Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Če nov 26, 2020 8:24 pm

O kakšni plastiki je govora?
Nima veze kater vosek. Naneseš na luči in gotovo. Sicer pa koliko vosek kaj pomaga? Jaz sem imel povoskane pa se mi zdi, da ni dosti pomagalo.
Zdaj ne voskam ročno več ampak kar čez cel avto nanesem Sams ceramic boost sprej ali Meguiars Hybrid Ceramic Wax.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a D12J12 Če nov 26, 2020 10:13 pm

Plastika od žarometov, da se nebi gor poznale sledi voska. Sedaj je čisto tanek sloj ledu in če bi to vosek vsaj malo omilil bi bilo super. Po mojem bi bilo bolje če bi ga gor namazal, imam občutek da je bolj obstojen. Imaš kakšen predlog?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Če nov 26, 2020 10:55 pm

Saj se ne bodo poznale sledi če pravilno naneseš.
Naneseš vosek. Počakaš, da se posuši in obrišeš.

Drugače tudi tisti spreji držijo "dolgo". Odvisno od pogostosti pranja in agresivnosti šampona.
Meni en nanos zdrži vsaj mesec in pol oziroma dva.

Kater vosek je dober pa ne vem. Že dolgo nisem voskal avtomobila ročno.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt So nov 28, 2020 8:09 am

K2 light protect, imeli so ga v operi avto-9€, pa ponavljas postopek na pol leta, ne pa po vsakem pranju. Sprednji del avta je pozimi precej na udaru in voski hitro spustijo.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a D12J12 So nov 28, 2020 10:14 am

Dobil sem ga na mimovrste, a pa misliš da bo pomagal pri nabiranju ledu? Da odbija vlago?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt So nov 28, 2020 4:26 pm

Led se verjetno vseeno nabira, se pa toliko ne sprime s podlago. Ce hoces dati nekaj na luci, je to najbolj smiselna zadeva. Seveda rabis prej dobro scistit povrsino in jo prebrisat z izopropilnim alkoholom.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Ne nov 29, 2020 9:51 am

Imam pa jaz eno vprašanje...
Trenutno pralnice ne delajo. Tudi samopostrežne jasno. Žetonov se ne dobi zaradi očitnih razlogov.

Pred dvemi dnevi se je zgodila nesreča (ne prometna) v bližini mojega avtomobila (vročina, ogenj)...
Avto bi rad v nulo pregledal. Na tesnilih, plastiki sicer ni nič videti.
Me pa skrbi barva. Ker pa je avto umazan in niti nimam šanse prati drugje kot v samopostrežnih pralnicah me zanima če je avto možno kako drugače oprati brez da bi celga spraskal?
Na laku so mikropraske od prej zaradi krtač. Skrbi me, da ne bi naredil še večje sranje.
Kaj menite o tistih waterless produktih? Našpricaš na avto in prebrišeš s kupom mikrokrp. Je varno ali raje ne?
Avto ni samo prašen ampak kar umazan, ker tudi delam dnevno cca 80km. Nazadnje je bil dobro opran pred mesecem na servisu kjer so pač morali oprati zaradi ličarskega popravila.

Edit:
imam en žeton za avtoline pralnice od prej (mi je ostal v žepu) vendar verjetno ne smem tam prati?
Je verjetno vseeno prepovedano a ne?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a thunderbolt Ne nov 29, 2020 10:07 am

Sem se tudi sam zanimal za to, vendar sem po pogovoru v operi avto to misel hitro opustil. Ni najbolj varna zadeva in lahko naredis sranje.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Ne nov 29, 2020 10:43 am

Aha ok. Vse jasno. Kupujem pri operi avto vendar se nikoli nisem pozanimal glede tega.
Potem bo pač umazan. Je pa sranje, ker ne morem videt če je kaj na barvi poznat oziroma če bo to sčasoma popokalo...
Saj verjetno če bi od vročine bilo kaj škode bi bila takojšnja in ne čez "pol" leta a ne?
Sicer je pa to za drugo temo.
Hvala!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi Po nov 30, 2020 6:11 pm

D12J12 je napisal/-a:Dobil sem ga na mimovrste, a pa misliš da bo pomagal pri nabiranju ledu? Da odbija vlago?


Da ti odgovorim, ker imam matrične led.
Včeraj popoldne sem namensko šel spucat luči in nanesel sem "tekoči" vosek od Chemical Guys kateri se mi potika po polici...

Rezultat? Danes zjutraj niso bile luči NIČ manj zamrznjene kot če ne bi nanašal voska gor.
Se pravi NI bilo nekega efekta. Jasno.

Jaz sem se kar navadil, da jih pošpricam z sprejem za odmrzovanje ali s toplo vodo polijem preden grem na cesto.
Ni druge. Drugače je svetilnost velik slabša.

Doplačaš za boljše luči pa imaš na koncu več posla z njimi kot z navadnimi hlaogenkami. :roll:
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a krimič To dec 01, 2020 9:40 am

Pranje zarometov pa ne opere dovolj?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi To dec 01, 2020 3:47 pm

Moj avto nima pranja žarometov kljub temu, da so led (matrične). So naštudiral kako "zaobit" zakon in je barvna svetloba/moč takšna, da jim ni bilo obvezno vgraditi pranja.
Žalostno. Pač najdejo za vsak "cent" rešitev kako narediti, da bo po zakonu vse ok. Na žalost ja.

Edit: pri xenonu je bilo pa obvezno ja.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a D12J12 To dec 01, 2020 4:07 pm

tomzzi hvala ker si probal, škoda da ne deluje :-?.
Imam pranje žarometov, ampak je za tistih 5 sekund dobro potem pa takoj nazaj zmrzne. Isti pojav je pri vetrobranskem steklu ko še ni segreto, zmrzne v trenutku.
Sam bom razrezal eno folijo proti zmrzovanju
Slika
v obliko luči in jo s priseskom pritrdil na žaromet, če nič drugega bo vsaj v začetku žaromet suh.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a tomzzi To dec 01, 2020 5:07 pm

Ni problema. Pač imel sem priliko in sem se spomnil. Tudi zase, da vidim kako bo.
Glede led in zime...
Jaz če ponoči/zgodaj zjutraj preden štartam spucam luči potem ni problema. Ampak to z sprejem proti za odmrzovanje. Potem je ok.
Problem nastane če je snežni metež. Takrat pa nastopi problem, ker ne topi sproti.

En nasvet:
da se ne kupuje nonstop sprejev za odmrzovanje šajbe je za luči dovolj mešanica vode in vitrex-a oziroma zimske tekočine za pranje šajb v eni prazni pršilki.
Pač preden odpelješ našpricaš in je ok. Vsaj naj bi bilo. Jaz sem to prakticiral zadnje dve zime.
Vsaka stvar ima svoje pluse in minuse. Pač pri led žarometih je problem mraz.
Saj proizvajalci bi to lahko rešili. Problem je strošek proizvodnje kateri ob tem nastane.
Verjetno ima kateri avtomobil to rešeno tovarniško (ogrevanje žarometa) vendar velika večina nima žal.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a pinny Sr dec 30, 2020 10:16 am

Ali kdo izmed vas uporablja kaksen baterijski pihalec zraka, ko opere avto? Sem ze gledal 1x enga profesjonalca ki je uporablu kar bencinski pihalec listja, ampak ta rec je prevelka sploh pa da se bencin vlacim za sabo, ker si ne morem doma avta prat. Obstaja kaj manjsega ter na baterije, ter da bi bila polna baterija za 1x dovolj za izpihat ogledala ipd.?
 
Uporabniški avatar
Rusty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne nov 21, 2010 3:12 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Rusty Sr dec 30, 2020 5:54 pm

Js sem prvo uporabljal kompresor (25l) pa mi je bilo premalo oz. za ogledala in platišča je še nekako šlo, ampak za ostalo je bilo premalo. Sploh ker piha preveč ozko skozi pištolo, da bi spihal celoten avto.
Najbol problem je tak, če je avto zaščiten z voskom, keramiko, itn. ko so po pranju kapljice po celotnem vozilu in potem potrebuješ več krp, da celoten avto obrišeš. V tem primeru pride prav pihalec, ker lepo spiha večino vode - kapljic iz avta in lahko tako samo z eno krpo lepo prebrišeš, kar je še ostalo.

No, potem sem kupil v Lidlu tisti njihov pihalec-sesalec listja. Zadeva mi je bila prevelika, da bi ga nosil okol avta za spihovanje, takom da sem na koncu kupil BigBoi blower in sem zadovoljen. Vendar, če avto ni zaščiten se mi zdi, da je zadeva brezveze oz. ni vredna nakupa.
Only god can judge me
 
leeon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: So feb 25, 2012 9:15 am

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a leeon So apr 24, 2021 5:43 pm

čau. tapicerijo od vrat (črna plastika) imam malo spraskano, tako, da je odrsana barva. s čim lahko to popravim? kakšen sprej? hvala
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Aesthetics Pe maj 14, 2021 1:20 pm

Je kdo že na roke poliral vetrobransko steklo? Imam manjše praske od brisalcev, nimam polirke. Bo kaj napredka ali naj grem raje nekomu na polirko narest?
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a Zodd Ne maj 16, 2021 7:28 am

se komu sanja za kakšen dober produkt za osvežitev zunanje plastike?
vse ostale plastike po avtu so lepo črne ter jih je mojster tudi zaščitil z keramično zaščito, razen tega dela zadaj, ki je pri 8000km že čisto siv in
neenakomerno razbarvan :) se dobi kakšno mazivo, ali je nabolje da peljem ličarju in ga pobarva na črno?

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Katero avtokozmetiko uporabljate? (čistila, polirne past

Napisal/-a dzuro.na.izi Ne maj 16, 2021 1:01 pm

Aesthetics je napisal/-a:Je kdo že na roke poliral vetrobransko steklo? Imam manjše praske od brisalcev, nimam polirke. Bo kaj napredka ali naj grem raje nekomu na polirko narest?


Prask se ne splača na roke polirati, niti jih ne boš odstranu. Rajši pelji h komu ki ponuja poliranje stekel npr. Rogelj Romat.

Zodd je napisal/-a:se komu sanja za kakšen dober produkt za osvežitev zunanje plastike?


Dobro očisti s kakšnim večnamenskim čistilom nato pa nanesi Solution Finish. Dobiš ga na Operi-avto. Poglej malo navodila po internetu kako se ga nanese!!!
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov