Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Po apr 27, 2009 12:46 pm

Nekaj besed o Menzerni :D

Obstaja več vrst npr. s34, po91, 3.02, 106fa, 203s, 85rd pa še kakšno bi lahko dopisal vendar so prej naštete vse kar dejansko potrebujemo .Pod "grobe" lahko štejemo s34 in po91, za srednje 3.02 in 203s za "finiš" pa uporabljamo 106fa in 85rd. Namenjena je predvsem za avtomobile novejših letnikov( 04 naprej pri VW, BMW,MB...) kateri proizvajalci za barvanje uporabljajo "scratch resistant clearcoats"( upam da sem prav napisal ) :? , in na katerih navadni polishi ne delujejo in takšno barvanje sedaj uporabljajo že skoraj vsi proizvajaci v Europi. To pa ne pomeni da pasta ne deluje na avtomobilih starejših letnikov, prej nasprotno deluje izvrstno saj zaradi svojih sestavin odpravi nepravilnosti v barvi hitreje kot drugi . Ni pa Menzerna vsemogočna kar se tiče poliranja saj kdaj pa kdaj naletimo na kakšen avtomobil na katerem Menzerna enostavno ne bo delovala zato v tem primeru posežemo po Meguiarsu, 3M..prav tako je zelo muhasta na temperaturo zato je priporočljivo da se dela v zaprtih prostorih s temperaturami nad 10 stopinjami. Prav tako Menzerna izdeluje polirne gobice v treh različicah; bel ( grob ), oanžen ( srednji ) in rumen ( finiš ) .Ni pa pogoj da moraš uporabljati Menzerna gobice in pasto skupaj, polish deluje v kombinaciji s katerokoli gobo npr. 3M, LCC, Meguiars .....

Tolk o Menzerni, če pa koga zanimajo podrobnosti pa raje na PM da ne bomo smetili v topicu od Scremerja ki je odlično prikazal v praksi kako mora biti avtomobil spoliran in če boste pozorno pogledali na slike se lepo vidi katere izdelke je uporabljal :D
EAT-SLEEP-DETAIL
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Napisal/-a cresh Če maj 28, 2009 5:52 am

csf je napisal/-a:
kje se pa dobi 4000 brusni papir?


Žal v SLO ne, čerprav je uvoznik Spekter. Ko sem pri njih spraševal za ta papir so me vsi gledali :shock: kot da govorim japonsko .


se da dobit tudi 4000 ampak kot fi150 in se ga isto dela na vodo.

@Screamer a ti pr DHL-u delaš?
my ride
Slika
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če maj 28, 2009 9:14 am

@Screamer a ti pr DHL-u delaš?


Ja.
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Napisal/-a cresh Če maj 28, 2009 9:39 am

Scremer je napisal/-a:
@Screamer a ti pr DHL-u delaš?


Ja.


aha, no sej men je pa dejan zritu m7. sej vidva skupi polirata,ne?
my ride
Slika
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če maj 28, 2009 12:27 pm

Ja, skupaj malo raziskujeva svet nege vozil :) .
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Napisal/-a cresh Če maj 28, 2009 4:53 pm

Scremer je napisal/-a:Ja, skupaj malo raziskujeva svet nege vozil :) .


no sej kul to, sej vedno k nam pripelje 3M si zmeri kako besedo izmenjava :D
my ride
Slika
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a svizc Ne maj 31, 2009 2:53 pm

Se je meni zdelo da mi je ta avto od nekje znan, tudi cez "spacane" registrske tablice :D
Pozdravi Klemena z Hondo v mojem imenu, rec da ga KR SVIZC pozdravlja, sej bo vedel zakaj se gre :D

Lep pozdrav!
 
javornic
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: So maj 30, 2009 12:57 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a javornic Če jul 30, 2009 1:11 am

Lp. Pohvalno. Lepo ti je uspelo. Pocasi se vse da. :P
 
Klamzi
Novinec
 
Prispevkov: 183
Pridružen: Pe apr 11, 2003 9:54 pm

Napisal/-a Klamzi To avg 04, 2009 12:13 pm

Prebral sem celo temo, ampak bom vseeno vprašal preden se lotim dela... Torej na srebrnem avtu imam nekaj manjših povšinskih praskic, res zelo malih od vej ipd., ampak bi jih rad odpravil. Ročno seveda :) Če sem prav razumel, prvo temeljito operem avto, ga obrišem, nato nanesem polirno pasto na posebno krpo in previdno krožim po obdelovalni površini, nato vseskupaj sperem, ter za še večji sijaj avto premažem z voskom ter temeljito obrišem, do sijaja?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov