Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Sr jan 27, 2010 8:42 pm

csf je napisal/-a:Če želiš kakšno drugo polirko imaš na trgu ogromno proizvajalcev. Razlike med njimi so v teži, elektronski regulaciji in razponu vrtljajev.

V svetu poliranja poleg Makite iztopajo še metabo, Festool, Chicago Pneumatics-Milwaukiee, Hitachi, Black and decker....

Prednost Makite je ravno v teži katera je pravilno razporejena kar pripomore k optimalnemu pritisku na površino. Teža šteje npr. v kolesarstvu PRI poliranju pa je lahko dvorezen meč zato ni nujno da bo lažje boljše.

Jaz osebno sem zelo natančno povedal kaj je tisto zaradi katerea je pretezko. Po havbi in strehi ni nikakrsnih tezav, tudi planke grejo (večino poliram na dvigalu).
Vem, da je uravnoteženost slaba pri majhni masini, saj je logično, sploh z veliko gobo.
Sam ne mislim dati stran makite, ker je predobra. Manjšo mašino bi verjetno uporabljal z manjšo gobo( mi ne gre pretikanje gob, vedno postrani :) ), manjšo gobo pa se uporablja na odbijačih itd... Nihče me ne bo prepričal, da se lepo porazdeli pritisk po vogalih z mašino, ki jo po nekaj urah še komaj držiš.
KApo dol tistim, ki lahko to delajo cel šiht skupaj. Sam nisem švoh, tekmujem tudi z motorčki, kjer so nujno potrebne močne roke in zapestja... Morda pa od preveč padcev roke ne ubogajo :)
Bom pa sesat začel :)
CSF cenim pa tvoje mnenje in si mi dal misliti. Bos organiziral kake tečaje? :)
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Sr jan 27, 2010 8:52 pm

suhokranjec je napisal/-a:Kako pa se gibljejo kaj cene teh vaših polirk? V bistvu me zanima cenejša varianta, pa da če z njo delaš 1 teden, da ni čist fertik. (da zdrži ob normalni uporabi več kot pa 5 avtov spolirat).

cene so v grobem in v glavnem med 200 in 300€. Makita pa se malo več...
Če rabiš za en avto je smiselnost vprašljiva, ce bi se rad s tem ukvarjal vsaj malo bolj zares pa je vredno razmisliti o dobri mašini.
Ne smeš pa pozabiti, da je v tem poslu sama polirka relativno gledano še najmanjši strošek!
Malo preberi starejše teme, predvsem CSF je veliko pisal. Sam sem takrat, ko sem to prebiral mislil, da človek pretirava. In tam, ko je napisal "za osnovo dovolj" je res OSNOVA!
Sicer ne vem, ce je to narmalno, vendar jaz vcasih porabim tudi 20 krp iz mikrovlaken na dan... Torej jih rabiš imeti vsaj 40. Racionalno pa je, da jih imaš okoli 120, da jih lahko peres v stroju :):) Je pa res, da jaz ne sparam, ko vleče za sabo lise jo vrzem v pranje, ali pa ce se kje pojavi kaka kapljica in je mokra. Ce pade na tla, enako!

Saj vem, da kompliciram, grem sesat! :)
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Pe jan 29, 2010 12:14 pm

Bos organiziral kake tečaje?


Je v načrtu, v mesecu aprilu bo organiziran začetni tečaj.

Bom objavil na več forumih kdaj, kje in vse podrobnosti :D
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Napisal/-a Nejko Pe jan 29, 2010 9:42 pm

csf je napisal/-a:
Bos organiziral kake tečaje?


Je v načrtu, v mesecu aprilu bo organiziran začetni tečaj.

Bom objavil na več forumih kdaj, kje in vse podrobnosti :D


odlično....bom spremljal zadeve....in se tudi udeležil, če bo le čas
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov