Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

čiščenje motornega prostora

Napisal/-a myster So jan 23, 2010 4:10 pm

zanima me, kako čištit motorni prostor.rad bi očistil razne oljnate in zažgane površine tudi za motorjem in tako, da potem ne bi imel kakih težav z delovanjem motorja. z vapom prat sm mal skeptičen, amapk vseeno bi rad vedel kako to experti delajo in s čim
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a Matey_ So jan 23, 2010 4:16 pm

Hja tud jaz sem teu, da mi v avtopralnici operejo motorni prostor ... pol pa ku je gospod reku,da oni to kar z vapom operejo sem se pa hitro premislu ... tako, da mene tudi zanima, kako bi se to zadevo ''na hitro'' uredilo brez, da reskiram motor ?

LP
Matej
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind So jan 23, 2010 4:42 pm

Tako kot je lenivec napisal.

Drugače pa imamo že temo in par koristnih odgovorov > http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... sc&start=0

Se pa kupi namenski sprej za oljnate in zažgane površine - našpricaš, počakaš in spereš z wap-om.
Edino ne it s curkom po konektorjih in varovalkah (je pa itak vse zaščiteno s plastiko).
Sem že n-krat opral bencinske in dizelske motorje in nikoli ni bilo nič narobe!
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster So jan 23, 2010 5:12 pm

lenivec je napisal/-a:Naspricas z razmascevalcem, po potrebi kaj skrtacis in operes z vapom.
To je to.
Lahko pa tudi z krpico brises del po del ce se vapa bojis. Pa poglej 1x masino po voznji v nalivu... Nevem zakaj bi ji wap delal skodo


polo ima tak smotan zračn filtr in bi ga dol vzel, da bi lažje zadnjo stran še mal omil...a potem na tist sesalni del dam eno folijo in operem?

neki sm tule najdu: (ampak so samo slike)
http://www.poliranje.si/sl/ciscenje-in-premaz-motorja
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr So jan 23, 2010 6:26 pm

ja je treba dobro zadihtat. najbolje s kako cunjo, ki se zatlači v odprtino, čez pa še kako folijo. ker curek wap-a rad v folijo nardi luknjo. tko pa če se slučajno poškoduje, imaš še zmer krpo ki večino vode popivna
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
batek
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: So apr 29, 2006 5:39 pm

Napisal/-a batek So jan 23, 2010 6:33 pm

Sem z vapom pral, je šla vžigalna tuljava, pc je bil zmešan,sem pa pral mašino oz. vsepovprek. :D
Zadnjič spremenil batek, dne So jan 23, 2010 6:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
batek
 
slavkot1
Novinec
 
Prispevkov: 177
Pridružen: So feb 09, 2008 7:20 pm

Napisal/-a slavkot1 So jan 23, 2010 7:16 pm

men so pa na servisu rekl da če bom kdaj pral da nesmem nikol na mrzu motor niti na vročega da najbolj zdravo če že perš je takrat ko ma motor ene 40 50 stopinj tako da sproti suši
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare So jan 23, 2010 7:51 pm

Če je računalnik v motornem prostoru ga odstrani.potem kompleten hladen motor našpricaj z Megliom in speri z Wapom,če kje ne bo dobro očiščeno še enkrat našpricaj z Megliom in zdrgni z čopičem in speri.Potem kablovje in ostalo spihaj z zrakom in zadevo zalavfaj da se dobro segreje in posuši.
 
Uporabniški avatar
_Pancho_
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Po jan 02, 2006 5:10 pm
Kraj: OBALA

Napisal/-a _Pancho_ So jan 23, 2010 8:20 pm

Profiji to počnejo s paro. Pri nas tega še nisem zasledil.
Včasih vozim hitro, včasih pa počas
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun So jan 23, 2010 9:54 pm

_Pancho_ je napisal/-a:Profiji to počnejo s paro. Pri nas tega še nisem zasledil.


:/:o:/
kdor čisti za denar sigurno ne čisti z paro, KER NE GRE NIČ DOL :)
Da se popravim... gre, vendar za avtomobil bi porabil kakih 8 ur.

Da se jaz dodam svoje mnenje.
Najbolje je, da avtomobil prišgete za ca 5 minut. Potem ugasnete in počakate 5 minut, da se ohladi izpušni kolektor.
Mašina je mlačna, kar pomeni, da čistilo dela bolje, maščobe so mehkejše in morda je nekaj na tem, da se manj zmoči, ker se "kao" ze malo suši. Motor ne sme biti prevroč, zaradi motorja samega in zaradi čistila, da se ne zasuši, ker potem na nekaterih delih lahko ostanejo lise.

Sem pa ravno danes pral motor od renaulta 1.6 16V, motor ni bil pran od rojstva, zato je bil zelooo umazan in sem ga wapal 3x! Naj še povem, da ni bilo gor pokrova varovalk.
Do sedaj e nisem imell nikoli problemov. Če ni preveč umazano okoli raznih konektorjev probam tam čim manj wapat, če je pa umazanija pa BREZ USMILJENJA!

P.S. edino stvar, ki jo rez pazim pri pranju motorja so





... SERVISNI LISTKI!!! Te vedno odmaknem :)
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MatejW So jan 23, 2010 9:57 pm

Dobro je nasopat vodo v skatlo od varovalk... ;)

Jaz ga nikol ne perem pod haubo. Mogoce samo vcasih obrisem z vlazno krpo.
Slika
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Ne jan 24, 2010 9:44 am

sicer je tako... ravno varovalke so neproblematične, saj je med kontakti razmaka ca 10mm. ;)
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Sr jan 27, 2010 8:58 pm

Ewo, da se posujem z pepelom in da ne bom vedno le govoril kako meni vse rata in oh in sploh...

Ena izkusnja, katero ne priporocam, da ponovite za mano.

Pral sem masino od motorja, ker se je mudilo je avto po tem lavfal le 10 minut. Cel dan sem ga imel notri, ker sem cistil, nato pa ven cez noč (pri nas je ta trenutek -14)...
In seveda naslednji dan, pa miljon prošnjah je avto le vzgal... a sedaj malček trokira. Če dam malo gasa lepo pospesuje, ce pritisnem, pa malo strajka...
j*** ga, stranki bom rekel, da skrbim za njeno varnost, da ne bo norela, zdaj, ko je poledica... :)

:)
P.S. to je bil moj avto :) hvalabogu :)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov