odlomiš novi del za čiščenje.
V glavnem daleč najbolj učinkovita zadeva. Imel sem pa ravno tako beige usnje in po 7 letih uporabe je avto zgledal kot iz trgovine, celo šive je opralo u nulo, brez nekega težkega drknjenja in zajebavanja.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
vugy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 687
Pridružen: Pe jul 06, 2007 6:59 pm
Kraj: AT-SLO

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a vugy To sep 20, 2011 9:52 am

INFINITI je napisal/-a:Sam sem probal že kopico teh čistil in krem, na koncu mi je kolega, ki je včasih delal pri Španu, dal eno tako kakor spužvo - v bistvu je taka trda pena in jo lahko nalomiš na poljubne kose.
Zadeva ima neke mikro pore tako fine in hkrati močne, da pobere vse dol v trenutku z uporabo le vode - nič drugega. Ko se umaže - flikneš stran in si odlomiš novi del za čiščenje.
V glavnem daleč najbolj učinkovita zadeva. Imel sem pa ravno tako beige usnje in po 7 letih uporabe je avto zgledal kot iz trgovine, celo šive je opralo u nulo, brez nekega težkega drknjenja in zajebavanja.


sem šel brat na nemške forume kaj več o teh gobicah katere omenjaš, verjetno se jih da kupiti kje v kaki trgovini z konjsko opremo. So namenjene čiščenju konjskih sedel :P bom probal kje kupit, namreč jas bi tudi rad sčistil svojo črno usnje v avtu. Mal je trdo ratalo.

http://www.lederzentrum.de/wiki/index.php/Lederpflege mislim da je to ta reč: Sattelseife
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a pavlich To sep 20, 2011 10:09 am

samo pri teh gobicah je treba paziti, ker so tako agresivne da lahko barvo poberejo dol, jst jih uporabljam samo na res zapacanih plastičnih predelih
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a NejcZ Sr jul 04, 2012 12:49 pm

Hja, kaj pa tole.. kako narediti usnje manj drseče?:)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a LaMike Sr jul 04, 2012 2:38 pm

INFINITI je napisal/-a:Sam sem probal že kopico teh čistil in krem, na koncu mi je kolega, ki je včasih delal pri Španu, dal eno tako kakor spužvo - v bistvu je taka trda pena in jo lahko nalomiš na poljubne kose.
Zadeva ima neke mikro pore tako fine in hkrati močne, da pobere vse dol v trenutku z uporabo le vode - nič drugega. Ko se umaže - flikneš stran in si odlomiš novi del za čiščenje.
V glavnem daleč najbolj učinkovita zadeva. Imel sem pa ravno tako beige usnje in po 7 letih uporabe je avto zgledal kot iz trgovine, celo šive je opralo u nulo, brez nekega težkega drknjenja in zajebavanja.


Nano gobice se temu reče Aka supa sponge. ;) Je pa @pavlich pravilno povedal. Z njimi je treba na usnju paziti, ker lahko poberejo barvo dol.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Vulko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne nov 09, 2008 12:58 am

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a Vulko Ne mar 31, 2013 10:44 pm

Sposojam si temo za kak nov svež odgovor. Na hitro sem preletel temo pa so samo starejši zapisi in me zanima v kateri trgovini bi dobil čistilo za usnjene sedeže? :D
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a Cefizelj Ne mar 31, 2013 11:26 pm

Jaz uporabljam Gliptone. Dobiš pa na ebayu ali pa spoliraj.si. Cenovno si tam tam :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a thunderbolt Ne mar 31, 2013 11:47 pm

Prvi cfs-ju vzameš FAB, ga pravilno razredčiš in potem, ko si v elementu spucaš še preostanek notranjosti. Namažeš pa s conditionerjem (Gliptone).
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a peroRS Po apr 01, 2013 12:34 pm

Osnova je, da se usnje temeljito očisti. Pa ne da enkrat z vlažno krpico potegneš čez, ampak si res vzameš čas in predrgneš nekajkrat vse komplet (tako z namensko krtačko kot z mikrokrpami), še posebej tam kje so gube, da spraviš vso umazanijo in maščobo ven (ne šparat s krpicami). Že samo s tem bistveno "popraviš" videz usnja.

Potem pa še namažeš usnje s premazom. Jaz delam tako (če je čas), da premažem enkrat, pustim čez noč in drug dan še enkrat :)
Uporabljam pa:
http://www.spoliraj.si/products.php?Aut ... l7cnl033mk

Zelo priporočam. Soliden vonj, ko se posuši ni usnje čisto nič mastno, drseče, ampak povsem naravno. Porabi se ga minimalno. ;)

lp
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov