Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

hitra poliranja

Napisal/-a Adamle Ne jan 18, 2009 7:59 pm

nekaj del leta 2008 kar se tiče poliranja...vsak avto je bil končan v enem dnevu...je bilo še kar nekaj avtomobilov vendar nisem imel fotoaparata
mtkin passat:
sliki posneti kak mesec po poliranju
Slika
ter seveda moja najljubša
Slika

pol je bil še prijateljev golf V, ki je rabil hitro poliranje, ker je šel potem v prodajo...dosti dela, ker je biu avto polepljen inj e bilo dosti ostankov lepila....odstranitev lepila ter priprava avta na poliranje je vzela 3ure dela..poliranje samo pa nekje 7ur...cena...100eur...zaščita sloj liquid glassa ter sloj tekmovalnega voska
slike pred poliranjem
Slika
Slika
Slika
slike po
Slika
Slika
Slika
Slika
ter seveda najljubša...odsev na havbi:
Slika

zadje delo pa je bla fotrova micka..L200
poliranje je bilo tudi zelo osnovno, ker je pač avto vožen tudi po brezpotjih, kar bo pripeljalo do novih prask, tako da nisem spoliral globokih prask ven, vendar sem jih samo zgladil.zaščita 3sloji LG ter 2sloja tekmovlanega voska
pred poliranjem
Slika
Slika
Slika
praska na sovoznikovih vratih
Slika

ter slike po poliranju
Slika
Slika
Slika
odstranjena črta na vratih
Slika

za vse informacije, če kdo želi poliranje, naj pošlje PM...poleg poliranja avto tudi notranje globinsko očistim
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Napisal/-a lancia hf Ne jan 18, 2009 8:04 pm

Praske so pa verjetno od avtopralnice na bencinskah :?:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Ne jan 18, 2009 8:13 pm

golf ja...avto je uvožen iz avstrije, nalepke so bile po celem avtomobilu, tako da predvidevam, da je imela avto firma...tako, da sklepam da je pranje bilo v avtomatskih avtopralnicah...dosti prask...posebno streha...pa so nastale, ko je lastnik odstranjeval nalepke....nekaj jih je odstranil sam

L200...praske so nastale zaradi vožnje po gozdovih....oče uporavlja avto za službene namene
Zadnjič spremenil Adamle, dne Ne jan 18, 2009 8:17 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne jan 18, 2009 8:14 pm

Ded s kod si....poleti bom verjetno tud rabil kako poliranje:)
Drgač pa dobro narjeno.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Ne jan 18, 2009 8:19 pm

okolica litije

letos nameravam tudi začeti poliranja ter ostala čiščenja avtomobila tako da pridem na dom
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a error 90 Ne jan 18, 2009 9:26 pm

Daj mi bolj pojasni kaj pomeni tekmovalni vosek?
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Ne jan 18, 2009 9:40 pm

vosek, ki se uporablja za tekmovalne namene..avto showi....načeloma vosek ni obstojen, vendar da zelo dober lesk...ga ne uporabljam , ker sem imel samo vzorčni lonček, ki zadostuje nekje za 3-4 avtomobile..koštou meu je okoli 100 eur s poštnino iz anglije
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Po jan 19, 2009 8:46 am

Daj malo napiši s katerimi pastami to delaš?
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Po jan 19, 2009 11:09 am

trenutno mam doma Auto Magic paste, Visomax paste ter Magic One...katere uporabljam zavisi od barve, poškodb laka
 
m6agent
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe nov 30, 2007 8:17 pm
Kraj: bled je bliz

Napisal/-a m6agent Po jan 19, 2009 11:53 am

En vprašanje na hitro,če lahko?! Imam Omego rdeče "mat" barve, in če ji povrneš sijaj,koliko časa bo le ta obstal do naslednjega tretmaja oz. kako ga vzdržuješ,da je ta naslednji polirni "tretma" čim kasnejši! Morm pa rečt,da sm eden resnih kandidatov za tvoje storitve poliranja v približevanju pomladi. Lp
Lp, Matgo

P.S.:
Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu, ga pa še bo!! :)
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po jan 19, 2009 11:58 am

Čaki ti maš prow mat barvo ali ti je barva zbledela.Ker dvomim,da bi kdo hotu prvotno mat barvo plirat na sijaj :)
No mal heca.
Tut jst bi recimo poskusil to poliranje sam me tole mal bega.... namreč hitro poliranje je samo trenutno in ne nudi nekih dolgotrajnih rešitev in je zgolj vizuelne narave.Sploh,če avtor sam trdi,da je ta tekmovalni vosek samo trenuten oz. ni obstojen..
No lepo bi blo,če bi avtor kaj več napisal in povedal.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Po jan 19, 2009 12:04 pm

Katere uporabljaš za večje praske? Jaz sem svojega poliral z Avto Magic in sicer New Car Glaze in BC-2 in tiste večje praske niso šle dol, no sej tudi nisem imel tega namena, ker je že barva kar načeta, drugače bi pa moral uporabit še bolj grobo prej.
Zato me pa malo zanima katere pa ti za tako uporabljaš.
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Po jan 19, 2009 12:48 pm

m6agent če je avto zamatiral, se da povrniti sijaj....moj avto je srebrn passat karavan l99..spoliral sem ga dve leti nazaj, pa se avto še zmerom sveti, pri tapravi luči in ko gledaš zelo od blizu opaziš rahle praskice, ki nastanejo pri pranju (ni nobenega pranja, pri katerem nebi nastajale poškodbe laka, lahko le zelo zmanjšaš njihov nastanek s pravilnim pranjem). tako da poliranje lahko drži tudi več let....koliko hmalu pa boš potreboval novo, je odvisno kako skrbiš za lak...kolikrat ga pereš, kako ga pereš, s čim ga pereš.....lak zamatira, ker se je lak izsušil...to preprečiš z voskanjem avta ali z uporabo voska v spreju, ki ga naneseš po končanem pranju ali pa saj z uporabo avtošampona z voskom....jaz avto operem, ter še moker avto prešpricam z voskam v spreju, ter ga nato s čudežno krpico razmažem do suhega....nekajkrat na leto pa avto v nulo ter ponovno nanesem vosek

seat hitro poliranje sem mislil kakor osnovno poliranje....ne ostraniš vseh prask...manjše ja, večje pa samo zmanjaš do te mere, da se ne opazijo.....osnovno poliranje je končano v enem dnevu, boljše, oz poliranje kjer pa odstraniš vse praske pa traja dva dni, lahko tudi več...odvisno od ohranjenosti....seveda mora vsak razumeti, da s poliranjem nemoreš odtraniti poškodb, katere je treba nanovno štrihat..lahko jih samo čimbolš skriješ, da niso toliko opazne....pri osnovnem poliranju v bistvu praskice, ki ostanjeo, so vidne le od blizu ob tapravi svetlobi...za večino ljudi je osnovno poliranje več kakor dovolj............vidim, da ne razumeš razlike med poliranjem ter voskanjem....poliranje je odtranjevanje prask iz laka,lak gladiš, ko voskanje je le zaščitni sloj, ki preprečuje da bi se lak izsušil, laku doda še še boljši lesk (vsak ve, da na ravni površini se umazanija težje prime ter se bolj sveti, če pa to površino še zaščitiš, se umazanija še težje prime ter se še bolj sveti)....nobena zaščita laka, ni obstojna vedno....prej ali slej izgine...razlika je ta, da umetne zaščite, se samo vpijejo v lak, ko voski, se vpijejo v lak in tudi izhlapijo...voski se pa tudi razlikujejo po obstojnosti, nekateri zdržijo komaj en mesec, nekateri tudi do enega leta....um.zaščite držijo mogoče do enega leta , če je nanešen en sloj....zato dam na vsak avto umetno zaščito ter vosek....na predstavljene avtomobile sem dal tekmovalni vosek, ker sem želel videti učinek če je res veliko razlike...moram priznati, da jo je kar nekaj, vendar se jo zelo težko opazi...na vse ostale avtomobile dajem vosek, ki je obstojen dlje časa...če se zmenimo, dam tudi več slojev umetne zaščite in voska...obstojnost je tudi odvisna kako posoto peremo avtomobil, ter kako močen oz agresiven je avtošampon....vosek je dobro vzdrževati tako kakor sem odgtovoril že m6agent-u

mišek kakor ti je povedal prodajlec (predvidevam da si kupil pri uvoznik), uporabiš tapravo kombinacijo paste ter polirnega tampona....začneš prvo z manj grobo ter vidiš kako ti gre...če negre, uporabiš bolj grobo....new car glaze bi moral zadostovati tudi za bolj groboke praske....drugače ti priporočam power cut plus ter tampon ovčko....seveda praske neboš dobil ven če boš samo na hitro oz parkat šel čez njo, potrebno je potrplenje..ter seveda previdnost, da ne narediš škode...osebno avtomagičove grobe ne uporabljam razen če je res nujno potrebno...z srednjo se naredi skoraj vse


se opravičujem ker je tako dougo in na široko...sam zmeraj rad vidim, da mi pojasnijo kar nevem...če še ni vse jasno, kar z vprašanji na dan
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Po jan 19, 2009 1:27 pm

tekmovalni vosek


Ima ta vosek mogoče ime ?
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Po jan 19, 2009 1:48 pm

zymol vintage
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1291
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Po jan 19, 2009 2:39 pm

@Adamle, jaz imam par takih prask, ki se z nohtom občutijo, mislim da je take bolj težko odpravit, oz. če bi hotel odstranit bi sigurno moral imet bolj grobo pasto in dolgo polirat, samo predvidevam, da bi s tem moral kar precej stajnšat debelino laka, to se mi pa ne dopade preveč. Opazil sem, da bolj kot sem poliral bolj so se videle tiste ostale nepravilnosti - ko je obtolčen od peska se še potem bolj vidi, na nekaj mestih je lak prav v notranjsoti razpokan. Ko pa poliraš in s tem čistiš površino manjših napak tiste večje toliko bolj izstopajo.
Po strehi se pa vidijo take pikice v laku, mislim da je to posledica tistih nečistoč, ki sem jih sicer prej s plastelinom odstranil, vendar gnjezdo se pa še vseeno vidi, ker je bila tista nečistoča očitno globje zapiknjena, kot pa sem jaz poliral. Bi moral it še bolj v globino, samo pri tako poškodovanem laku se mi to ni zdelo smiselno, ker bi res moral ekstremno tanjšat lak, da bi površino čito izravnal.
Potem na vratih imam take dve vdrtine, ko mi je nekdo z vrati na park placu ruknil.
To se sedaj, ko je lak dosti bolj čist in svetleč tudi dosti bolj opazi. Ko pogledaš postrani se lepo sveti, ampak prav se vidi valovito. Prej se to ni tako opazilo, se bolj skrije, ker ni tistega leska.

Drugače pa tole me zanima, praviš da daš najprej Liquid Glass in potem še vosek preko? Pa prej ko daš Liquid Glass kaj razmastiš avto ali kar direkt daš LG gor? Koliko nanosov LG- ja daš in koliko še potem voska? Pa kateri vosek uporabljaš - tist, ko praviš, da je dlje obstojen? Jaz sem dal po poliranju gor dva nanosa trdega Sonax voska, pa sem ga zdaj tikrat opral pa se mi zdi, da že malo popušča moč. Sej še lepo voda odteka, ampak ne pa več tako hitro kot na začetku. Ne vem, če ne bom moral kmalu ponovit voskanje. LG bi pa raje dal spomladi gor. Ali misliš, da bi lahko tudi sedaj pozimi dal LG gor? Ne vem ali mora bit bolj topel pleh zato ali je lahko tudi bolj hladno? Sicer imam možnost garažo segret, samo tako me zanima, ker se ta stvar more kar dolgo sušit.
 
Uporabniški avatar
dEjaN_
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So dec 31, 2005 1:55 pm
Kraj: dolenjska

Napisal/-a dEjaN_ Po jan 19, 2009 2:48 pm

Adamle, zanima me, če za črno barvo, oziroma vse temnejše barve na koncu poliranja uporabiš pasto, ki odstrani silikone? Ker namreč js ko sm poliral sem na koncu moral vedno uporabiti takšno pasto (to narediš ročno, brez mašine), da mi je na koncu res prišel čisti sijaj. Uporabljal sem pa 3M paste.

Lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Po jan 19, 2009 2:56 pm

A mogoče kdo uporablja Sonax Xtreme polish + wax? zanima me če je ta stvar za kj
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Po jan 19, 2009 3:54 pm

dEjanN_ sam uporabljam načeloma paste brez silikonov...vendar tudi tiste, ki imajo silikone, ne potrebujejo tega koraka...je pa dosti zaščit oz voskov, zakatere je priporočljivo, da površino očistiš z alkoholi in drugimi njihovimi čistila, da se premaz boljše prime oz vpije...tukaj pa uporabim tudi čistila

pskoda.....vredu stvar, dokler jo imaš za vzdrževanje spoliranih ter zaščitenih površin....boljše kakor nič je že;)
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Po jan 19, 2009 4:19 pm

mišek take praske, ki se čutijo z nohtom,so res rizične, ker da tako prasko odstraniš je potrebno dosti poliranja....kar seveda pripelje do tanjšanja laka, kar seveda ni dobro...pri teh praskah dosti pomaga že to, da jo poliraš samo malo, da zgladiš rob...se manj opazi
če so manjše vdrtine, ti jih lahko popravi nekdo, ki se ukvarja s TOČO...sej veš...popravlja vdrtinice, ki so nastale od toče:D..drugače pa se na vseh malo starejših avtomobilih počasi vse te ravne površine začnejo kriviri....sam mal, tok de je podoba valovita.....nastane zaradi raztezanja in krčenja pleha zaradi temperatur!!!
čez LQ lahko daš normalno še vosek...katerega je pa odvisno od tebe, lahko bolj obstojnega, lahko majn...prvi imajo načeloma lepše izgledajo, vendar razlika ni preveč očita....vosek že sam po sebi s časom izginja/izhlapeva...preveč močni šamponi, pogosto pranje pa vse to le pospešijo....voski/um zaščite so zaščitni premazi, ki pomagajo vzdrževati lak, tako da v zimskih mesecih, ko se ceste solijo, je zelo pametno dati ponovni nanos LG..drugače na kantici pišejo navodila, kdaj pa kako dajat gor....če je premrzlo, negre....avto v garažo ter premazat avto...js premažem ceu avto, ter nato zbrišem dol
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov