Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a abbe Ne okt 11, 2009 12:06 pm

dajte mi malo pomagat.
s čim čistite usnjene sedeže.mam bež sedeže pa so kr precej umazani,pa bi jih rad ornk spucal preden jih dam v avto.
pa me zanima katera čistila uporabljate pa koliko so učinkovita?

p.s. ne mi o niveji pa o nekih voskih.....vem da vse to pomaga ampak to se nanese po čiščenju da ostane usnje prožno in da se ne izsuši

hvala
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
kamnčan
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Po jan 19, 2009 8:36 am
Kraj: kamnik

Napisal/-a kamnčan Ne okt 11, 2009 2:17 pm

Zivjo. Ja jest mam Renapur pa ga lepo očisti. Drugače je pa to kakor si napisal krema za negovanje ampak meni je očistilo vse madeze( večino so bili od vode eden pa celo od ptičjega dreka)
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW Ne okt 11, 2009 2:23 pm

kamnčan je napisal/-a:Zivjo. Ja jest mam Renapur pa ga lepo očisti. Drugače je pa to kakor si napisal krema za negovanje ampak meni je očistilo vse madeze( večino so bili od vode eden pa celo od ptičjega dreka)

Ki si pa nabavo?
Slika
 
Uporabniški avatar
rumena ibiza
Poznavalka foruma
 
Prispevkov: 997
Pridružen: To nov 01, 2005 10:12 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a rumena ibiza Ne okt 11, 2009 2:33 pm

abbe je napisal/-a:dajte mi malo pomagat.
s čim čistite usnjene sedeže.mam bež sedeže pa so kr precej umazani,pa bi jih rad ornk spucal preden jih dam v avto.
pa me zanima katera čistila uporabljate pa koliko so učinkovita?

p.s. ne mi o niveji pa o nekih voskih.....vem da vse to pomaga ampak to se nanese po čiščenju da ostane usnje prožno in da se ne izsuši

hvala


a ti nisem rekla s čim? vw soft clean in potem vw kremica za usnje...23 eurov je komplet plus krpica iz mikrovalken plus gobica, pa za dolgo časa je...ni boljšega, vpraš slickerja!!
drugače maš pa eno temo k smo ful o tem pisal, tut ena krema je menda dobra iz ebaya naročajo...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... t=#1167175

pomagalo bi tudi, da bi jih z globinskim sesalcem spucal brez kemikalij samo voda.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11013
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Ne okt 11, 2009 2:51 pm

Za odstranjevanje umazanije uporabljam robčke Leather Clean and Renew Wipes proizvajalca Loving Furniture. Kupil sem jih pri človeku, ki mi je tudi preoblekel sedeže v usnje in sem zelo zadovoljen. Skoraj vse sem lahko očistil.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Ne okt 11, 2009 7:38 pm

@rumena ibiza vem kaj sva se zgovarjala ampak pac prasam se malo s cim drugi cistijo pa to,pac da vem
Ni vse res kar napišem
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Ne okt 11, 2009 8:25 pm

Jaz bom narocal Gliptone, ce bi kdo mel,se mi lahko pridruzi...
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
RobberDuck
Novinec
 
Prispevkov: 283
Pridružen: Če mar 27, 2008 6:33 pm

Re: Čiščenje usnjenih sedežev

Napisal/-a RobberDuck Ne okt 11, 2009 8:35 pm

rumena ibiza je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:dajte mi malo pomagat.
s čim čistite usnjene sedeže.mam bež sedeže pa so kr precej umazani,pa bi jih rad ornk spucal preden jih dam v avto.
pa me zanima katera čistila uporabljate pa koliko so učinkovita?

p.s. ne mi o niveji pa o nekih voskih.....vem da vse to pomaga ampak to se nanese po čiščenju da ostane usnje prožno in da se ne izsuši

hvala


a ti nisem rekla s čim? vw soft clean in potem vw kremica za usnje...23 eurov je komplet plus krpica iz mikrovalken plus gobica, pa za dolgo časa je...ni boljšega, vpraš slickerja!!
drugače maš pa eno temo k smo ful o tem pisal, tut ena krema je menda dobra iz ebaya naročajo...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... t=#1167175

pomagalo bi tudi, da bi jih z globinskim sesalcem spucal brez kemikalij samo voda.


jz uporabljam točn to, pa se zlo lepo spuca + potem se lepo sveti in še pol en čas mal lepš diši. Je pa res, da pol kakšn tedn sedeži res drsijo. :) Sam če maš dobr bočni oprijem ne boš mel problemov..
 
Uporabniški avatar
timm
Novinec
 
Prispevkov: 239
Pridružen: So feb 28, 2004 12:36 pm

Napisal/-a timm Ne okt 11, 2009 11:27 pm

Sem probal že z kar nekaj čistili in kremami ampak najbolj me je prepričalo navadno tekoče milo za roke razredčeno z vodo. Poceni in zelo učinkovito.
In pa tale aktivna pena tudi ni bila slaba ampak še vseeno dam glas milu. :-)

http://www.mimovrste.com/artikel/3420055726/istilna-pena-charme-detergent-150ml
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Ne okt 11, 2009 11:30 pm

jst sem nedavno čistil kavče v dnevni sobi s prav zato pripravljenimi čistili (natuzzi), potem pa na prošnjo sestre še njene usnjene sive sedeže malo za pokušino in je bil učinek enak. bilo pa je čistilo z gobico, nek stik (v obliki labele) za bolj trdovratne madeže in globlje temnejše vrise ter krpa s katero sem na koncu ko se je sedež posušil nanesel še neko zaščito. vse v kompletu od zgoraj napisane firme..
tako na kavčih kot v avtu sem dosegel da je usnje postalo čisto in ni bilo suho ali mastno. res pa je da za zelo umazane površine, recimo naslonjalo bi moral postopek večkrat ponoviti, da bi bilo kot novo..
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Po okt 12, 2009 9:52 pm

Miholl84 je napisal/-a:Jaz bom narocal Gliptone, ce bi kdo mel,se mi lahko pridruzi...


Za usnje odlična zadeva. Vsekakor ima moj glas! :tomidelej:
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov