Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy Če jan 29, 2009 5:07 pm

@GiGi1985 - to sem jaz spraševal za bel avto. No sedaj ga ni več, ker je prodan. Probal sem vse možno pa ni šlo (še posebej je bila kritična mastna ''zažrta'' umazanija na prtljažnih vratih), pa če bi to z Arf-om vedel prej bi sigurno sprobal :-P
Potem sem kupil neko univerzanlo čistilo - koncetrat za mastne madeže, insekte, ipd., od My car in sem zadevo po par minutnem drgnjenju spravil stran :D

Slika

LP
Zadnjič spremenil chevy, dne Če jan 29, 2009 7:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Napisal/-a profii Če jan 29, 2009 7:36 pm

še rja če kje teče izpod kakšnega praga se lepo ščisti z arfom. vendar kot so predhodniki povedali samo na akrilnih (nelakiranih) belih avtomobilih.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Po mar 02, 2009 3:03 pm

No, jaz sem včeraj končno spucal našega belega Accenta. Umazanija s havbe ni šla dol niti po 2 pranjih s šamponom in grobo stranjo gobe.
Nato sem poskusil s Stelexom (z močjo kisa :P ) in svinjarija je šla lepo dol. Brez abrazivnih delcev.
No, zadevo sem nadaljeval s Sonaxovim Lack Reinigerjem (fina polirna pasta), s katerim sem tudi zelo zadovoljen. Delal sem z rumeno gobico na roke in dol so šli vsi risi in male praskice npr. okoli kljuk na vratih.
Končal pa sem s Sonaxovim tekočim voskom. Avto je čisto drugačen kot prej in to brez polirne mašine in dragih past. Je pa res, da me danes boli cela roka od prstov do rame.. :oops:
No, edino tistih malih zažrtih pikic nisem ven spravil, bom pa v kratkem probal nabaviti plastelin, s katerim bi šlo tudi to ven. Ampak za 12 let star avto, ki mu pri zadnjih blatnikih že malo ven seka rja, je rezultat kar dober...
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To mar 03, 2009 1:56 pm

Moram rečt, da se ob prebiranju te teme čedalje bolj zabavam... Rad bi to in uno ampak ne bi dal več kot 30€ :lol: . Meni je jasno, da marsikomu visi do nafte če je na 12 let starem avtu praska in ga boli falus če ga pere z Arfom, samo ne mi prodajat teh traparij kot dobre nasvete. Dobra pasta stane 30€, dober vosek stane 20-30€, dobri tamponi stanejo 15€, dobre krpe stanejo 5€, dobra čistila stanejo 20€,... Skratka za dober končni efekt je potrebno namenit dober kupček evrov.

Pasta za 8€, ki ima, opa, v sebi še vosek, je navaden nateg. Za foro sem s takšno Sonaxovo pasto drgnil starega cliota in spodnjega polota... rezultat? Jah barve je postala malo bolj polna, drugače pa razen novih prask ni bilo nobenega haska.

Pa nekateri omenjate, da bolj spraskanega avta ni moč spolirat. Vse zavisi od globine praske in debeline laka. Ornk praske se da na zadosti debelem laku z nekaj vloženega truda spravit na perfektni nivo...

Spodaj slikice 12 let starega polota. Samo za pokušino.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To mar 03, 2009 2:47 pm

No, no, točno smo nekateri povedali za kakšne avte je Arf itd primeren. Da bi dal pa za avto, ki je vreden 700€, 100€+ samo za poliranje, sej nism nor.

Naš beli je imel, kot sm že napisu, totalno zažrto umazanijo na havbi. Porabil sem za par centov Stelexa in malo Sonaxa za par € in je šlo vse dol. Kaj drugega ne rabim.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 To mar 03, 2009 3:53 pm

Glede na to, da je lepo napisano zakaj je primeren Arf, eni še vedno pametujete.

Kot je rekel Energetik81, če voziš avto za 500-1000 euro, verjetno ne boš vanj zmetal 100-150 euro da se bo lepo spoliran svetil, po drugi strani pa imaš rjave robove, slabe zavore in kompresijo, ter ti bo avto odslužil v letu ali dveh? :roll: :bonk (s tem ne mislim energetikovega hyundai-a, ampak pač splošen primer)

Če voziš avto za 10.000 euro in več, boš ja "razkiral" 200 eur in spoliral avto u nulo ali še bolje; prepustil mojstru, da se mu posveti z vrhunskimi materiali in znanjem?

podatek koliko stane boljši "polirni set" in koliko arf in poceni fina pasta pa si naj vsak poišče sam. ;)
Pa mal razmislite preden pišete
lp
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To mar 03, 2009 8:31 pm

GiGi1985 je napisal/-a:Glede na to, da je lepo napisano zakaj je primeren Arf, eni še vedno pametujete.

Kot je rekel Energetik81, če voziš avto za 500-1000 euro, verjetno ne boš vanj zmetal 100-150 euro da se bo lepo spoliran svetil, po drugi strani pa imaš rjave robove, slabe zavore in kompresijo, ter ti bo avto odslužil v letu ali dveh? :roll: :bonk (s tem ne mislim energetikovega hyundai-a, ampak pač splošen primer)

Če voziš avto za 10.000 euro in več, boš ja "razkiral" 200 eur in spoliral avto u nulo ali še bolje; prepustil mojstru, da se mu posveti z vrhunskimi materiali in znanjem?

podatek koliko stane boljši "polirni set" in koliko arf in poceni fina pasta pa si naj vsak poišče sam. ;)
Pa mal razmislite preden pišete
lp


Si veliko napisal že kar sam. Je pa problem ker ne veš čemu je Arf namenjen. Mogoče te bom razočaral, ampak definitivno ne pranju avtomobilov, pa naj bo kakršne koli barve. Tako da, ja, moral sem biti pameten. Če bi zapisal samo, "jaz sem uporabil arf" me ne bi motil, da pa prodajaš buče o tem čemu je arf nemenjem je pa malenkost preveč. Nekaj sporočil nazaj je nekdo zapisal da je svoj avto opral z nitro razredčilom. Kul, pač norec, ki mu visi do nafte, ampak ne piše traparij okoli in trdi, da je nitro namenjen pranju metalik rdečih avtomobilov.

Je pa tako, da ljudje velikokrat ne razumejo stvari in ko iščejo nasvete, ideje, pomoč, prebrano vzamejo za sveto. Če ti napišeš jaz uporabljam arf in jaz odgovorim da to ni najbolj pametno zaradi tega in onega, si lahko takšna oseba ustvari lastno mnenje in se potem sama odloči kaj bo storila. Če pa ti napišeš arf je za to in to, se zna pa hitro zgodit, da bo dotični osebek, v prvi trgovini z avtokozmetiko, težil dajte mi tisto, ki je namenjeno za čiščenje belih avto in se imenuje arf...

Se pa strinjamo v eni stvari... vse se začne in konča pri tem kaj si lastnik avta želi oz. ne želi in koliko šuškov je pripravljen za takšen špas odšteti. Polo na slikah ni veliko vreden in je star 12, skorajda 13 let in vem, da se je njegova vrednost že samo z korekcijo laka povečala. Ne trdim, da dober izgled vozila vedno pomeni dobro prodajno ceno, je pa takšen avto mnogo lažje prodati, četudi je nekoliko dražji. Pazi to, najdeš pa tudi norce, ki imejo radi lep avto pa čeprav je star in malo vreden ...

:pray: Ježešna, spet sem bil predolg. Ampak sem pa definitvno zaključil s temo arf...
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 To mar 03, 2009 10:08 pm

Scremer je napisal/-a:
Si veliko napisal že kar sam. Je pa problem ker ne veš čemu je Arf namenjen. Mogoče te bom razočaral, ampak definitivno ne pranju avtomobilov, pa naj bo kakršne koli barve. Tako da, ja, moral sem biti pameten. Če bi zapisal samo, "jaz sem uporabil arf" me ne bi motil, da pa prodajaš buče o tem čemu je arf nemenjem je pa malenkost preveč. Nekaj sporočil nazaj je nekdo zapisal da je svoj avto opral z nitro razredčilom. Kul, pač norec, ki mu visi do nafte, ampak ne piše traparij okoli in trdi, da je nitro namenjen pranju metalik rdečih avtomobilov.
Je pa tako, da ljudje velikokrat ne razumejo stvari in ko iščejo nasvete, ideje, pomoč, prebrano vzamejo za sveto. Če ti napišeš jaz uporabljam arf in jaz odgovorim da to ni najbolj pametno zaradi tega in onega, si lahko takšna oseba ustvari lastno mnenje in se potem sama odloči kaj bo storila. Če pa ti napišeš arf je za to in to, se zna pa hitro zgodit, da bo dotični osebek, v prvi trgovini z avtokozmetiko, težil dajte mi tisto, ki je namenjeno za čiščenje belih avto in se imenuje arf...

Se pa strinjamo v eni stvari... vse se začne in konča pri tem kaj si lastnik avta želi oz. ne želi in koliko šuškov je pripravljen za takšen špas odšteti. Polo na slikah ni veliko vreden in je star 12, skorajda 13 let in vem, da se je njegova vrednost že samo z korekcijo laka povečala. Ne trdim, da dober izgled vozila vedno pomeni dobro prodajno ceno, je pa takšen avto mnogo lažje prodati, četudi je nekoliko dražji. Pazi to, najdeš pa tudi norce, ki imejo radi lep avto pa čeprav je star in malo vreden ...

:pray: Ježešna, spet sem bil predolg. Ampak sem pa definitvno zaključil s temo arf...


Čeprav te bom mogoče razočaral, ti povem, da si polpismen oz. dokazuješ tisto, kar sem že povedal. Da pametuješ brez prave podlage!!
Če boš dobro prebral VSE moje poste v temi, boš videl da sem lepo napisal zakaj se Arf v osnovi uporablja. In nikoli nisem trdil da je Arf namenjen čiščenju avtov. Tako, da če kdo prodaja buče, si to samo ti.
In da se še enkrat ponovim. Ne pametuj, če še nisi nikoli probal, oz. nimaš nobenega konkretnega dokaza, da širim laži. :!:
Pravtako nitro ni namenjen čiščenju, se pa da avto lepo ščistit tudi, ampak je to nevarno početje, če ga ne znaš pravilno uporabljat, samo odsvetujem.
Prav tako imaš osebe, ki uporabljajo bencin.....
V glavnem tega je dosti, vsak pa uporabi tisto kar njemu paše. Zaradi mene tudi zobno pasto, k mi je vseeno. Jaz nikogar ne silim in mu ne vsiljujem nekega izdelka, samo sem opisal svoje izkušnje. Tako, da vse kar počnete, počnete na lastno odgovornost! Če pa sem vsaj enemu uporabniku pomagal do lepšega avta, je pa moj namen dosežen. ;)
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To mar 03, 2009 11:14 pm

Sem rekel, da sem zaključil z temo ARF, ampak ker me sedaj že nekoliko žališ moram zapisat še sledeče.

Najprej, se ti moram opravičit, saj sem po pregledu sporočil, ki si jih poslal v štartu, ugotovil da dejansko si zapisal čemu je arf namenjen. Tako, da ne drži povsem ko sem zapisal, da ne veš čemu se dotični izdelek uporablja.

GiGi1985 je napisal/-a:Ne pametuj, če še nikoli nisi probal. Brusil umazanijo!? S kakšnimi pripombami hodiš ven?
In zaradi arfa ne bo nobene poškodbe na laku,če uporablja navadno gobico! :roll:
Ti še pa kar naprej delal avtomobilčke iz plastelina! :-P


Me pa zmotijo stvari kot si jih recimo zapisal lenivcu v odgovor zgoraj. Če zanemarim dejstvo da si bil nesramen ter da ne poznaš funkcije plastelina in se fokusiram zgolj na to, da priporočaš kar najhitrejše in najcenejše čiščenje trdovratnih madežev, si svoje priporočilo podkrepil z stavkom; "In zaradi arfa ne bo nobene poškodbe na laku,če uporablja navadno gobico!", kar žal ni res.

V enem tvoje sporočilu si recimo zapisal...

GiGi1985 je napisal/-a:3.sem napisal da je primerno za vozila z navadno barvo (to je acryl, ne pa metalik barvo, se pravi za vozila, ki so lakirana arf ni primeren,vsaj jaz že nisem poizkusil,tako da ne vem!


... in na ta način prepričeval bralce, da je arf primeren. Kar žal ni res. In se bom ponovil, je pa to eden od načinov kako lahko odstraniš umazanijo če ti vsa druga dejstva niso pomembna.

Pa še en primerček spodaj.

GiGi1985 je napisal/-a:Energetik81 sem to z arfom probal sam na kar nekaj avtomobilih,tako da ni panike. Je pa primeren za avte z navadno barvo(ne metalik) predvsem pa na beli barve dela "čudeže". Zaje*** ne boš nič, moraš sam pazit da maš nežno gobico,LP


Načeloma ti lahko tudi demonstriram škodo, ki jo naredi arf na beli barvi, ampak močno upam, da mi ne bo potrebno izgubljat časa čez vikend. Tudi kolegu, ki je trdil da mu nitro ni naredil škode zagotavljam, da njegov sistem ni primeren za pogosto uporabo. Če že rabiš jedko stvar je bencin bolj priemeren ali pa kak izopropilni alkohol...

Zdej sem pa res zaključil. Upam. Kot tudi upam, da boš v prihodnje manj žaljiv.

Hvala.

lp
 
leon30
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: To dec 16, 2008 9:55 pm
Kraj: Nova Cerkev

poliranje hudo bledega avta

Napisal/-a leon30 Sr mar 04, 2009 12:05 am

zdravo
Res ste zanimivi s to debato o Arfu in o vsem mogočem. Da se še jaz vmešam v to debato. Vsak ima svoje mnenje in vsak dela čudeže na svojem avtu. Naj jih, če mu tako paše.
Z mojega vidika, je arf namenjen za gospodinjstvo, nikakor za avto. Pa tudi,če je avto star 10 ali 20 let, ga jaz nebi uporabljal na avtu. Sem imel primer pred par leti, ko je neka znanka šla pucat avto z arfom, ker ga je po nerodnosti potegila po drugem avtu in je imela na svojem sled od gume. In kaj je naredila? Vzela arf in glitzi gobico in gasa.rezultat tega početja: Milijon risov, hvala bogu površinskih in pol vrat in boka v mat površini.
Pa še nekaj, glede poliranja tako starega avta. Vsak kupec, ki išče določen tip avta in zagleda spoliranega, bo sigurno bolj zainteresiran za nakup, kot pa da vidi avto, ki je vseskozi videl samo vodo in šampon.
Pa lepo debato še naprej, vas spremljam in vas še bom.
leon30
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Sr mar 04, 2009 11:02 am

Arf preprodajalci uporabljajo še iz časov stare juge in ga bojo še naprej in ob pravilni uporabi ne bo naredil nobene škode na avtomobilu kdo ga uporablja je pa njegova odločitev :?
:-P
Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Sr mar 04, 2009 11:21 am

a ti poliras samo za hobial se ukvarjas s tem?
Ni vse res kar napišem
 
leon30
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: To dec 16, 2008 9:55 pm
Kraj: Nova Cerkev

Napisal/-a leon30 Sr mar 04, 2009 11:54 am

abbe je napisal/-a:a ti poliras samo za hobial se ukvarjas s tem?

Trenutno je še to samo hobi(med vikendi), ker ker je še premalo dela, da bi lahko bilo kaj več.
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Sr mar 04, 2009 5:45 pm

csf, če si ti takole očisti oz. spoliral avto, klobuk v pozdrav, če ni skrivnost, kaj uporabljaš'
Hvala za odgovor
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Napisal/-a profii Sr mar 04, 2009 5:59 pm

samo mesarec je napisal/-a:csf, če si ti takole očisti oz. spoliral avto, klobuk v pozdrav, če ni skrivnost, kaj uporabljaš'
Hvala za odgovor


Bolj je važno kako uporablja, kot kaj :D
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Sr mar 04, 2009 6:19 pm

to verjamem, da je pomenbno kako, toda nič ne pomaga Arf, pa tudi, če ga pravilno, zato menim, da je pomenbno tudi kaj in upam, da dobim odgovor.
CSF imaš PM
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a ales66 Sr mar 04, 2009 6:26 pm

csf, super slikca.

LP
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Sr mar 04, 2009 6:58 pm

Scremer je napisal/-a:
Zdej sem pa res zaključil. Upam. Kot tudi upam, da boš v prihodnje manj žaljiv.

Hvala.

lp

Scremer je napisal/-a:

Ne pametuj, če še nikoli nisi probal. Brusil umazanijo!? S kakšnimi pripombami hodiš ven?
In zaradi arfa ne bo nobene poškodbe na laku,če uporablja navadno gobico!
Ti še pa kar naprej delal avtomobilčke iz plastelina!


GiGi1985 je napisal/-a:Ne pametuj, če še nikoli nisi probal. Brusil umazanijo!? S kakšnimi pripombami hodiš ven?
In zaradi arfa ne bo nobene poškodbe na laku,če uporablja navadno gobico!
Ti še pa kar naprej delal avtomobilčke iz plastelina!

Pa brez zamere, LP


osebno sem zaključil z debatiranjem v tej temi, res se mi ne da več ukvarjat s tem.
Ampak ne morem mimo tvojega zadnjega posta ;
Očitno nočeš prebrati celotnega posta neke osebe, ker si "spet" očitno (nalašč??) citiral iz mojega posta samo tisto, kar gre na tvoj mlin. Na koncu posta, namenjenega lenivcu, sem lepo pripisal "pa brez zamere", kar si ti kar lepo spustil. In ja, s tem pripisom sem lenivcu pač napisal naj ne zameri mojemu postu in ciničnosti. Razumeš ? Sicer pa, midva z lenivcem imava vse "razčiščeno", ne razumem, zakaj (in od kdaj) te skrbi moj odnos z ostalimi uporabniki?
Glede demonstracije;
najlepša hvala za ponudbo, ampak je ne potrebujem, ti pa nudim, da ti malo razjasnem pojme kot npr. acril, metalik, lak, baza itd.

P.S. če sem bil s svojimi posti žaljiv do tebe, se ti opravičujem, pravtako sprejmem tvoje opravičilo.
se pa umikam iz teme, ker, kot sem že rekel, se mi ne da več ukvarjati s tem.
Tako, da če mi še imaš kaj za povedat, oz. imava kaj za razčistit, priporočam da to urediva sama preko PM.
LP
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Sr mar 04, 2009 8:30 pm

kaj je CSF, ponujaš polir mašine. ko pa se zanimam zanje ni odgovora, jih maš al ne ali mečeš ven?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Sr mar 04, 2009 8:36 pm

@csf a bi men mojga spoliral za "hobi"?
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov