Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Poliranje - Škoda Superb (malo manj slik :) )

Napisal/-a Scremer To okt 13, 2009 12:26 am

Dame in gospodje zopet vam predstavljam enega izmed svojih projektov. Torat je bil poizkusni zajček velika Škoda, ki sliši na ime Superb. Čeravno se to ne dotika poliranja, bi želel dodati, da je avto spodobno motoriziran in temu primerno nudi čudovito izkušnjo v vožnji. No pa tudi razred v katerega spada pridodata svoje. Pravi mali kralj na cesti.

Torej čiščenje, poliranje in nato zaščita.

Pa še vedno imam probleme z slikanjem.

Prva stvar je bila obnova prednjih luči, ki so bile polne prask in na vrhnji polovici tudi »oksidirane«. Kljub ročnemu delu in slabim slikam je projekt solidno uspel. Žal sem pozabil predhodno napolnit baterije svojega foto aparatikusa zato ga je nadomestil telefonski gizmo. Dela ni opravil tako dobro kot bi si želel, pa vendar tisti brez dioptrije morda opazite manjšo razliko...

Leva popravljena, desna še v slabem stanju!

Slika

Leva stran, ki je že narejena!

Slika

Desna stran zaščitena z krep trakom, toliko da ne poškodujem laka.

Slika

Priprava na pranje. Ena slika odstranjevanja tablic in okvirjev...

Slika

Tokrat bom nekoliko preskočil nekaj korakov in vam predstavil zanimivo opravilo. Na avtu je/so neznanec/i nasilo odstranili napis. Lastnik me je prosil če lahko namestim novega.

Slika

Po pranju je sledilo segrevanje starega lepila z pištolo na vroči zrak. Na pomoč je priskočil tudi Citrus Tar & Glue Remover od podjetja ValetPRO. Odličen izdelek za odstranjevanje ostankov lepila in katrana iz praktično vseh delov avtomobila.

Slika

Ker je bila namestitev znaka prva stvar na seznamu sem najprej popolnoma obdelal zgolj površino, koder pride nalepka.

Slika

Po poliranju je sledilo temeljito čiščenje z izopropilnim alkoholom mešanim z destilirano vodo v razmerju 1:1 in pa, za vsak slučaj, še hiter prehod z acetonom. No ja pa znak sem malenkost postrani nalepil :) .

Slika

Sedaj pa nazaj v stanje pred čiščenjem. Vreme mi tokrat ni bilo naklonjeno saj je ves čas deževalo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Popravljena luč. Malce temna ker bi jo bilo potrebno še dobro očistiti znotraj. V njej je namreč neverjetno veliko prahu in žužkov.

Slika

Kot ponavadi je sledil tudi tretma z plastelinom. Ne morem reči, da je na avtu ostalo veliko umazanije, je bil pa zato poseben iziv beton. Ja, beton. Kako sem ga odstranjeval? Če vam povem se boste bržda držali za glavo, ampak hudič je bil tako trden, da se ni pustil niti spraskati. V akcijo je stopila meni neznana tekočina oz. neka kislina (slikic ni ker je bil poskus hudo tvegan :D ) .

Slika

V garažo in pričetek poliranja. Slika kaže streho pred in po.

Slika

Slika

Pa bok, kjer sem se zelo potrudil in pripravil 50:50 posnetek. Ne marem delat teh črt na avtu :) .

Slika

Slika

Slika

In tako sem poliral pozno v noč. Naslednje jutro pa me čaka takšen prizor...

Slika

In potem sem zopet zagrabil za delo ter pozabil na slikanje. Kljub vsemu sem v večernih urah, ko sem pretegoval svoj hrbet, opazil to...

Slika

... in v zaključni fazi tudi to ...

Slika

... in gremo spet nazaj na delo.

Pride nov bolj ali manj sončen dan. Zaključim z poliranjem in avto potisnem na zrak. Sledi splakovanje prahu, ki se je nabral v sleherni reži. Mimogrede naj omenim, da avto v tej fazi nima na sebi še nobene zaščite!

Slika

Slika

Slika

Ker ni bilo več časa je sledil le sloj CarLacka - Nano Systematic Carea, kolegica in njej oče pa sta sama nanesla vosek Collinite 476s. Slik, po voskanju, NI :) ! Sledilo je še mazanje gumiranih in plastičnih delov, brisanje ostankov vode in vračilo vozila. Spotoma sem se ustavil in poizkusil narediti še sliko ali dve vendar tisto kar je nastalo ni ravno briljanten primer slikanja štirikolesnikov.

Slika

Slika

Slika

Slika

Tudi motor je bil opran.

Slika

A ker se mi je mudilo sem poizkušal na silo posušiti Meguairjev Hyper Dresser in posledica tega je lisast finiš. No za naslednjič vem česa ne smem narediti.

Slika

Še en detajl...

Slika

Slika

To je to.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big To okt 13, 2009 12:44 am

ful ful dobr narjen, s kje si drgač? jst mam golfa 5 črne barve in je ful popraskan od pranja k sm meu za en falus gobo in ma ful teh rahlih prask. Tko da se mal zanimam za poleranje sam nevem kakšna je pa kej cena :P
 
PIKSNA007
Uporabnik
 
Prispevkov: 1161
Pridružen: To sep 29, 2009 6:05 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a PIKSNA007 To okt 13, 2009 5:47 am

O lepo lepo si to zrihtal :D pohvalno res ;)
 
Uporabniški avatar
seicento 2
Novinec
 
Prispevkov: 235
Pridružen: Ne jun 01, 2008 2:04 pm
Kraj: maribor

Napisal/-a seicento 2 To okt 13, 2009 5:49 am

pohvalno
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind To okt 13, 2009 2:14 pm

Odspredaj in odzadaj različne gume in vidim še ime Nankang.
Drugače lepo opravljeno delo.
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 To okt 13, 2009 2:29 pm

Kako grob si z lucmi (kaksne gradacije uporabljas in a brusis vodno al kar na suho)

Top job... 8)
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Napisal/-a King1 To okt 13, 2009 2:52 pm

:bow :bow :bow :bow

lp

p.s. če lahko mi prosim na zs sporoči koliko bi to stalo mene in iz kje si.
avto pa je astra g bele barve.
hvala
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To okt 13, 2009 6:33 pm

nevermind je napisal/-a:Odspredaj in odzadaj različne gume in vidim še ime Nankang.
Drugače lepo opravljeno delo.


Točno zaradi tega sem objavil slike :D ... Jao, to je povsem lastnikova stvar sicer pa gredo bojda še letos v smeti čeprav so še dovolj mesnate.

Miholl84 je napisal/-a:Kako grob si z lucmi (kaksne gradacije uporabljas in a brusis vodno al kar na suho)

Top job... 8)


Povsem zavisi od stanja v katerem so. Gornja polovica je bila obupna in sem se je lotil tudi z 240, nadaljeval sem z 600, 1000, 1500, 2000, 3000 in zaključil z 4000. Tako mi ostane malo manj za polirat. Vse vodno.

Kar se cene tiče zavrtite tel št. firm ki se bavijo s tem in jih boste izvedeli. Pralnice računajo tam okoli 100€ in naredijo v manj kot dnevu dočim se bolj profesionalno orientirane delavnice začnejo pogovarjati za tako veliko voz od 200€ dalje. Stanje v kakršnem je bil avto bi bržda ne prišel skozi za manj kot 300€ saj je bilo na njem za minimalno 30 ur dela brez lepljenja znakov in korekcije luči.

lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 To okt 13, 2009 7:00 pm

Scremer je napisal/-a:
nevermind je napisal/-a:Odspredaj in odzadaj različne gume in vidim še ime Nankang.
Drugače lepo opravljeno delo.


Točno zaradi tega sem objavil slike :D ... Jao, to je povsem lastnikova stvar sicer pa gredo bojda še letos v smeti čeprav so še dovolj mesnate.

Miholl84 je napisal/-a:Kako grob si z lucmi (kaksne gradacije uporabljas in a brusis vodno al kar na suho)

Top job... 8)


Povsem zavisi od stanja v katerem so. Gornja polovica je bila obupna in sem se je lotil tudi z 240, nadaljeval sem z 600, 1000, 1500, 2000, 3000 in zaključil z 4000. Tako mi ostane malo manj za polirat. Vse vodno.

Kar se cene tiče zavrtite tel št. firm ki se bavijo s tem in jih boste izvedeli. Pralnice računajo tam okoli 100€ in naredijo v manj kot dnevu dočim se bolj profesionalno orientirane delavnice začnejo pogovarjati za tako veliko voz od 200€ dalje. Stanje v kakršnem je bil avto bi bržda ne prišel skozi za manj kot 300€ saj je bilo na njem za minimalno 30 ur dela brez lepljenja znakov in korekcije luči.

lp


Super to fant. Torej je bolje, da to delam samo zase, ker nisem tolko natančen v detajlih ? Pa skoz se mi mudi :D
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire To okt 13, 2009 7:05 pm

OFF.
Tega superba si lastnik lasti malo casa?Se je prodajal na avto.net
Drugace pa dobro opravljeno delo ;)
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Sr okt 14, 2009 6:37 am

8) so shiny
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Napisal/-a Skubic Sr okt 14, 2009 11:27 am

Zelo dobro opravljeno! Ko pogledam slike kar zavidam lastniku in tebi, tebi ker znaš tako dobro zrihtat in lastniku ker ima sedaj tako lep avto :P
Si to najprej poliral z grobo in potem z bolj fino polirno pasto ali samo z eno?
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Napisal/-a peroRS Sr okt 14, 2009 12:09 pm

Odlično opravljeno delo.
Lastniku bi svetoval samo, naj si nabavi original kromirane stranske letvice, pol bo pa res taprav lepotec 8)

http://www.shrani.si/f/1t/j2/2Jl4a2pi/dscn2387.jpg
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Sr okt 14, 2009 12:30 pm

Ivan36 je napisal/-a:Super to fant. Torej je bolje, da to delam samo zase, ker nisem tolko natančen v detajlih ? Pa skoz se mi mudi :D


Ivan36 nisem povsem prepričan kaj si želel povedat s tem odogovorom, sem pa opazil da v številnih temah zelo rad provociraš... Kakorkoli, če si lastiš Xantijo na njej ne boš mogel "popraviti" luči z omenjeno metodo saj so iz stekla. Pa zadeve niso tako enostavne kot se morda sliši.

mire je napisal/-a:OFF.
Tega superba si lastnik lasti malo casa?Se je prodajal na avto.net
Drugace pa dobro opravljeno delo ;)


Imaš slabe informacije saj se možakar z avtom vozi naokoli že kar nekaj let.

Skubic je napisal/-a:Zelo dobro opravljeno! Ko pogledam slike kar zavidam lastniku in tebi, tebi ker znaš tako dobro zrihtat in lastniku ker ima sedaj tako lep avto :P
Si to najprej poliral z grobo in potem z bolj fino polirno pasto ali samo z eno?


Na konkretnem avtu sem uporabil 3 različne paste in 3 različne tampone. Temu dodaj še dve različni zaključni maži in cel arzenal kemije za pripravo.

peroRS je napisal/-a:Odlično opravljeno delo.
Lastniku bi svetoval samo, naj si nabavi original kromirane stranske letvice, pol bo pa res taprav lepotec 8)

http://www.shrani.si/f/1t/j2/2Jl4a2pi/dscn2387.jpg


Očitno bo moral lastnik sam mal pogledat v dotično temo, da bo vedel kaj vse mora še storiti na avtomobilu preden bo zadovoljil zahtevno okolico :D .
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire Sr okt 14, 2009 3:03 pm

Scremer
Nimam nikakrsnih info. o avtu.Samo tko sem pac prasal.
IVAN36 pa mislim da z svojim postom ni provociral raje si preberi se enkrat dobro kaj je napisal.
Lp
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Sr okt 14, 2009 10:15 pm

mire je napisal/-a:Scremer
Nimam nikakrsnih info. o avtu.Samo tko sem pac prasal.
IVAN36 pa mislim da z svojim postom ni provociral raje si preberi se enkrat dobro kaj je napisal.
Lp


Razumem.
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Sr okt 14, 2009 10:45 pm

A to je navaden plastelin ali je kaj posebnega (kot tiste "gobice")? Ker bi rad enkrat "prebrisal" svoj stroj da ga očedim kot se spodobi :)
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Če okt 15, 2009 11:21 am

 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Če okt 15, 2009 11:15 pm

phoebus je napisal/-a:A to je navaden plastelin ali je kaj posebnega (kot tiste "gobice")? Ker bi rad enkrat "prebrisal" svoj stroj da ga očedim kot se spodobi :)


Ne ni navaden plastelin. Upam, da se ni kdo spravil nad svoj avto z šolskim plastelinom :D . Nekaj več o plastelinu si lahko prebereš tukaj: http://www.topoftheline.com/auto-detail-clay.html . Angleščina nam bržda ni problem.

lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Pe okt 16, 2009 6:15 am

Ivan36 nisem povsem prepričan kaj si želel povedat s tem odogovorom, sem pa opazil da v številnih temah zelo rad provociraš... Kakorkoli, če si lastiš Xantijo na njej ne boš mogel "popraviti" luči z omenjeno metodo saj so iz stekla. Pa zadeve niso tako enostavne kot se morda sliši.


NI provociranje res, se bom šel malo učit drugo leto na pomlad pa začnem tole resno delat ;) Je tu okoli nas veliko zanemarjenih novejših vozil, ki sploh ne veš več kake barve sploh je :shock: Primer Clio 2003 DCi Skoz je izgledal siv met :( po poliranju se je pokazal vijolično siv odtenek barve in še čiščenje platišč in avto še danes izgleda odlično :D
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov