Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

poliranje popolnoma novega avta

Napisal/-a kofy Po jul 06, 2009 10:08 pm

zdravo!

Tokrat pa nimam idej in prosim za pomoč :!:
Ta teden je prijatelj prevzel novega folcvagna Pasata limuzina, črne barve. Danes, ko je padal dež se je med vožno opazilo nekaj podobnega kot meglenje vetrobranske šipe. Verjetno posledica voska na novem avtu.
Zato se je namenil očistiti vetrobran. z MEGLIOM! Izgleda, za mu je kapljica padla na pokrov motorja.
.................In tu je problem..............kljub takojšnjemu čiščenju je videti, kot da bi požrlo barvo (pokrivni lak)!!!
Pod pravim kotom ni opaziti, pod določenim pa izgleda, kot da je požrlo vrhni sloj laka....
Smo probali spolirati z "Jollyem", kasneje pa še z tremi ostalimi zadevami, a stvar (kaplja 1x15cm) je še vedno zelo zelovidna. Avto je popolnoma nov, več kot 35kE plačan v gotovini!!!!!!!!!!!!!
Je res možno, da navadno gospodinjsko čistilo požre barvo na nekem vozu za 35kkE?????????? Se da to na kakršenkoli način spolirati, uveljavljanje garancije je vsaj po mojih izkušnjah (VW fan 8) ) nesmiselno....

:?: :?: :?: :?: :idea: :idea: :idea:

LzaskrbljenP andrej
 
Uporabniški avatar
obcasnigledalec
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Sr nov 26, 2008 12:53 pm

Napisal/-a obcasnigledalec Po jul 06, 2009 10:20 pm

Sej je neuničljivi VW! Dej sprav si že iz glave ven to da sam zarad tega k ma VW znak spredi je pa najboljši avto.

Zej pa k problemu, če je agresivno čistilo je najbrž zagrizlo mal v lak, probaj z grobo polirno pasto. Če ni škoda denarja pelji k profesinalcem pa bodo najbrž že oni znal spolirat dol. Dvomim da je prežrlo lak. Seveda pa obstaja možnost če je bil gor dovolj časa.
Zdaj že objavlam občasno
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Po jul 06, 2009 10:37 pm

da je avto plačan v gotovino, ni najbolj pomemben podatek se ti ne zdi? :lol:

drugače, pa ja, lak ti je razcefralo, ker je neke vrste kislina v meglio, kaj pa kislina naredi pa ni treba razlagat. Razcefralo ga je zato, ker je lak še dokaj nov in se še ni čist posušil, to se zgodi na vsakem avtu, ki je bil naknadno lakiran. Lahko se pa ti hecaš z megliom na nekaj let starem laku. ;)

rešitev:
pojdi k ličarju ali enemu profesionalnem "polir majstru" pa naj pogleda kaj se da naredit. Ne priporočam pa, da to počneš sam če nimaš izkušenj, ker boš naredil še slabše. Mogoče se da še rešit, če pa ne, pa se sprijazni ali ličar poštriha na novo haubo.

lahko probaš uveljavit garancijo samo dvomim, ker je to tvoja napaka oz. tvojega kolega. ;)

LP
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Po jul 06, 2009 11:05 pm

Pod garancijo zih ne bo šlo; razen če bi se te ornk usmilili. Mel podoben problem na havbi, ko mi je razžrlo lak (zarad česa, ne bi vedel), pa o garanciji ni blo ne duha ne sluha.

Sicer pa, glede na to, kaj meglio vse ščisti, se sploh ne čudim, da se je kaj takega zgodilo.
Slika
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Po jul 06, 2009 11:15 pm

Huh, malo nenavadno se mi zdi, da bi se zaradi tega naredila takšna poškodba, še posebej če ste čistilo takoj splaknili. Vem da je Meglio precej agresiven, ampak tole je pa kar malo huda. Morda je bila poškodba prisotna že prej in tega niste opazil? Ker 15cm velika kaplja je že ornk polita zadeva...

Se da videt kako sliko? Drigače pa domnevam, da gre zgolj za površinsko poškodbo in bi jo poliranje, še posebej z bolj agresivni pristopom, moralo odstranit.
 
Uporabniški avatar
Senad
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr mar 28, 2007 4:49 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Senad To jul 07, 2009 12:27 am

GiGi1985 je napisal/-a:da je avto plačan v gotovino, ni najbolj pomemben podatek se ti ne zdi? :lol:


LP



bravo, sem hoto točno to napisat. to je pa res najbolj pomembno, da je avto kupljen na keš!!! ker če bi bil na lizing ali kaj druga, bi bla drugačna barva :P
67,0420305 Vseh statistik ni natančnih.
 
Aldin20
Novinec
 
Prispevkov: 170
Pridružen: So avg 04, 2007 1:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Aldin20 To jul 07, 2009 12:32 am

ne nebi se to zgodlo drugac :P
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a ludbe To jul 07, 2009 7:57 am

kontaktiraj uporabnika CSF on ti bo znal povedat če bo šlo to stran s poliranjem ali ne. Pomoje bo šlo stran, če ne samo s poliranjem se pa pobrusi to razjedo z vodobrusnim papirjem pa pol spolira zih bo šlo stran. Ne se pa sam neki špilat pa z nekim JOLLY-em polirat ker lohk samo poslabšaš zadevo.
Men je CSF polirov in ti povem da obvlada zadevo.
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK To jul 07, 2009 9:29 am

jaki VW....

Jaz če slučajno nimam avtošampona doma, operem avto kar z megliem, pa še nikol ni blo problemov. Še sveti se, pa je 7 let star sklumpan renault....

Zgleda da sem samo jaz naletel na takega, ker ostali renaulti so itaq vsi kur.ac
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban To jul 07, 2009 9:39 am

ManIAK je napisal/-a:jaki VW....

Jaz če slučajno nimam avtošampona doma, operem avto kar z megliem, pa še nikol ni blo problemov. Še sveti se, pa je 7 let star sklumpan renault....

Zgleda da sem samo jaz naletel na takega, ker ostali renaulti so itaq vsi kur.ac

Vidš, temu se pa reče da imaš srečo v življenju. :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a ven0m To jul 07, 2009 9:54 am

ManIAK je napisal/-a:jaki VW....

Jaz če slučajno nimam avtošampona doma, operem avto kar z megliem, pa še nikol ni blo problemov. Še sveti se, pa je 7 let star sklumpan renault....

Zgleda da sem samo jaz naletel na takega, ker ostali renaulti so itaq vsi kur.ac


kaj pa mehčalec tudi kaj uporablaš? da je bol mehki renaul? :lol: :P

(šala :) )
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf To jul 07, 2009 11:02 am

Danes, ko je padal dež se je med vožno opazilo nekaj podobnega kot meglenje vetrobranske šipe. Verjetno posledica voska na novem avtu.
Zato se je namenil očistiti vetrobran. z MEGLIOM!


Dvomim da bi meglio naredil kaj takšnega na avtomobilu sploh na WV barvi ki je že v osnovi zelo "trda". Večja verjetnost je, da je to ali tovarniška napaka ali slaba priprava avtomobila s strani prodajalca.

Se pa v kolikor ni "globja" napaka, da zadevo lepo popraviti (zbrusiti-spolirati) .

Poslikaj zadevo, da vidimo napako.

LP
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Napisal/-a ManIAK To jul 07, 2009 12:21 pm

lenivec je napisal/-a:
ManIAK je napisal/-a:jaki VW....

Jaz če slučajno nimam avtošampona doma, operem avto kar z megliem, pa še nikol ni blo problemov. Še sveti se, pa je 7 let star sklumpan renault....


to je super za avto in lak. ker meglio je glih prav blag za pranje avta, da ne odstrani raznih voskov in kakh olj ki so v barvi.... obenem pa še nudi dodatno zaščito.


Sarkazem?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare To jul 07, 2009 1:24 pm

jaz z megliom nisem imel nikoli problemov pa sem muhe pucal z havbe in popadajo kot frišne.
 
Uporabniški avatar
dnovak24
Uporabnik
 
Prispevkov: 858
Pridružen: Ne nov 12, 2006 7:32 pm

Napisal/-a dnovak24 To jul 07, 2009 1:29 pm

če je skeširal avto za 35 jurčkov pol bo tut to uredil, kaj pa to njemu če ma keš :D
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To jul 07, 2009 3:28 pm

O joj... Pa dejte človeka pustit pri miru. Pač je želel poudarit, da je možakar odštel gotovino ob nakupu avta. Že res da je to irelavanten podatek, ampak dejmo se fokusirat na dejanski problem. Pa nepotrebni komentarji o tem kak j**c je ta avto, pa kako dober je drugi tudi niso potrebni. Moram rečt, da je Slovenska forumaška kultura res na psu... Nikoli mi ne bo jasno zakaj nekdo komentira temo če o njej nima ničesar pemetnega povedati...

Kofy, poslikajte poškodbo, če je to seveda mogoče.

lp
 
Uporabniški avatar
kofy
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Sr dec 14, 2005 7:20 pm

Napisal/-a kofy To jul 07, 2009 5:32 pm

Zdravo!

Mi je kar malo žal, da sem za nasvet povprašal na tem forumu.........debata se je žal razvila v napačni smeri....
Kot sem uvodoma zapisal, dober prijatelj je kupil Pasata. Se je prej vozil v Cliotu, Fiđi ali nekaj podobnega.....pač 11 let ga je imel BP in komplikacij!!! Pa se letos odloči in kupi nov avto za nadaljnih 15 let, plača karnekaj evrov in v evforiji naredi prvi dan napako pri čiščenju :idea:
Prej je par let pucal šipo na renoju z Megliom (tudi jaz ga uporabljam :!: ), enako je naredil na Pasatu!
Vpričo treh kolegov je našpričal šipo z Megliom, počakal minuto, vklopil brisalce.
Potem pa je brisalce toliko privzdignil, da je z palomo obrisal celo šipo! In takrat se je žal pocedilo to sranje po havbi :!: :!: :!:
Po par minutah, ko je pobrisal še ostanek na havbi, se je v laku poznal odsev (razjeda), lepo vidna pod kotom. In po zelo rahlem poliranju z čistilcem metalik laka se je na otip poznalo, da je rahlo hrapavo (pomaranča).
Pač, se je zaj..al! Možak ni na tekočem z umetnostjo čiščenja vetrobrana pri novih avtih!
Za jutri je baje dogovorjen za sanacijo v Lj.


Me pa žal moti netolerantnost uporabnikov foruma, predvsem se spotikajo na pripombo "plačal v gotovini". Predstavljaj si gospoda 60-letnika, kateri vloži znaten del prihrankov v avto za nadaljnih 15 let (potem pa itak ne bo vozil več če jih bo sploh zdrav doživel) in zaj... lak prvi dan po svoji neumnosti.....

LrazočaranP Andrej
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Napisal/-a uros11 To jul 07, 2009 7:25 pm

Na tem forumu je itak standard, da se v štartu popljuva VW oz. posamezne njegove modele označi za krš. Zato pa je malo tem o VW-ju na tem forumu in je bolje za VW vprašati na http://www.team-vw.si/, kjer nimajo problemov zaradi znamke/modela. lp
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov