Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Pe maj 18, 2007 11:23 pm

vincent je napisal/-a:kolikor sem jaz bral (sicer zadeve o poliranju, kjer se srečuješ z istim problemom - odstranjevanje voska..ampka iz celega vozila) sem zasledil enkrat en namig kako to rpofiji delajo (ter zaračunajo).....mešanica vode in jabolčnega kisa....pa gre vse dol.

sicer še nisem probal (ni bilo prilike)...sem pa bral na dokaj verodostojme viru.


tako da....skoči v kuhinjo po kis, vlij gamalo vvodo ter spravi zadeve dol (verjetno bo vsak kis dober...le bojim se da te bo dlje časa vohati...pa vsak policaj ti bo dal za pihat, čebo vohal vinski kis :twisted: ).

LP


Evo pa še res je voda pa mora biti zelo topla ne prevroča ter vinski kis ne jabolčni je prešvoh, kis dodaj po potebi glede na mastnost in ne pozabiti na jelenovo kožo s tem brišite , stekla se potem svetijo kakor ogledala :idea: :D :D
 
athlon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe mar 30, 2007 11:57 am

Napisal/-a athlon So jun 02, 2007 2:42 pm

Steklo sem že nekajkrat čistil z nitro razredčilom, vinskim kisom, stekleksom, vendar se vosek le maže po šipi sem ter tja. A obstaja sploh kakšno topilo za vosek? :(
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles So jun 02, 2007 5:02 pm

Torej za vnaprej veš da ne boš več prav z voskom vetrobranskega stekla, čez mal časa se ti bo vse poštimal, če boš kje po dežju vozu pa še prej, aja men je pomagal kr uni navdni alkohol ko maš za rane pa sm se fejn potrudo pa drgno, je pa šlo dol, ponavd kr z njim stekla spucam pa še mrčes odstrani lepo, sam nevem kok mate vi kej tega na zalogi, pa kok lahk frokaš, men ga mamika :) iz bolnice prinese k je v službi tam...
 
athlon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe mar 30, 2007 11:57 am

Napisal/-a athlon Ne jun 03, 2007 8:49 am

Pa saj ga nisem jaz pral z voskom, tak je bil ko sem ga kupil, ko pa me je dobil prvi dež pa nisem nič ven videl1
 
Uporabniški avatar
ronnie
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne feb 11, 2007 1:18 pm

Napisal/-a ronnie Po jun 04, 2007 6:34 am

athlon je napisal/-a:Pa saj ga nisem jaz pral z voskom, tak je bil ko sem ga kupil, ko pa me je dobil prvi dež pa nisem nič ven videl1


skor bi upal trdit, da pri tebi ne gre za problem voska na steklu
prej bi rekel, da je bil avto nekje štrihan in slabo zaščiten in
imaš meglico od barvanja na steklu.

nitro in drgnit in drgnit
pazi na gume in barvo!!
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Po jun 04, 2007 12:17 pm

Bi reku, da z etanolom ne dobiš dol voska, ker vosk je nepolaren, etanol pa polarno topilo. Lahko da bi šlo z detergentom za posodo pomivat, k je narjen glih za mastne stvari pucat. Novi JAR itd :lol: :twisted: Sam potegneš s cunjo in se zasveti...
 
athlon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe mar 30, 2007 11:57 am

Napisal/-a athlon Po jun 04, 2007 8:40 pm

Sem šel na petrol in mi je prodajalec dal modro vrečko na kateri piše odstranjevalec voska, ki jo dobiš ob pranju v avtopralnici, sem s tem očistil steklo, sedaj pa je dobro. :)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov