Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
[Iztok]
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Če avg 19, 2004 10:05 am

Kakšno zaščito za bel avto? Vosek ali kaj drugega?

Napisal/-a [Iztok] Če okt 22, 2009 9:36 am

Dobim nov avto bele barve. Zanime me kaj naj dam na njega, kakšen vosek ali kakšen polimerni oz podoben proizvod?

Sedaj sem uporabljal carnuba vosek, ker je bil avto modre metal barve in se je dosegel dober globinski efekt.

Lahko mi kdo tudi opiše, če svetuje več zaščit, katere vse naj dam gor in po kakšnem vrstnem redu in postopku.

Hvala za pomoč!

P.S. s čim je najbolje prati avto, gobo, rokavico (kakšno), da se ne bi delali risi?
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Napisal/-a DragonForce Če okt 22, 2009 12:03 pm

Avta jaz ne perem z gobo, ker se vanjo lahko primejo majhni kamenčki, s katerimi potem praskaš po avtomobilu.

Jaz uporabljam krtačo, z kar velikimi ščetinami.
 
[Iztok]
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Če avg 19, 2004 10:05 am

Napisal/-a [Iztok] Pe okt 23, 2009 9:26 am

Hvala!
Kateri pa vosek ali oziroma polimerni proizvod?
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Pe okt 23, 2009 9:29 am

Za dobro pranje se ne uporablja ne krtace ne gobe ampak rokavico narejeno z ovcje volne. Ta ima tak efekt da se manjsi delci pogreznejo v rokavico in ne ostanejo na povrsini, tako da se praskanje kar se da omeji...
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Ne okt 25, 2009 6:27 pm

ok to mi pa res ni jasno glede razlike med rokavico in gobo. ker namreč ko jaz moj avto oprem kateri je rjavi po stranicah od umazane ceste pa deža,lahko z vapom gor držim celo večnost pa ne sperem vse svinjarije z vrat in ko voda odteče je še vedno rjavo,kot da se zažre ta svinjarija gor. da pa to dol spraviš z avta pa morš v vsakem primeru z gobo ali pa rokavico vlečt po plehu in se že avtomatsko po avtu maže ta svinjarija od zemle,pa vsega boga s ceste,pa drgne po barvi. tak da ne vem v čem je tukaj razlika,da nebi z rokavico delal risov ker v obeh primerih drgneš po barvi da svinjarijo dol obrišeš.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a ales66 Ne okt 25, 2009 6:56 pm

Tukaj je razloženo zakaj goba ni dobra:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=4637

LP
Zadnjič spremenil ales66, dne Ne okt 25, 2009 7:17 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW Ne okt 25, 2009 6:56 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:ok to mi pa res ni jasno glede razlike med rokavico in gobo. ker namreč ko jaz moj avto oprem kateri je rjavi po stranicah od umazane ceste pa deža,lahko z vapom gor držim celo večnost pa ne sperem vse svinjarije z vrat in ko voda odteče je še vedno rjavo,kot da se zažre ta svinjarija gor. da pa to dol spraviš z avta pa morš v vsakem primeru z gobo ali pa rokavico vlečt po plehu in se že avtomatsko po avtu maže ta svinjarija od zemle,pa vsega boga s ceste,pa drgne po barvi. tak da ne vem v čem je tukaj razlika,da nebi z rokavico delal risov ker v obeh primerih drgneš po barvi da svinjarijo dol obrišeš.

Se strinjam... Negre drugace, kot pa da drgnes z gobo...
Prevec komplicirate,...
ales66 je napisal/-a:Tukaj je je razloženo zakaj goba ni dobra:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=4637

LP

Tud tu pise da z tisto rokavico nesmes prevec pritiskat na povrsino,...
Nevem pol kak umijete vse musice ipd?
Imate kaki extra mocan sampon?
Slika
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 Ne okt 25, 2009 7:10 pm

MatejW je napisal/-a:Tud tu pise da z tisto rokavico nesmes prevec pritiskat na povrsino,...
Nevem pol kak umijete vse musice ipd?
Imate kaki extra mocan sampon?



za mušice imam jaz automagic 713, ali pa en drug detergent ki je tudi za feltne z močnejšo mešungo - carry 10 l kanister

ampak ni mi smiselno to da so take razlike med gobo in rokavico,ker z obem morš po avtu vlečt,ker ti z vapom nena vsega spereš dol z pleha. in ko voda steče je enak avto kot pa je bil prej. torej z gobo in rokavico v vsakem primeru tale drek vlečeš po plehu da dobiš dol.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Ne okt 25, 2009 7:15 pm

Ja pa saj ti pise kaj je razlika, da ko z gobo drgnes, se umazanija nabira na povrsini gobe,ko pa drgnes z ovcjo volno se pa umazanija potopi v samo gobo in ne ostaja na povrsini. To je point, manj je necistoc na povrsini,manjse sanse so za delanje prask...
C u O r E S p O r T i V o
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Ne okt 25, 2009 7:16 pm

Veliko bo resilo ze temeljito predpranje (recimo snowfoam je dober,ker je na celotnem avtu,in ker tistih par min k je gor na avtu zmehca in topi umazanijo, in gre posledicno lazje in v vecji kolicini dol ze z wapom)
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Ne okt 25, 2009 8:04 pm

točno tako, najlažje in največ umazanije zmehčaš z predpranjem. sicer pa če malo uporabiš iskanje, ti ven vrže lepo število tem glede pranja, voskanja, poliranja. vzemi si malo časa in vse preglej, ker tukaj spraševat, ti bo vsak drugače povedal.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Po okt 26, 2009 7:58 am

Dobim nov avto bele barve. Zanime me kaj naj dam na njega, kakšen vosek ali kakšen polimerni oz podoben proizvod?


Na belem avtomobilu boš najboljši efekt dosegel s sealantom seveda ob predhodni dobri pripravi avtomobila ( svetujem ti poliranje ). Seveda obstaja vosek namenjen prav beli bafvi vendar je cena 10x ceni navadnega voska.

Zakaj sealant? Pri belem avtomobilu je problem "nalaganje" umazanije na površino in v kolikor avtomobil redno ne čistiš ali nimaš zaščitenega se začnejo po barvi pojavljati temne lise in rjave pikice katere potem zelo teško spereš samo s wapom. S sealantom boš dobil tudi do 12 mesecev zaščite ( tudi več v kolikor posežeš po dražjem ) in se ob tem izognil nepravilnostim na barvi ter seveda čiščenje bo potem lažje saj se umazanija ne sprijema s površino.

Zakaj snov foam ( ali kakšno drugo predpranje )? Ker s snow foamom zmehčamo umazanijo in v kombinaciji s dobro zaščito speremo s avtomobila cca. 45% umazanije oz. jo zmehčamo karnam potem olajša pri kasnejšem ročnem pranju.

Zakaj rokavica iz ovčje volne ? Noben proizvod ni 100% varen pri pranju avtomobila vendar se rokavica iz ovčje volne in metoda dveh veder najbolj približa optimalnemu ročnemu pranju. lahko je tudi goba vendar je pri tem izredno važna tehnika pranja da ne nanašamo umzanije in finih delcov nazaj na avtomobil. Nič ni otimalno zato tudi s prej napisano metodo ne moremo zagotoviti 100% pranja in posledice bodo "swirlsi( pajkova mreža )" na avtomobilu vendar bodo ti minimali oz. enostavni za odstranit ob ponovnem voskanju ali nanašanju sealanta na avtomobil.

@[Iztok]

Kateri sealant te zanima ? V kolikor te zanima dolgotrajna zaščita si poglej tole www.nanolex.de stran kjer imaš razloženo prednosti takšnih zaščit.

LP
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Po okt 26, 2009 8:50 am

csf, mogoče veš kje v Celu (al tem našem koncu :D) se kj te rokavice iz ovčje kože dobijo? u šparu jih še nism vidu se mi zdi :D
pa še mal za hec, se dobijo levičarske al desničarske :D :D :D :D
 
[Iztok]
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Če avg 19, 2004 10:05 am

Napisal/-a [Iztok] Po okt 26, 2009 11:52 am

@csf
Zanimiva ta nanolex zadeva, vendar sem malo skeptičen, ali je res tako zelo zelo dobra? Ni mi problem dat 100 evrov za nekaj kar je res dobro, sem pa res malo skeptičen... Do sedaj sem uporabljal carnuba vosek za zasčito (modra barva) sedaj sem tudi sam razmišljal o sealantu kakšen FK1000p, tale nanolex pa zgleda interesantno. Ali so iste cene pri nas kot na nanolex.de? Tisti komplet za 100 evrov?
A ta nanolex da tudi sijaj?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Po okt 26, 2009 11:54 am

csf, mogoče veš kje v Celu (al tem našem koncu ) se kj te rokavice iz ovčje kože dobijo? u šparu jih še nism vidu se mi zdi
pa še mal za hec, se dobijo levičarske al desničarske


Rokavice pridejov slo na koncu drugega tedna, kontaktiraj me na PM ali na mail.

Aja ni razlike med levo pa desno - uporabljaš po želji :-P
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Po okt 26, 2009 5:10 pm

najboljša zaščita bo, če ga boš pokril z odejico in ga parkiral v ogrevano garažo!
Freude am Fahren
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov