Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a pavlich Po apr 01, 2013 12:40 pm

thunderbolt je napisal/-a:Prvi cfs-ju vzameš FAB, ga pravilno razredčiš in potem, ko si v elementu spucaš še preostanek notranjosti. Namažeš pa s conditionerjem (Gliptone).



pa previdno pri uporabi, ker te s FABom lahko zanese še v kakšen drug avto, al pa sedežno :D
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a en3rgie Po apr 01, 2013 12:58 pm

:lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a csf Po apr 01, 2013 7:37 pm

pavlich je napisal/-a:
thunderbolt je napisal/-a:Prvi cfs-ju vzameš FAB, ga pravilno razredčiš in potem, ko si v elementu spucaš še preostanek notranjosti. Namažeš pa s conditionerjem (Gliptone).



pa previdno pri uporabi, ker te s FABom lahko zanese še v kakšen drug avto, al pa sedežno :D



dobra :mrgreen: :mrgreen:
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a Cefizelj Po apr 01, 2013 7:49 pm

V kakšnem razmerju pa se meša FAB za čiščenje usnja? Me že vleče na zice pa sedežno.... :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
jure1981
Novinec
 
Prispevkov: 449
Pridružen: Ne maj 21, 2006 4:30 pm
Kraj: Polzela

Re: nega in čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a jure1981 Po apr 01, 2013 8:00 pm

Cefizelj je napisal/-a:V kakšnem razmerju pa se meša FAB za čiščenje usnja? Me že vleče na zice pa sedežno.... :mrgreen:

zacni pri 1/10.... v kolikor imas zelo umazano pa 1/8......
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

čiščenje usnja

Napisal/-a adis Ne avg 03, 2014 10:19 am

fantje potrebujem pomoč :)

gledam spoliraj.si in se ne morem odločiti kaj kupiti za čiščenje usnja.

kakšen je postopek čiščenja, kaj potrebujem, itd?

čistil bi pa usnje dakota v bež barvi.

hvala.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11013
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a martin_krpan Ne avg 03, 2014 11:04 am

jaz za čiščenje umazanije uporabljam ArmorAll leather wipes krpice, ki se prodajajo tudi na bencinskih črpalkah in sem zelo zadovoljen z njimi.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a Cefizelj Ne avg 03, 2014 11:57 am

Gliptone čistilec + conditioner, mislim da v kompletu dobiš tudi 2 krpi in krtačko za čiščenje, vsaj tako sem jaz naročil na spoliraj.si in je to to. Postopek čiščenja maš pa opisan pod produktom na strani. :)
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a tr00per Ne avg 03, 2014 1:01 pm

za sedežno, avto, usnjeno jakno ipd. sem vedno uporabljal vodo, nato sem pa namazal s kremo Renapur (se kupi v mercatorju), ki zadevo prav lepo poživi pa brez kakih kemikalij...supr zadeva.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a pavlich Ne avg 03, 2014 1:47 pm

tr00per je napisal/-a:za sedežno, avto, usnjeno jakno ipd. sem vedno uporabljal vodo, nato sem pa namazal s kremo Renapur (se kupi v mercatorju), ki zadevo prav lepo poživi pa brez kakih kemikalij...supr zadeva.


z vodo se zelo tezko karkoli doseze, tudi kakrsnekoli kreme je nesmiselno uporabljati ce usnje ni ocisceno tako kot treba.

predlagani gliptone komplet bo resil zadevo :)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a primozek68 Ne avg 03, 2014 3:30 pm

Kot mojster foruma z 8000 objavami, bi lahko naredil en search, a ne? Je polno opisanih postopkov z materiali vred. Al kaj si se naučil po vseh teh letih na forumu?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a adis Ne avg 03, 2014 10:24 pm

martin_krpan je napisal/-a:jaz za čiščenje umazanije uporabljam ArmorAll leather wipes krpice, ki se prodajajo tudi na bencinskih črpalkah in sem zelo zadovoljen z njimi.


a je to varianta "all in 1"?

Cefizelj je napisal/-a:Gliptone čistilec + conditioner, mislim da v kompletu dobiš tudi 2 krpi in krtačko za čiščenje, vsaj tako sem jaz naročil na spoliraj.si in je to to. Postopek čiščenja maš pa opisan pod produktom na strani. :)


super hvala. ker je na spoliraj.si toliko izdelkov se enostavno nisem mogel odločiti s čim čistiti. dva "čistila" sem že sprobal a ni to to.

žal kompleta ne najdem...predvidevam da je tole:
http://www.spoliraj.si/products.php?gli ... &cPath=141
http://www.spoliraj.si/products.php?gli ... &cPath=141


primozek68 je napisal/-a:Kot mojster foruma z 8000 objavami, bi lahko naredil en search, a ne? Je polno opisanih postopkov z materiali vred. Al kaj si se naučil po vseh teh letih na forumu?


kakšne veze ima to sedaj???
na zadeve na katere se ne spoznam raje vprašam kot pa da naredim sranje na usnju...no enim je lažje nos vtikat tudi tam kjer jim ni mesto ;)

lahko bi šla v detalje glede tvojih 1000 postov...no škoda časa.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a yashica Po avg 04, 2014 5:13 am

Ne pozabi dokupit kakšen aplikator, mikrokrpo in krtačo za čiščenje usnja. Na spoliraj.si nisem preverjal kakšne ima na voljo, ampak tale je odlična: http://www.operi-avto.si/krtace-in-copi ... usnje.html
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a Cefizelj Po avg 04, 2014 8:56 am

Očitno je bil tisto neki akcijski komplet. Boš pa verjetno na istih stroških če si ga sam sestaviš. Sta pa tista 2 linka, ki si jih nalepil ja. Krtačka bo pa tudi ta dobra, ki jo je yashica nalepil. Jim ima pa tudi na spoliraj.si nekaj.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a adis Po avg 04, 2014 10:54 am

Cefizelj je napisal/-a:Očitno je bil tisto neki akcijski komplet. Boš pa verjetno na istih stroških če si ga sam sestaviš. Sta pa tista 2 linka, ki si jih nalepil ja. Krtačka bo pa tudi ta dobra, ki jo je yashica nalepil. Jim ima pa tudi na spoliraj.si nekaj.


to kar je na operi-avto.si sem našel na mimovrste:

tukaj gre za isti "set" bo tudi to vredu?
http://www.mimovrste.com/cistila-odmrzo ... her-sealer

http://www.operi-avto.si/sredstva-za-ne ... 08932.html
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a Cefizelj Po avg 04, 2014 1:40 pm

Z Meguiarsam nimam izkušenj tko da to bo lažje pavlich povedal. Osebno na 2 avtih uporabljam gliptone (prej sm ga naročal iz Anglije) ker mi je všeč da pusti vonj po surovem usnju. Velikih razlik pa verjetno ni, važno da se zadeva konkretno očisti in namaže.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a adis Po avg 04, 2014 2:14 pm

Cefizelj je napisal/-a:Z Meguiarsam nimam izkušenj tko da to bo lažje pavlich povedal. Osebno na 2 avtih uporabljam gliptone (prej sm ga naročal iz Anglije) ker mi je všeč da pusti vonj po surovem usnju. Velikih razlik pa verjetno ni, važno da se zadeva konkretno očisti in namaže.


nekje sem zasledil da je gliptone mazilo "rjave barve", se ta ravno tako uporablja za bež usnje?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a Cefizelj Po avg 04, 2014 2:20 pm

Glede tega ni skrbi, pri prejšnjem avtu sem imel bež usnje (Megane Privilege) in ga ni nič zapacalo. Po izgledu je ko javorjev sirup ampak po nanosu ne pušča sledi. Namažeš 2x-3x, odvisno kdaj je bilo nazadnje mazano in koliko vpija, ko neha vpijat pa ostanek obrišeš z vlažno mikrokrpo. Čistilec pa izgleda ko malo bolj mastna Nivea (bele barve). Te ne prepričujem, sigurno je veliko primernih čistil (tudi ta Meguiars), osebno pač uporabljam gliptone in sem zadovoljen. :)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a primozek68 Po avg 04, 2014 3:02 pm

kakšne veze ima to sedaj???
na zadeve na katere se ne spoznam raje vprašam kot pa da naredim sranje na usnju...no enim je lažje nos vtikat tudi tam kjer jim ni mesto ;)

lahko bi šla v detalje glede tvojih 1000 postov...no škoda časa.


Ima veze, obstaja tema o kompletni negi avtomobila in pripomočkih, vprašanje bi postavil tam in je vse na enem mestu. Kdor bo iskal, bo zagotovo našel v tisti temi in ne v 50 ostalih temah in vse na pol.

Ne vtikam nosu, kjer mi ni mesto, če kot uporabnik foruma opozorim na preglednost le tega.

V mojih 1000 postih je precej resnice, samo izluščit jo je treba iz sarkazma in zajebancije.

aja, p.s.:
detalje


Detajle
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: čiščenje usnja

Napisal/-a adis Po avg 04, 2014 3:49 pm

primozek68 je napisal/-a:
kakšne veze ima to sedaj???
na zadeve na katere se ne spoznam raje vprašam kot pa da naredim sranje na usnju...no enim je lažje nos vtikat tudi tam kjer jim ni mesto ;)

lahko bi šla v detalje glede tvojih 1000 postov...no škoda časa.


Ima veze, obstaja tema o kompletni negi avtomobila in pripomočkih, vprašanje bi postavil tam in je vse na enem mestu. Kdor bo iskal, bo zagotovo našel v tisti temi in ne v 50 ostalih temah in vse na pol.

Ne vtikam nosu, kjer mi ni mesto, če kot uporabnik foruma opozorim na preglednost le tega.

V mojih 1000 postih je precej resnice, samo izluščit jo je treba iz sarkazma in zajebancije.

aja, p.s.:
detalje


Detajle


forum je prosta oblika izražanja, če se že gremo v detajle.

no a.com je daleč daleč od tistega, kar je nekoč bil pa tukaj se bom raje ustavil.

Cefizelj je napisal/-a:Glede tega ni skrbi, pri prejšnjem avtu sem imel bež usnje (Megane Privilege) in ga ni nič zapacalo. Po izgledu je ko javorjev sirup ampak po nanosu ne pušča sledi. Namažeš 2x-3x, odvisno kdaj je bilo nazadnje mazano in koliko vpija, ko neha vpijat pa ostanek obrišeš z vlažno mikrokrpo. Čistilec pa izgleda ko malo bolj mastna Nivea (bele barve). Te ne prepričujem, sigurno je veliko primernih čistil (tudi ta Meguiars), osebno pač uporabljam gliptone in sem zadovoljen. :)


super hvala za info. za gliptone sem slišal pohvale a sem raje to še 1x preveril, bom naročil, za vikend sledi čiščenje. :mrgreen:
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov