Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
sanda2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr sep 02, 2009 9:02 pm

platnena streha

Napisal/-a sanda2 Sr sep 02, 2009 9:06 pm

Pozdravljeni
Imam cabrio megane z platneno streho ter zdelano zadnjo šipo - plastiko. Ima kdo idejo in nasvet kako sčistit to šipo, ter s katerimi sredstvi vi zaščitite in perete streho???
 
Uporabniški avatar
...:::Team:::...
Novinec
 
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr sep 26, 2007 12:47 pm
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Napisal/-a ...:::Team:::... Če sep 03, 2009 5:54 am

Za impregnacijo strehe pojdi v trgovino s čevlji pa ti bodo znali pomagat, naredi pa to pred in po vsaki zimi, se zelo pozna.

Za zadnje steklo pa zavarovalnica pa vreži, druge pomoči ni, nova je mislim da okoli 250€, tisto poliranje pa take stvari pa se ne obnesejo najbolje ;)
P0rn Industries Inc.

speedfreak za moderatorja!
 
sanda2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr sep 02, 2009 9:02 pm

Napisal/-a sanda2 Če sep 03, 2009 6:05 am

...:::Team:::... je napisal/-a:Za impregnacijo strehe pojdi v trgovino s čevlji pa ti bodo znali pomagat, naredi pa to pred in po vsaki zimi, se zelo pozna.

Za zadnje steklo pa zavarovalnica pa vreži, druge pomoči ni, nova je mislim da okoli 250€, tisto poliranje pa take stvari pa se ne obnesejo najbolje ;)


Nimam zavarovane strehe :? , to steklo pa ne vem če spada pod šipe ;)
 
Uporabniški avatar
...:::Team:::...
Novinec
 
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr sep 26, 2007 12:47 pm
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Napisal/-a ...:::Team:::... Če sep 03, 2009 8:14 am

Ja šipa je, sej gledaš skozi njo, ni tu druge, jaz sem enako imel namen naredit, pa sem avto prodal prej 8)

To je enako kot da bi ti nekdo zadnje steklo na avtomobilu razbil, tukaj se samo raztrga, sej tam napišeš v zapisnik, da ti je nekdo pred vhodom ponoči zarezal z nožem v šipo....simple as that
P0rn Industries Inc.

speedfreak za moderatorja!
 
sanda2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr sep 02, 2009 9:02 pm

Napisal/-a sanda2 Če sep 03, 2009 8:37 am

Torej se bo v spomladi nekdo znesel nad ubogo šipo ;) :lol: - čez zimo pa še naj bo ta :oops:
Kaj pa je najbolje za pranje strehe pred impregnacijo??
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Če sep 03, 2009 10:29 am

xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
sanda2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr sep 02, 2009 9:02 pm

Napisal/-a sanda2 Če sep 03, 2009 12:42 pm

Mgajvr je napisal/-a:zakaj malo ne poguglaš?
http://www.avtomobilizem.com/modules/ar ... ?art_id=17


Lepo, to sem vse našla, prečitala, ampak toliko pismena pa nisem, da bi iz vseh teg googlovih sestavkov razbrala KAJ so to navodila proizvajalca, in tudi PROIZVAJALEC mi ne zna svetovat :? :shock: (renault servisi, množina, nisem klicala same enega). Če mi nekdo reče to poskusi če bo šlo - hja, naj kupim pa kaj zajebem al pa sploh ne bo delovalo?? Edin BMW servis ima za impregnacijo, pa še tam so se začudili, da mislim to kupit za megana :( Torej al sem jaz malo......, al so drugi?? In zato sem tudi postavila to vprašanje, če bi mi vsaj tu kdo IZ PRVE ROKE svetoval kaj uporablja za svojga cabrioleta :oops: Glede da se nekateri razpišejo o polirnih pastah, šamponih, voskih, plastelinih - poimesko in po proizvajalcu, sem pričakovala nekaj takega. Ali pa sem res prezahtevna, prelena, ...? Potem se res opravičujem, čeprav verjetno nisem edina, ki še pač ni dolgo lastnica cabria. Verjetno pa jih tukaj na forumu že ni veliko, ali pa se nihče nikoli ni zanimal za te stvari, ker potem bi zagotovo vedel, da se v vsaki trgovini, črpalki tega ne dobi ;)
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Če sep 03, 2009 12:56 pm

no potem se pa opravičujem. kolega vem da je imel pred časom velike probleme na bmwju ko so mu mački hodil na streho ležat in je nekje nabavil en poseben šampon za platno, da je sploh odstranil vso nesnago in mačje dlake. impregnacijski sprej pa mislim da je dobil iz tujine.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
...:::Team:::...
Novinec
 
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr sep 26, 2007 12:47 pm
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Napisal/-a ...:::Team:::... Če sep 03, 2009 1:14 pm

Sej sem ti napisal kam pojdi vprašat za impregnacijo, več kot napisat ne morem, pa to so informacije iz prve roke, ker sem bil do pred kratkim lastnik Megana Cabrioleta ;)
P0rn Industries Inc.

speedfreak za moderatorja!
 
Uporabniški avatar
timm
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So feb 28, 2004 12:36 pm

Napisal/-a timm Če sep 03, 2009 2:28 pm

sanda2 je napisal/-a:
Mgajvr je napisal/-a:zakaj malo ne poguglaš?
http://www.avtomobilizem.com/modules/ar ... ?art_id=17


Lepo, to sem vse našla, prečitala, ampak toliko pismena pa nisem, da bi iz vseh teg googlovih sestavkov razbrala KAJ so to navodila proizvajalca, in tudi PROIZVAJALEC mi ne zna svetovat :? :shock: (renault servisi, množina, nisem klicala same enega). Če mi nekdo reče to poskusi če bo šlo - hja, naj kupim pa kaj zajebem al pa sploh ne bo delovalo?? Edin BMW servis ima za impregnacijo, pa še tam so se začudili, da mislim to kupit za megana :( Torej al sem jaz malo......, al so drugi?? In zato sem tudi postavila to vprašanje, če bi mi vsaj tu kdo IZ PRVE ROKE svetoval kaj uporablja za svojga cabrioleta :oops: Glede da se nekateri razpišejo o polirnih pastah, šamponih, voskih, plastelinih - poimesko in po proizvajalcu, sem pričakovala nekaj takega. Ali pa sem res prezahtevna, prelena, ...? Potem se res opravičujem, čeprav verjetno nisem edina, ki še pač ni dolgo lastnica cabria. Verjetno pa jih tukaj na forumu že ni veliko, ali pa se nihče nikoli ni zanimal za te stvari, ker potem bi zagotovo vedel, da se v vsaki trgovini, črpalki tega ne dobi ;)



Jaz uporabljam tole: http://www.partsforsaabs.com/product_in ... ucts_id=43
 
Uporabniški avatar
timm
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So feb 28, 2004 12:36 pm

Napisal/-a timm Če sep 03, 2009 3:10 pm

Lenivec a sva midva skoraj sočasno oddala link? :-)
Je kar fajn ta zadeva ja.
Tole je pa zadeva, ki povrne barvo: http://www.partsforsaabs.com/product_in ... ucts_id=40
 
sanda2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr sep 02, 2009 9:02 pm

Napisal/-a sanda2 Če sep 03, 2009 9:22 pm

Dečki hvala. Bomo naročili, če tu ne bomo zadovoljni. Ker impregnacijo grem iskat na BMW, sam nekaj da streho prej operem še rabim - po možnosti da kupim sedaj pri nas. Pomlad začnemo pa s tem. (moram počakat, da spet naročam v tujino :oops: )
 
Uporabniški avatar
Touge
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: To feb 03, 2009 9:14 pm

Napisal/-a Touge Pe sep 04, 2009 10:01 am

Če greš po impregnacijo na BMW, bo najboljše če kupiš še čisitlo tam.

Drugač boš pa tole sigurno dobila pri nas.... razne bencinske, avtotrgovine, merkur, obi

Sonax

Arexons

sam nevem kakšna je kej kakovost (pač prva dva zadetka na googlu :lol: )
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov