Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Poliranje - Volvo S40 (obilo slik!!)

Napisal/-a Scremer Če okt 01, 2009 2:09 pm

Evo da malo popestrim našo luknjo oz. da opravičim obstoj tega dela foruma. Navsezadnje je velika čast za avtokozmetiko in ljudi, ki se bavijo s tem, da smo dobili svoj kotiček na najbolj obiskanem avtomobilističnem spletnem forumu.

Ne dolgo nazaj sem imel v rokah od kolega Volvota S40. Moram priznati da je bil kar lepo ohranjen navkljub temu, da se njegova starost šteje v letih. Ampak kot ponavadi imam probleme z slikanjem saj mi zmanjka časa za lepe zaključne slike. Tudi v tem primeru sem avto slikal šele nekaj dni po opravljenem delu in temu primerno je že nekoliko umazan.

Ker sem avto dobil en dan prej, pa še to v večernih urah ni bilo več časa za kako resnejše opravilo. Zato sem se lotil demontaže in čiščenje tablic. Lastnik je sicer dovolil objavo, a se mi kljub temu zdi primerno da vsaj malo prikrijem tablice, tako, da upam, da mi ne zamerite ker sem nekoliko posegel v slike z tonamenskim programom.

Pred:

Slika

Po:

Slika

Čiščenje okvirja tablic:

Slika

Pride jutro in čas je da gre na dvorišče. Vreme je bilo prizanesljivo.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Znak na prednji maski je bil očiščen in spoliran in čeravno na sliki ni videti veliko boljši je v resnici napredek precej večji:

Slika
Slika
Slika
platišča so bila obupna. Žal slik takoj po čiščenju nimam ampak samo tiste pet dni kasneje:

Slika
Slika

zelo zelo umazano:

Slika

po petih dneh se je nabralo nekaj prahu a še vedno boljše kot prej:

Slika

Sledi faza igranja z plastelinom. Avto je bil neverjetno poln katrana na spodnji polovici in celo na zadnjem odbijaču in prtljažniku. Odstranjevanje le-tega mi je vzelo cca. 2 uri.

Slika

Lastnik si je želel tudi čiščenje motorja, ker je kar redkost med slovenskimi lastniki vozil. Avto še deluje :) .

Slika
Slika
Slika

pa naj kdo reče da Volvo ni zelen avtomobil:

Slika
Slika

Velikokrat spregledan detajl je umazanija pod pokrovom odprtine za točenje goriva.

Slika
Slika

Avto po sušenju z brisačo iz mikrovlaken potuje v garažo.

Sicer je barva zelo hvalažena in veliko prask skrije, a prava svetloba razkrije tudi prej nevideno. Slikana je streha, sicer pa je celoten avto v podobnem stanju.

Slika

Sem ter tja si lahko našel tudi precej globoke praske:

Slika
Slika

Ampak stric Scremer ima zdravilo tudi za tako globoke praske:
Slika

En 50/50 posnetek. Moram priznati, da sem se resnično namučil predno mi je uspelo slikat vsaj to. Še en dokaza da je avto res solidno ohranjen.

Slika
Slika

Slika

Nekaj lis na vratih:

Slika

Ki se odstranijo brez pretiranega truda:

Slika

Manjša poškodba na spodnjem delu vrat z praskami:

Slika

poškodba sicer ostaja, a praske so znatno manj vidne:

Slika

Manjša odrgnina na prednjem odbijaču, katere večji del je odstranil že plastelin:

Slika

preostalo pa še poliranje:

Slika

Streha pred:

Slika

In streha po enem prehodu z Menzernino pasto 203S. Izboljšanje je vidno ampak se moram še malo potrudit. Žal povsem končnega izdelka nimam slikanega je pa streha skorajda brez prask:

Slika

Pokrov prtljažnika z nenavadno poškodbo:

Slika

Uspešno saniran. Je pa ostala še manjša praskica za katero je bilo poskrbljeno naknadno:

Slika

Lučke, lučke, lučke:

Slika
Slika
Slika

Slika

Avto je bil zaščiten z Carlackovim kompletom.

Pet dni kasneje na parkirišču:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Za zaključek je manjkal še intenziven sonček in moje dosledno slikanje. Se bom popravil, saj sem z vsakim avtom boljši.

lp
 
PIKSNA007
Uporabnik
 
Prispevkov: 1161
Pridružen: To sep 29, 2009 6:05 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a PIKSNA007 Če okt 01, 2009 2:22 pm

Lepo ti je ratal to zrihtat lepo :D pohvalno res, a smem uprašat informativno koliko ga je pa stalo to?
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Če okt 01, 2009 3:36 pm

Ja mene tudi zanima, koliko je to stalo in zanima me še, ali si motor kaj razstavljal, ko si ga čistil?
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Napisal/-a Manfred Če okt 01, 2009 3:50 pm

Pozdravljen !!

Čestitke, res lepo narejeno. Če ni skrivnost bi te prosil če mi (nam) napišeš čistila in postopek čiščenja motorja. Prav tako me zanima kaj si uporabljal za poilriranje laka ?

LP
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike Če okt 01, 2009 4:15 pm

Lepo opravljeno delo! :D
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če okt 01, 2009 5:00 pm

Manfred je napisal/-a:Pozdravljen !!

Čestitke, res lepo narejeno. Če ni skrivnost bi te prosil če mi (nam) napišeš čistila in postopek čiščenja motorja. Prav tako me zanima kaj si uporabljal za poilriranje laka ?

LP


Ni skrivnost. Kar se motorja tiče ni bil razstavljen saj ni bilo potrebe. Uporabil sem pa Meguiarsov APC redčen v razmerju 1:4 ker pod pokrovom ni bilo mastno ampak samo umazano in prašno. Bolj izpostavljene konektorje sem "zavil" v polivinil in popolnoma hladen motor dobro splaknil z vodo (pozor motor mora biti vedno hladen!!). Potem sem namočeno površino dobro poškropil z APC in ga pustil delovati nekaj minut. Ponovno naškropim APC in vzamem v roke krtače in čopiče različnih dimenzij in se počasi lotim slehernega kotička. Ko zaključim, motor dobro splaknem z vodo, počakam da se vse skupaj nekoliko odcedi in nato prižgem motor. Pustim delovati nekaj minute da se nekoliko segreje in da se gibajoči se deli posušijo nato pa ugasnem. Potem spet počakam, de se motor lepo posuši in za zaključek plastične dele poškropim z Meguiarsovim Hyper dresserjem redčenim v razmerju 1:2. Ker površine niso ravne se počasi v kotičke nacedi višek dotičnega Hyper dresserja, ki ga obrišem/razmažem z to namensko gobico. In voila, to je to.

Za poliranjem na konkretnem avtu sem uporabil paste od Menzerne (3.02, 203S in RE5), drugače pa uporabljam tudi Meguiarsovo in 3Movo pasto če se izkaže potreba.

Fantje o ceni ne bom razpredal ker je lastnik moj kolega. Je bila pa sindikalna, zgolj in samo za pokritje osnovni stroškov. za takšen tretma je meni osebno realna cena od 200€ naprej, saj je dela za več kot 20 ur. Od tega je večji del časa enormna poraba elektrike (luči v garaži, 500W reflektorji, mašine,..) pa tudi vode ne gre ravno malo. Lahko je tudi nižja ampak na račun manj narejenih stvari.

lp
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Če okt 01, 2009 6:45 pm

pridn fantk :lol: to si pa zelo lepo naredu :lol:
vse pohvale z moje strani :D

ps: kdaj pride laguna na vrsto?:P
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Če okt 01, 2009 7:21 pm

ja matr a se res da tko fino avto postimat,sj je k nov.
kok bi mi kdo od majstrou zaracunal za zako temeljito ciscenje in poliranje+zascita za golfa iv.crne barve.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
gaši
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1640
Pridružen: So nov 10, 2007 1:25 pm
Kraj: Šentilj

Napisal/-a gaši Če okt 01, 2009 8:51 pm

Adeejo kak se sveti, res pohvalno narejeno :D
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Če okt 01, 2009 9:54 pm

Zelo lepo opravljeno delo.
@Scremer in @grahovc (vidim, da si z notranjske - blizu mene), a mi lahko prosim napišeta iz katerega kraja ste?
Lahko tudi na PM.

Hvala.
 
Uporabniški avatar
Sendx
Novinec
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Pe sep 26, 2008 6:39 pm
Kraj: Posavje - Dobova

Napisal/-a Sendx Če okt 01, 2009 9:57 pm

Kapo dol, res pohvalno. :bow
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a DrSaso Pe okt 02, 2009 7:30 am

Scremer odlično kot vedno-sam sem še vedno vsakič, ko ga operem prezadovoljen z tvojim delom.

LP,
Sašo
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Pe okt 02, 2009 9:53 am

U lepa korekcija...

Povej koliko casa si porabil za komplet delo.

In s cim si poliral - rotary,excenter,znamka,model

Tnx

LP Miholl
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Pe okt 02, 2009 1:06 pm

zelo lepo narejeno. me pa vedno znova preseneča da imajo največji svinjari,ki jim je higijena avta tuja stvar takšne lepe pa nove avteke.

drugače pa še 1x pohvala za delo ! ;)
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To okt 06, 2009 10:03 am

grahovc je napisal/-a:pridn fantk :lol: to si pa zelo lepo naredu :lol:
vse pohvale z moje strani :D

ps: kdaj pride laguna na vrsto?:P


Hvala. Ah Laguna... Delam na njej. Ponavadi nekaj naredim, potem pa ni časa in ko se vrnem, lahko spet čistim tisto kar sem že naredil :) . Enkrat bo.

DrSaso je napisal/-a:Scremer odlično kot vedno-sam sem še vedno vsakič, ko ga operem prezadovoljen z tvojim delom.

LP,
Sašo


Hvala Sašo. To je lepo slišat.

Miholl84 je napisal/-a:U lepa korekcija...

Povej koliko casa si porabil za komplet delo.

In s cim si poliral - rotary,excenter,znamka,model

Tnx

LP Miholl


Koliko točno sem porabil ne vem je bilo pa gotovo vsaj 20 ur. Uporabljam pa rotacijsko polirko od podjetja Rupes.

lenivec je napisal/-a:večina tega folka ki ma take avte se jim itak j**e. dnar jim ni ovira avti so jim pač samo neko prevozno sredstvo. in furajo v najcenejpe pralnice itd.


Če mene vprašata je bolj problem v tem, da ljudje enostavno ne vedo kaj morajo zahtevati. Če bi ljudje vedeli koliko škode se naredi v avtopralnici in kako bi se moral pravilno prati vozila, potem bi se od avtopralnic zahteval bolj "profesionalen" pristop. Če bi ljudje postali bolj zahtevni, bi se pralnice prilagodile in nudile boljšo, kvalitetnejšo storitev. V mislih imam predvsem ročne pralnice, ki z svojimi gobami in silikonskimi brisalci niso nič kaj boljše od avtomatskih krtač.

Malo manj kot leto nazaj sem v ročno pralnico, ki mi je blizu doma, peljal avto in opazoval človeka pri delu. Opravil je v 15ih minutah in začuda je imel celo rokavičko z dolgimi vlakni namesto gobe in pa eno vedro. Vse orodje je bilo videti precej umazano, me je pa potem še bolj razočaral ko je po površini vlekel z silikonskim brisalcem in zagreto drgnil po pločevini z neko "jelenova koža" krpo. 15 minut! Toliko časa jaz porabim samo za namaknje avta preden začnem z predpranjem. No pa tudi v rokah sem imel avto od kolega, ki neprestano vozi k temu človeku prat. Avto je po dveh mesecih spet v obupnem stanju. Sveti se sicer še, ampak ko posije nanj sonce je prepreden z praskami. Me kar malo zvije glede na to, da sem za korekcijo avta porabil krepko čez 30 ur (pravzaprav sem se po tem času naveličal štet ure :) ).

lp
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov