Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

OneDryWash

Napisal/-a ludbe Sr okt 07, 2009 6:04 am

http://www.avtomobilizem.com/modules/ar ... rt_id=2710

ma kdo kakšne izkušnje s tem, pomoje je to bolj top shop izdelek, kot una polirna pasta :D
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Sr okt 07, 2009 7:59 am

nekaj takšnega je bilo predstavljeno na avtoshow v lj. pomojem če to na črnem avtu narediš pa ga potem na soncu pogledaš je hujše kot pa od avtomatske avtopralnice. ker ne gre mi v glavo kako lahko avto ki je umazan in ima puno finih kamenčkov po sebi,pošpricaš z čistilom,ga razmažeš,ter nato še z drugo krpo obrišeš brez poškodb na laku (govorim to kar sem slišal na avtoshowu).
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Sr okt 07, 2009 9:56 am

Za ta dnar imam plačana 4 popolna pranja s podvozjem ali 3 z voskanjem. Ne vem ampak tole pa res ne vem komu pride prav, še posebej ko je avto malo bolj umazan.
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Napisal/-a profii Če okt 08, 2009 12:57 pm

ubistvo je to navadn quick detailer
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Po okt 12, 2009 10:08 pm

profii je napisal/-a:ubistvo je to navadn quick detailer


Neke vrste da... Če je zadeva prava je bržda nekoliko večji poudarek na lubrikantu saj moraš zagotoviti čim bolj gladko drsenje "umazanije" po površini.

lp
 
Uporabniški avatar
Bato21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So jul 28, 2007 12:43 am

Napisal/-a Bato21 Sr okt 14, 2009 12:45 am

Jst osebno bi odsvetoval uporabo usakemu, ki je kaj mar za avto. Še dobr, da je kolega pred mano uporabu to čistilo, ker po videnem niti ne pomislim, da bi jo kdaj uporabu. Kolega pere avto cca. 2x na teden in je avto vedno čist in si je reku, da nebi skoz avto prau tok pogosto mal s to zadevo pobrisu. In po tem, ko je zadevo parkrat uporabu je ugotovu, da ima po celem avto rajsice. Res je, da niso neke zelo opazne rajsice samo, ko avto pogledaš na soncu pod določenim kotom vidš, da je cel avto porajsan.

Zadeva je po mojem mnenju uporabna za avte na kakšnik avtošovih, da nahitrco mal pobrišeš avto, če že ne moreš pridt do vode, da bi konkretno očistu avto.

Lp

EDIT: Je pa res, da ko s tem čistilom očistiš avto in probaš s prsti po lahu je občutek kot bi avto spoliru ;)
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Sr okt 14, 2009 12:34 pm

Bato21 je napisal/-a:Jst osebno bi odsvetoval uporabo usakemu, ki je kaj mar za avto. Še dobr, da je kolega pred mano uporabu to čistilo, ker po videnem niti ne pomislim, da bi jo kdaj uporabu. Kolega pere avto cca. 2x na teden in je avto vedno čist in si je reku, da nebi skoz avto prau tok pogosto mal s to zadevo pobrisu. In po tem, ko je zadevo parkrat uporabu je ugotovu, da ima po celem avto rajsice. Res je, da niso neke zelo opazne rajsice samo, ko avto pogledaš na soncu pod določenim kotom vidš, da je cel avto porajsan.

Zadeva je po mojem mnenju uporabna za avte na kakšnik avtošovih, da nahitrco mal pobrišeš avto, če že ne moreš pridt do vode, da bi konkretno očistu avto.

Lp

EDIT: Je pa res, da ko s tem čistilom očistiš avto in probaš s prsti po lahu je občutek kot bi avto spoliru ;)


Povsem pričakovan rezultat. Te drobne praskice so verjetno precej goste in pa res tanke (kot las) in so posledica frakcije prašnih delcev med krpo in lakom. Seveda upam, da je uporabil krpo iz mikro vlaken.
 
Uporabniški avatar
Bato21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So jul 28, 2007 12:43 am

Napisal/-a Bato21 Sr okt 14, 2009 2:26 pm

Scremer je napisal/-a:Povsem pričakovan rezultat. Te drobne praskice so verjetno precej goste in pa res tanke (kot las) in so posledica frakcije prašnih delcev med krpo in lakom. Seveda upam, da je uporabil krpo iz mikro vlaken.


Ja on je uporabu tisto krpo, ki jo dobiš v kompletu ;)
 
donmarty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To okt 20, 2009 1:25 pm

Napisal/-a donmarty To okt 20, 2009 1:55 pm

ma kdo kakšne izkušnje s tem, pomoje je to bolj top shop izdelek, kot una polirna pasta


probal sem in dejansko deluje. moram te pa upozorit, da to ni polirna pasta ampak je čistilo, ki čisti in voska!

[/url]
 
donmarty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To okt 20, 2009 1:25 pm

Napisal/-a donmarty To okt 20, 2009 2:01 pm

nekaj takšnega je bilo predstavljeno na avtoshow v lj. pomojem če to na črnem avtu narediš pa ga potem na soncu pogledaš je hujše kot pa od avtomatske avtopralnice. ker ne gre mi v glavo kako lahko avto ki je umazan in ima puno finih kamenčkov po sebi,pošpricaš z čistilom,ga razmažeš,ter nato še z drugo krpo obrišeš brez poškodb na laku (govorim to kar sem slišal na avtoshowu)


če se zavedaš pusti avtomatska avtopralnica največ poškodb na laku in prav tako kot gobe! Tukej je fora v tem, da čistilo nanaeseš na površino in ta čistilo obda umazanijo, ta se ne dotika površine in enostavno obrišeš z mikrofibra krpo! nato pa z drugo obrišeš da prideš do visokega sijaja.
 
donmarty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To okt 20, 2009 1:25 pm

Napisal/-a donmarty To okt 20, 2009 2:04 pm

BBoss je napisal/-a:Za ta dnar imam plačana 4 popolna pranja s podvozjem ali 3 z voskanjem. Ne vem ampak tole pa res ne vem komu pride prav, še posebej ko je avto malo bolj umazan.


Za ta dnar, ki ga das za to čistilo imaš pa do sedem pranj! pa še povoskan avto imaš. možnost pa je čistit vozilo tudi če je bolj umazan, sem prizkusil!
 
donmarty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To okt 20, 2009 1:25 pm

Napisal/-a donmarty To okt 20, 2009 2:08 pm

Bato21 je napisal/-a:Jst osebno bi odsvetoval uporabo usakemu, ki je kaj mar za avto. Še dobr, da je kolega pred mano uporabu to čistilo, ker po videnem niti ne pomislim, da bi jo kdaj uporabu. Kolega pere avto cca. 2x na teden in je avto vedno čist in si je reku, da nebi skoz avto prau tok pogosto mal s to zadevo pobrisu. In po tem, ko je zadevo parkrat uporabu je ugotovu, da ima po celem avto rajsice. Res je, da niso neke zelo opazne rajsice samo, ko avto pogledaš na soncu pod določenim kotom vidš, da je cel avto porajsan.

Zadeva je po mojem mnenju uporabna za avte na kakšnik avtošovih, da nahitrco mal pobrišeš avto, če že ne moreš pridt do vode, da bi konkretno očistu avto.

Lp

EDIT: Je pa res, da ko s tem čistilom očistiš avto in probaš s prsti po lahu je občutek kot bi avto spoliru ;)


Glej če ga je ta tvoj prijatu s to zadevo kr tko mal pobrisu, potem lahko da ni prov, delu oziroma koliko prask je imel od začetka. Moraš vedeti, da ko očistiš avto ste tem produktom se avto bolj sveti in se veliko bolj opazijo nepravilnosti na vozilu. In kako veš da so rajsice prav od tega! me prav zanima kako ti in tvoj prijatelj čistita avto???
 
HANA CENTER
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če feb 11, 2010 5:28 pm

Napisal/-a HANA CENTER Ne feb 21, 2010 6:27 pm

Dobro povedano!!! :lol:
To je zelo dobra stvar.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov