Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
athlon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Pe mar 30, 2007 11:57 am

razmastitev prednjega vetrobranskega stekla

Napisal/-a athlon Pe maj 18, 2007 10:29 am

Zanima me s čim naj očistim prednje vetrobransko steklo, avto je bil povoskan sedaj pa mi brisalci nič ne brišejo, sem že čistil s čistilom za steklo, pa ni veliko bolje?
Pa še to, s čim vulkanizerji mažejo pnevmatike da se potem tako svetijo?
Hvala za pomoč! :)
 
THE FISH
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe maj 18, 2007 10:44 am
Kraj: Šentjanž

Napisal/-a THE FISH Pe maj 18, 2007 10:47 am

Tut jst mam te probleme. Pa še to me zanima, s čim bi spravil dol ves mrčes ki se mi je napopal na havbo in prednji odbijač?

Ta mrčes :twisted:
 
Uporabniški avatar
RSI
Novinec
 
Prispevkov: 350
Pridružen: Pe jun 18, 2004 3:04 pm
Kraj: obersburg

Napisal/-a RSI Pe maj 18, 2007 10:53 am

za gume uporabi sprej j je not silikon
VIVE LE SPORT
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Napisal/-a RedBaron Pe maj 18, 2007 10:54 am

THE FISH je napisal/-a:Tut jst mam te probleme. Pa še to me zanima, s čim bi spravil dol ves mrčes ki se mi je napopal na havbo in prednji odbijač?

Ta mrčes :twisted:



Mrčes spraviš dol tako, da najprej avto opereš z vodo (visokotlačni čistilec) in s tem malo namočiš mrčes. Potem pa našpricaš mrčes z čistilom MEGLIO (prodajajo v šparu) in počakaš ene 5 min. nato pa z gobo podrgneš in spereš. Tako, mrčesa ne bi smelo bit več na avtu :) Meni se omenjena metoda super obnese.
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk Pe maj 18, 2007 10:54 am

za sprednje steklo lahko uporabš antisilikonsko čistilo, nakoncu pa zaključiš z stelexom... za mrčeš na laku pa uporabi namensko čistilo- se dobi na vseh pumpah (jz mam enega plavega na kateri je narisan en velik žužek :D in super opravi svoje delo)


za gume pa pojdi v lecrerka ali špara po turtle wax namensko kremo za mazanje pnevmatik z uv zaščito, men drži pol-mat efekt zlo dolgo
Zadnjič spremenil kaWsk, dne Pe maj 18, 2007 10:57 am, skupaj popravljeno 1 krat.
EJ6
 
Uporabniški avatar
Perica
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 614
Pridružen: So sep 27, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Perica Pe maj 18, 2007 10:56 am

Glede stekla ne vem, za gume pa lahko kupis poseben sprej (verjetno v vsaki trgovini z avtodeli ali pa verjetno celo na bencinskih crpalkah). Jest imam doma sprej
FAST & BLACK, in ga ne zamenjam za noben drug sprej :D

Ampak bodi pozoren na to, da je dejansko SPREJ, kajti dobi se tudi nek peni podoben namaz, ki ga moras potem nanesti na gumo in potem s krpo obrisati dol .... To peno je imel moj bratranec, ampak z njo ni bil zadovoljen.

LP
 
Uporabniški avatar
RSI
Novinec
 
Prispevkov: 350
Pridružen: Pe jun 18, 2004 3:04 pm
Kraj: obersburg

Napisal/-a RSI Pe maj 18, 2007 10:58 am

najbolš zadeva za pucanje mrčesa je,en star "holahop" štumf od mame,pa sam voda pa gre vse dol ;)
VIVE LE SPORT
 
Uporabniški avatar
no_name
Novinec
 
Prispevkov: 413
Pridružen: To okt 04, 2005 2:37 pm

Napisal/-a no_name Pe maj 18, 2007 11:12 am

Za vetrobransko steklo vzemi nitro razredčilo. Za gume pa v lekarni dobiš glicerol pol ga pa z čopičem naneseš na gumo. Za mrčes pa vzemi Meglio tako kot je že predhodnik napisal.
 
Uporabniški avatar
vincent
Novinec
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po nov 29, 2004 2:25 pm

Napisal/-a vincent Pe maj 18, 2007 11:53 am

kolikor sem jaz bral (sicer zadeve o poliranju, kjer se srečuješ z istim problemom - odstranjevanje voska..ampka iz celega vozila) sem zasledil enkrat en namig kako to rpofiji delajo (ter zaračunajo).....mešanica vode in jabolčnega kisa....pa gre vse dol.

sicer še nisem probal (ni bilo prilike)...sem pa bral na dokaj verodostojme viru.


tako da....skoči v kuhinjo po kis, vlij gamalo vvodo ter spravi zadeve dol (verjetno bo vsak kis dober...le bojim se da te bo dlje časa vohati...pa vsak policaj ti bo dal za pihat, čebo vohal vinski kis :twisted: ).

LP
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Pe maj 18, 2007 1:24 pm

Steleks je za stekla najboljši.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
CiCn
Novinec
 
Prispevkov: 494
Pridružen: Sr maj 26, 2004 9:20 pm
Kraj: Zlata Sredina

Napisal/-a CiCn Pe maj 18, 2007 1:48 pm

vincent je napisal/-a:kolikor sem jaz bral (sicer zadeve o poliranju, kjer se srečuješ z istim problemom - odstranjevanje voska..ampka iz celega vozila) sem zasledil enkrat en namig kako to rpofiji delajo (ter zaračunajo).....mešanica vode in jabolčnega kisa....pa gre vse dol.

sicer še nisem probal (ni bilo prilike)...sem pa bral na dokaj verodostojme viru.


tako da....skoči v kuhinjo po kis, vlij gamalo vvodo ter spravi zadeve dol (verjetno bo vsak kis dober...le bojim se da te bo dlje časa vohati...pa vsak policaj ti bo dal za pihat, čebo vohal vinski kis :twisted: ).

LP


To pa lahko potrdim, kis pa voda, ni ga bolše za okna, sam mal čudn vonj je ampak za lepoto je treba poskrbet:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
reber
Uporabnik
 
Prispevkov: 836
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:12 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a reber Pe maj 18, 2007 1:56 pm

Šipo ni problem očistit, ker v bistvu na šipi lahko uporabljaš vse sorte čistila in topila, le pazit moraš, da ne namažeš še gumo okoli ali pa lak.

Mrčes gre najlažje dol, če ga prej ene 2x malo namočiš z vodo, da se zmehča, potem pa z visokotlačnim čistilcem lepo opereš stran, kar pa ostane, bo pa potem šlo stran z avtošamponom. Ne rabiš meglio ali podobnih čistil, največ pomaga namakanje, da se odmoči in omehča, potem gredo trupla dol.
www.reber.si - www.elektron.si - www.pastir.info
 
Uporabniški avatar
vincent
Novinec
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po nov 29, 2004 2:25 pm

Napisal/-a vincent Pe maj 18, 2007 2:03 pm

aja...še gled gumin lepega videza

kupi si od Automagica Dressing

super zadeva za te stvari (prav tako za armaturo, vso gumo...etc). Namažeš z gobico gumo bo črba vsaj 14 dn če neveč (tudi po pravnju - sicer brez leska) je guma še vedno lepo črna).
 
THE FISH
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe maj 18, 2007 10:44 am
Kraj: Šentjanž

Napisal/-a THE FISH Pe maj 18, 2007 2:30 pm

Najlepša hvala glede mrčesa. vedu sm da je meglio super za platišča, za havbo sm bil pa mal skeptičen. tko da, upam da bom mel jutr čas da si spucam avto ga poslikam in pa objavm tu.
 
JustMuC
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe jul 28, 2006 12:23 pm
Kraj: NM

Napisal/-a JustMuC Pe maj 18, 2007 5:27 pm

RSI je napisal/-a:najbolš zadeva za pucanje mrčesa je,en star "holahop" štumf od mame,pa sam voda pa gre vse dol ;)


Se strinjam... Najlonka pa voda in gre vse dol! :P :D
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Pe maj 18, 2007 5:58 pm

za gume uporab glicerin. sam po seb je mal pregost za lepo namazat, zato ga razredcis ene 50/50 z vodo in pol je super. vsi spreji in vsa kozmetika za gumo ma za lesk not glicerin, samo topila in vonji so od proizvajalca do proizvajalca drugacni.

glicerin dobis pa skor zastonj v vsaki lekarni al pa v zdravstvenem domu.

kar se sipe tice, kup 96% cistilni alkohol, s tistim bos sipo spucal v 0 in tut ce ti stece po laku al pa dihtngah nebo nic.

glicerin in alkohol dobis pa pomoje oboje za ksn evro ali dva.

kar se mrcesa tice pa js uporablam avtopralnico :D



THE FISH je napisal/-a:Le eno življenje imam, in tega za FIAT-a dam!


THE FISH: kar se mene tice najbol glup podpis na forumih kar sem jih kdaj videl :o :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Pe maj 18, 2007 6:51 pm

z toplo vodo pa malo miganja z gobo gre mčes tud dol
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Napisal/-a aygo Pe maj 18, 2007 8:05 pm

Ko pa je steklo očiščeno ga premažeš z nanopremazom za steklo in pri hitrejši vožnji skoraj ni treba uporabljat brisalcev,ko dežuje.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Pe maj 18, 2007 8:42 pm

aygo je napisal/-a:Ko pa je steklo očiščeno ga premažeš z nanopremazom za steklo in pri hitrejši vožnji skoraj ni treba uporabljat brisalcev,ko dežuje.


pol moras povoskat sipo :lol:
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov