Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dobra avtopralnica

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Po dec 07, 2009 9:12 pm

andreju je napisal/-a:Pozdravljeni!

Iscem kaksno dobro avtopralnico v LJ in okolici. Zahteve so nekako take:

- zunanje pranje ne sme poskodovat laka (torej rocno ali mehke kocine od avtomata)
- notranje mora biti temeljito, a vseeno ne bi zelel, da pa ravno povsem razstelajo avto (oz. vsaj da se to dela z obcutkom), pa da nimajo vec veselja s tem, da se igrajo z avtom kot s ciscenjem
- ne smejo uporabljati maxi brille ali podobnega sranja za notranje povrsine (da se ne prime potem vse skupaj cez eno uro na sipo)
- da znajo delat z usnjem
- da so sipe temeljito ociscene
- da ne traja ravno cel dan, da ti ga ocistijo, ce se je treba na ciscenje narociti prej, ni problema, z veseljem.
- morda sem se kaj pozabil ;)

Vem, da je na vse skupaj najlazji odgovor 'operi ga sam', ampak zaradi dolocenih razlogov to ni opcija.

Ali imate kaksne pametne ideje?


ker ima nekdo iste zahteve :-P :) :
-ročno pranje
-temeljito notranje čiščenje (seveda če je avto redno čiščen) v normalnem času
-spreji oz. maxibrill se uporabi samo na željo stranke
-na željo stranke se usnje najprej očisti, nato impregnira s posebnimi negovalnim sredstvi
-stekla se očistijo temeljito
- na čiščenje se da naročiti preko telefona

KJE?
avtopralnica pod Šmarno goro
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Po dec 07, 2009 9:14 pm

AgitatoR je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:na jesenicah mas zraven cebularja(picerija) sm ga tm parkrat dau postimat pa sm zmeraj biu zadovoljen


Na Javorniku takoj čez semafor desno iz smeri Koroške Bele oz. naravnost, če greš mimo Renaulta ?

da
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Po dec 07, 2009 9:16 pm

Manfred je napisal/-a:Pozdrav !

Da malo obudim temo, sedaj pred zimo, ko je pranje doma kar zoprno opravilo.
Katera ročna avtopralnica v Ljubljani izpolnjuje pogoje iz prvega posta in ali ima katera ročna avtopralnica možnost pranja podvozja ?

Kako se spopadate z umzanijo in soljo pozimi in da istočasno niste pregrobi do laka kot marsikatera avtomatska avtopralnica ?

Lp


pomoje ti podvozje operejo samo v avtomatskih avtopralnicah.
razen če gre kdo na kolena in ti z karcherjem opere podvozje :-P (v ročni avtopralnici)

do laka si pregrob tudi če nimaš na cesti varnostne razdalje in ti avto pred tabo meče pesek in manjše kamenčke po haubi ;)

da pa ne drgneš avta vsak da v avtopralnici, pa daš par eur in ti ga samo sperejo (da gre sol in pesek dol z avta).
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Po dec 07, 2009 9:54 pm

Same pohvale slisim od avtopralnice Zankoc pod Smarno goro.

Jo ma en nov lastnik in se res potrudi z avtom...Priporocam vglavnem!
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po dec 07, 2009 10:42 pm

Če si lahko še štajerci malo izposodimo temo.

Katera avtopralnica je dobra na štajerskem (okolica Maribora ali Celja). Zunanje pranje, voskanje, notranje čiščenje (temeljito) in da dobro očistijo stekla zunaj in znotraj.

Najbolj na živce mi gre da peljem avto na ročno pranje zunaj in znotraj in se vsedem pa imam mokre tepihe, pod tepihi bi še lahko 1x posesal doma, steklo pri števcu še vedno zapacano...
Relax take it easY
Slika
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Napisal/-a marsus Če dec 10, 2009 4:31 pm

Mene pa zanima katera je boljša oziroma če ma kdo izkušnje z Šubelj avtomatska ali pa Jerinček tudi avtomatska?Pri jerinčku baje nima krtač ampak so nekaki trakovi.
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Napisal/-a need 4 speed Če dec 10, 2009 8:23 pm

Najbolš se avto opere če ga sam doma.Kdor ma to možnost seveda.Jaz svojga sigurno boljš operem kot marsiktera avtopralnica.Pač uzameš si čas tudi za detajle..ne pa samo površno tko kt večina pralnic.
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Napisal/-a marsus Če dec 10, 2009 8:27 pm

Ja saj drugač ga kar sam operem sam pozimi v mrzlih dneh in minus stopinjah se mi pa res ne da zmrzovati zunaj.
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Če dec 10, 2009 8:28 pm

Seveda je najboljse pranje doma,samo ali imas doma

taprav sampon
dober topel wap
ta prave brisace za brisanje
kompresor za zrak
ta pravo avtokozmetiko za notrajnost itd itd...

Je razlika med avtomatskimi pralnicami kjer je vse na hitro in tistimi v katerih si vzamemo cas in operemo avto,platisca in notranjost tko kot se spodobi
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
michelin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: To avg 15, 2006 7:07 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a michelin Če dec 10, 2009 8:43 pm

Odlična avtopralnica je pri Šublju v Jaršah , da si lahko sam očistiš po mili volji . Imajo odličen wap z mehko, vročo vodo ter mikro prahom . 8) Potrebuješ malo spretnosti in si očistiš avto za 2€ kot je treba.
Slika
Slika
Slika
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek So dec 19, 2009 11:54 am

Koliko pa kaj plačate za pranje? Jaz sem včeraj bil na OMV pralnici v Šentjurju - popolno pranje 7,9 eur :? . Meni se zdi to precej zasoljena cena, ob enem pa ne vidim neke razlike med tistim pranjem, ki pride 6,5 eur. Pri tem popolnem bi naj bilo neko posebno voskanje poleg, meni se zdi, da za 6,5 isto naredi.

Meni bi najbolj pasalo za take zimske razmere, da bi bila možnost pranja z vapom, potem pa, da bi se zapeljal čez trak in bi samo opralo podvozje in posušilo avto brez krtač. Glavno, da nese tisto grobo umazanijo pa sol dol in, da ga posuši, da ni potem cel leden. To bi morali imet pa cena recimo kaka 2,5 eur. Drugače je to predrago.
 
PIKSNA007
Uporabnik
 
Prispevkov: 1161
Pridružen: To sep 29, 2009 6:05 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a PIKSNA007 So dec 19, 2009 12:06 pm

michelin je napisal/-a:Odlična avtopralnica je pri Šublju v Jaršah , da si lahko sam očistiš po mili volji . Imajo odličen wap z mehko, vročo vodo ter mikro prahom . 8) Potrebuješ malo spretnosti in si očistiš avto za 2€ kot je treba.


Se strinjam s tabo. Sam ga vedno tam perem :) res pa je da ga ponavadi za 5€ operem ali celo 6€ če ga še sesam =P . Moram rečt da si res cajt vzamem ko ga tam perem, lepo počasi in natančno :D
LP
 
Uporabniški avatar
406
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: So jan 27, 2007 10:01 am

Napisal/-a 406 So dec 19, 2009 1:45 pm

ta pralnca je res huda sem pogledu se pol na njihovi strani.
http://www.avtocenter-subelj.si/avtopra ... ica&nav=hy
a je kaksna kje blizi lj ali kranju.
nima smisla da se pelm 20km v eno smer da operem avto.
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Če dec 24, 2009 1:30 am

PIKSNA007 je napisal/-a:
michelin je napisal/-a:Odlična avtopralnica je pri Šublju v Jaršah , da si lahko sam očistiš po mili volji . Imajo odličen wap z mehko, vročo vodo ter mikro prahom . 8) Potrebuješ malo spretnosti in si očistiš avto za 2€ kot je treba.


Se strinjam s tabo. Sam ga vedno tam perem :) res pa je da ga ponavadi za 5€ operem ali celo 6€ če ga še sesam =P . Moram rečt da si res cajt vzamem ko ga tam perem, lepo počasi in natančno :D
LP


Kako je pa s pranjem pozimi? npr. zdej ko je cca. 10°C? Govorim o ročni avtopralnici pri Šublju.

Hvala.
 
Uporabniški avatar
michelin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: To avg 15, 2006 7:07 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a michelin Če dec 24, 2009 7:29 am

BY_JOVICH je napisal/-a:
PIKSNA007 je napisal/-a:
michelin je napisal/-a:Odlična avtopralnica je pri Šublju v Jaršah , da si lahko sam očistiš po mili volji . Imajo odličen wap z mehko, vročo vodo ter mikro prahom . 8) Potrebuješ malo spretnosti in si očistiš avto za 2€ kot je treba.


Se strinjam s tabo. Sam ga vedno tam perem :) res pa je da ga ponavadi za 5€ operem ali celo 6€ če ga še sesam =P . Moram rečt da si res cajt vzamem ko ga tam perem, lepo počasi in natančno :D
LP


Kako je pa s pranjem pozimi? npr. zdej ko je cca. 10°C? Govorim o ročni avtopralnici pri Šublju.

Hvala.

Avto opereš isto kot poleti ,samo razlika je v mrzlih prstih ko ga obrišeš z krpo ;) .
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
lexus02
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: So jun 20, 2009 3:15 pm

Napisal/-a lexus02 Po dec 28, 2009 11:41 pm

BY_JOVICH je napisal/-a:Kako je pa s pranjem pozimi? npr. zdej ko je cca. 10°C? Govorim o ročni avtopralnici pri Šublju.

Hvala.

Ce ni nujno ti ne priporocam pranja po zimi. Nisem pral na 10 stopinj, pral sem okoli nicle ampak posusit se nikakor ni mogel do konca (s krpo)... stekla so bila vedno zapackana oz. "zamagljena", pa mal te prsti zacnejo bolet tko da moras bit hiter. Pa sonca ni bilo nic.

Nisem pa probal stekla brisat z papirnatim robckom (zdej ko sem to pisal sem se spomnil da ni slaba ideja ;) )

Pral sem ga pa v BTC-ju v tisti rocni avtopralnici
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Sr jan 20, 2010 8:52 pm

koliko € pa pride ročno pranje na žetone v BTC?

po avtopralnicah je cena zunanjega pranja 10€ (voskanje, premaz pnevmatik z glicerinom, brisanje med vrati,...).
če si pa pereš na žetone pa daš 5€? 4€?

pa verjetno moraš hiteti, ker te drugi čakajo (in grdo gledajo), ker prepočasi pereš :-P
pa še pozimi te fajn zebe v prste ko pereš 8)
 
Uporabniški avatar
HaMzO
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So sep 30, 2006 1:05 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a HaMzO Sr jan 20, 2010 11:22 pm

Cuore Sportivo 156 je napisal/-a:koliko € pa pride ročno pranje na žetone v BTC?

po avtopralnicah je cena zunanjega pranja 10€ (voskanje, premaz pnevmatik z glicerinom, brisanje med vrati,...).
če si pa pereš na žetone pa daš 5€? 4€?

pa verjetno moraš hiteti, ker te drugi čakajo (in grdo gledajo), ker prepočasi pereš :-P
pa še pozimi te fajn zebe v prste ko pereš 8)


kje pa maš to pranje za 10e, to misliš ročno??

drugače v BTCju so žetoni po 1e če me spomin nevara, jz sm uzel za 20e žetonov pa še jih mam par.
na pranje sm porabu cca 2 za pranje in 1 za usisavanje
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Sr jan 20, 2010 11:34 pm

406 je napisal/-a:ta pralnca je res huda sem pogledu se pol na njihovi strani.
http://www.avtocenter-subelj.si/avtopra ... ica&nav=hy
a je kaksna kje blizi lj ali kranju.
nima smisla da se pelm 20km v eno smer da operem avto.


Se pridružujem vprašanju. Ali je kdo ve za kako samopostrežno avtopralnico v Kranju oz. bližnji okolici.
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Napisal/-a Blink-182- So jan 23, 2010 7:24 pm

Jaz imam pa eno, za nekatere mogoče smešno vprašanje, ampak ker še nikoli nisem bil v avtopralnici res ne vem.
In sicer, ali je v avtopralnicah možno iti samo na pranje podvozja, torej brez da bi ti kakšne krtače avto drgnile?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov