Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Sr maj 26, 2010 8:03 pm

leon30 je napisal/-a:Nekaj že samo ime pobere, več kot sčitit pa tak ne moreš.
Recimo, da imaš pri hiši 2 avtomobila povprečne velikosti in da daš oba čistit, daš v enem letu toliko za čiščenje, da bi si že lahko sam kupil kakšen rabljen sesalec, in si ga kar sam sčistil. Pa bi lahko to počel kadarkoli bi imel čas.


moraš pa razumeti, da so nekateri cele dneve po službah in niti nimajo volje, niti nimajo časa, da bi si sami (globinsko) očistili avtomobil ;)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Sr maj 26, 2010 8:29 pm

Top Finish je občutno predrag za tist kaj in kako naredi!
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Sr maj 26, 2010 8:58 pm

pinny je napisal/-a:Top Finish je občutno predrag za tist kaj in kako naredi!


nimam še izkušenj s to firmo in ne morem komentirati njihovega dela :)
nekateri so zadovoljni z njimi, nekateri pa jih kritizirajo.

tako je to v vsakem poslu :D
 
leon30
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: To dec 16, 2008 9:55 pm
Kraj: Nova Cerkev

Napisal/-a leon30 Sr maj 26, 2010 10:40 pm

Cuore Sportivo 156 je napisal/-a:
leon30 je napisal/-a:Nekaj že samo ime pobere, več kot sčitit pa tak ne moreš.
Recimo, da imaš pri hiši 2 avtomobila povprečne velikosti in da daš oba čistit, daš v enem letu toliko za čiščenje, da bi si že lahko sam kupil kakšen rabljen sesalec, in si ga kar sam sčistil. Pa bi lahko to počel kadarkoli bi imel čas.


moraš pa razumeti, da so nekateri cele dneve po službah in niti nimajo volje, niti nimajo časa, da bi si sami (globinsko) očistili avtomobil ;)

Se popolnoma strinjam. Bolj sem ciljal na ceno čiščenja, ki se mi zdi več kot pretirana.
 
sm56
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So jun 12, 2004 8:40 pm
Kraj: kranj

hana center

Napisal/-a sm56 Sr sep 08, 2010 9:02 pm

potem, ko sem na treh koncih v ljubljani po čiščenju dobil nazaj slabo žalost od čistega avta, je v četrto ratalo, da se šika. avto je noter bež in je bil zapacan od poletnih izletov z otroci - zdaj je tako lep, da otrok nekaj mesecev ne vozim! :lol:

sicer so na robu ljubljane, ampak pridejo tudi iskat in pripeljejo nazaj. cena - sitnica. aja, gre za hana center s.p., za kontakte poglejte na net. priporočam!



montezemolo je napisal/-a:
Dj Big je napisal/-a:Jaz sem danes šel v Top Finish in se pozanimal za cene čiščenje avtomobila in se mi zdi melo drago. Zdej me zanimajo vaša mnenja. Gre se za vozilo golf 5, in cena za globinsko čiščenje je cca. 230€ zdej sm pozabu točno kkšn evro dol al pa gor. Pa za poliranje 414 € točno :D Je pa res da so meli not v delavnici ferarri-ja f430 pa jaguarja xf in lexus gs hybrid

http://www.topfinish.si/main.php

Je pa res da imajo 3 pakete poliranja.

1. Paket se imenuje Bronasti paket in je samo pač poliranje in zaščita cena:150€ približno

2. Paket se imenuje Srebrni paket in je poliranje in delno odstranjevanje prask: in je okoli 250€

3. Paket se pa imenuje Zlati paket in je poliranje in odstranjevanje prask cena:414€


pelji ga rajši v avtopralnico raca (domžale ali mengeš, pridejo ti ga pa tudi iskat če nimaš cajta). stane 130 €, komplet notranje čiščenje. pa tud tam imajo hudo avte, tko da ne skrbet...
sem pa pred kratkim mojega peljal v tisto avtopralnico pri žitu, da mi globinsko očistijo sprednja dva sedeža. ne rečem, na pogled izgledajo čisti, ampak vonj je pa še vedno tak čuden (beri: smrdi). tam imajo tudi 130 € komplet notranje čiščenje.
za topfinish sem se pa tudi jaz zanimal oz. klical. za moje pojme predrago verjamem pa, da očistijo "u nulo". sam tko ti očistijo tudi drugje, za manj denarja. tja bi ga peljal edino na poliranje, ker za poliranje pa smatram, da morajo tisti ki to dela kar obvladati.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a pavlich Po sep 13, 2010 10:11 am

jst se svojga kr enkrat letno lotm v celoti ga spucat, vmes kkšn zic oz. flek z zica spravm če se kej najde, pa tepihe pa obloge na vratih mal večkrat, ker je nabera vsa možna svinjarija, spucat je pa lahko pa ne vzame ti velik časa. drugač porabm, za svojhga 6 ur, sam pa zadnjič delu enga golfa 5 pa sm rabu tm nekje 6-7 ur. sesalc mam en čis navadn za mokro in suho sesanje, ker ni tok fora v sesalcu kokr v majstru :)

v avtopralnici raca nardijo res kvalitetno in profesionalno, sm delu tut sam tm, in morm rečt d se splača za tistih 130 eu, js delam za pol cene pa so stranke tut zadovolne, škoda sam d so eni tko neumni pa trmasti d jim je škoda dt tok dnarja, nevejo pa kakšno svinjarijo pa ubistvu majo v avtu, vsakmu tut pokažem kaj sm vn povleku iz avta, pa mnogi kr ne verjamejo d je to od njihovga avta.

se pa lotm svojga ponavad polet po morju, al pa ob koncu poletja, ker se tkt največ švica zažre v zice, pa razne mivke, pijače in ostalo.

lp
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Napisal/-a montezemolo Po sep 13, 2010 11:14 am

pavlich je napisal/-a:jst se svojga kr enkrat letno lotm v celoti ga spucat, vmes kkšn zic oz. flek z zica spravm če se kej najde, pa tepihe pa obloge na vratih mal večkrat, ker je nabera vsa možna svinjarija, spucat je pa lahko pa ne vzame ti velik časa. drugač porabm, za svojhga 6 ur, sam pa zadnjič delu enga golfa 5 pa sm rabu tm nekje 6-7 ur. sesalc mam en čis navadn za mokro in suho sesanje, ker ni tok fora v sesalcu kokr v majstru :)

v avtopralnici raca nardijo res kvalitetno in profesionalno, sm delu tut sam tm, in morm rečt d se splača za tistih 130 eu, js delam za pol cene pa so stranke tut zadovolne, škoda sam d so eni tko neumni pa trmasti d jim je škoda dt tok dnarja, nevejo pa kakšno svinjarijo pa ubistvu majo v avtu, vsakmu tut pokažem kaj sm vn povleku iz avta, pa mnogi kr ne verjamejo d je to od njihovga avta.

se pa lotm svojga ponavad polet po morju, al pa ob koncu poletja, ker se tkt največ švica zažre v zice, pa razne mivke, pijače in ostalo.

lp


verjem, da tud kr neki barve ven iz sedežev potegneš in ne samo umazanije... sploh z kakšnimi "cheap" agresivnimi čistili.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a pavlich Po sep 13, 2010 11:44 am

zaenkrat takih problemov še nism mel, uporablam pa čistilo Tapi, k ga uporablajo dost tut v pralnicah,nimam pa tut tok močnga sesalca da bi barvo dol vleku, niti nism slišu še za tak primer
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a pavlich Po sep 13, 2010 7:00 pm

aja pa če je kdo zaintereseran, vam lahko zrihtam v avtopralnici raca v domžalah(žže večkrat omenjeno) popust 15 % za poliranje in kemično čiščenje, v zameno za pivo :)
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Napisal/-a hnoda Po sep 13, 2010 8:07 pm

Koliko časa pa traja globinsko čiščenje v avtopralnici (v primeru da bi počakal da delo opravijo in se potem odpeljal)?
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a pavlich Po sep 13, 2010 9:11 pm

prpeleš ga zjutri pa k nehajo delat prideš iskat, vsaj kokr js vem, mislm d se pr takmu delu noben ne pusti prganjat, pa še avto je pol tut suh k ga dobiš
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Napisal/-a hnoda Po sep 13, 2010 9:26 pm

Se mi je zdelo... hvala za odgovor.
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Napisal/-a Atrox Po sep 13, 2010 9:48 pm

pavlich je napisal/-a:aja pa če je kdo zaintereseran, vam lahko zrihtam v avtopralnici raca v domžalah(žže večkrat omenjeno) popust 15 % za poliranje in kemično čiščenje, v zameno za pivo :)


kolk časa pa polirajo en tak srednje velik avto? :D
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a pavlich Po sep 13, 2010 10:22 pm

bom se pozanimu kako je s poliranjem, ker se zdej na novo vzpostavla vse skupi, ker je blo vmes zaprto, pa tut k sm js delu tam me ni blo pr poliranju nč zraven, bom bil jutr mal bolj točen z vsemi podatki :)
 
sasocar123
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 501
Pridružen: Po jun 22, 2009 6:41 pm
Kraj: Kranj(okolica)

Re: Globinsko čiščenje vozila

Napisal/-a sasocar123 To mar 08, 2011 4:38 pm

Zdravo mojstri !

Da ne odpiram nove teme, bi kar tukaj vprašal. Namreč zanima me nakup globinskega sesalca, posesal bi vsaj 2 avta dnevno, zato bi bilo odlično če bi delal vsaj nekaj let. Lahko je nov ali rabljen. Katerega priporočate.. ?

Lp, Sašo
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Globinsko čiščenje vozila

Napisal/-a krimič To mar 08, 2011 5:59 pm

Od babice si imam namen sposoditi Batagel-ov vodni sesalnik in očistiti avtomobil. Ne vem kateri model je, vendar je pa zelo velik, če to kaj pomaga. Je ta sesalec sploh vredu in katera čistila naj uporabim za dokaj dobro očiščenje?
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Globinsko čiščenje vozila

Napisal/-a Vikking To mar 08, 2011 6:33 pm

krimič je napisal/-a:Od babice si imam namen sposoditi Batagel-ov vodni sesalnik in očistiti avtomobil. Ne vem kateri model je, vendar je pa zelo velik, če to kaj pomaga. Je ta sesalec sploh vredu in katera čistila naj uporabim za dokaj dobro očiščenje?


Če boš mokro sesal, potem uporabiš čistila ki pridejo zraven sesalca (se ne smejo penit). Najprej uporabiš krtačo za globinsko sesanje. Še najbolj uporabna je globinska krtača da odstraniš čim več praha iz sedežev. Sama krtača za globinsko sesanje je okorna zato boš lahko posesal le nekaj večjih ploskev.

Potem se spraviš čistit z mokrim sesanjem, kakšnega velikega čudeža ne pričakovat. Pričakuj pa mokre sedeže in če zunaj ni +20 stopinj se ti sedeži ne bodo posušili. Bolj primerna in bolje očistijo namenska čistila, avtokozmetika (pene) ki se uporabljajo za odstranjevanje madežev na sedežih.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Globinsko čiščenje vozila

Napisal/-a pavlich To mar 08, 2011 7:18 pm

če ni uzunej 20+, rabš mal močnejši mokrosuhi sesalc, d ti večino potegne vn, pol pa avto zalaufaš pa gretje našopaš pa mal šipe dol tok d se vlaga ne nabere, pa je zadeva zrihtana. moj osnovni način je da zice presesam in prekrtačm, potem pa gasa z tapravo mešanico čistila, pa krtačo in rokavico, pa vn potegneš pa je to to, falit nimaš kej.

je pa fajn met ekstrakcijski sesalnik, je pa bolj fensi zadeva, ampak ga pod 500 skor ni zelo solidnga :)
 
Ioks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če okt 14, 2010 8:20 pm

Re: Globinsko čiščenje vozila

Napisal/-a Ioks Ne mar 13, 2011 10:53 am

Da ne odpiram nove teme, bi kar tule vprašal...
Situacija je taka.. Prejšnji teden smo menjali akumulator in po izjemno pametnem predlogu smo starega (ki ni bil suh) pustili zadaj v prtljažniku... Ta je drug dan med vožnjo padel na bok... Najbrž veste kaj sledi.... Ven je stekla kislina in pojedla šive na zadnjih sedežih, zadaj pa je bilo (hvalabogu) gumijasto korito.
Zdaj me pa zanima to... Ali je sploh vredno peljati avto na globinsko čiščenje ali menite, da bo treba "zice" odstranit?

hvala in lp
 
markob
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če jun 16, 2005 4:38 pm

Re: Globinsko čiščenje vozila

Napisal/-a markob Po mar 14, 2011 12:03 pm

Katero cistilo uporabljate za vodne sesalce za ciscenje sedezev in notranjosti?

Nazadnje sem nekje po netu bral in so hvalili neko cistilo ki ga uvaza se mi zdi chemo, v rdeci embalazi?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov