Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
gojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne jan 31, 2010 4:19 pm

kako očistiti rjaste pikice???

Napisal/-a gojca Ne jan 31, 2010 4:28 pm

lep pozdrav!!
imam en problem. na očetovem in mojem avtu so majhne pikice ki so podobne rji in ne gredo lepo dol. tako da me zanima če kateri ve za kakšno čistilo ali pa bilo kaj s čem bi to odstranil??
hvala za odgovore že v naprej!
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Ne jan 31, 2010 4:38 pm

polirna pasta bo rešila zadevo
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Ne jan 31, 2010 5:07 pm

Hvala za odgovor, to sem tudi jaz opazil na avtu, samo najbolj čudno mi je, ker so te pikice po odbijaču (plastika) avto sem pa tudi pregledal (na dvigalo in komplet pregled, tudi podvozje) in ni nikjer rjav da bi se to pojavljalo. Ali se da to kako preprečiti, še posebaj me moti, ker je bel avto in se vsaka reč na zelo daleč vidi?

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
gojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne jan 31, 2010 4:19 pm

Napisal/-a gojca Ne jan 31, 2010 5:11 pm

=ZiAn= je napisal/-a:Hvala za odgovor, to sem tudi jaz opazil na avtu, samo najbolj čudno mi je, ker so te pikice po odbijaču (plastika) avto sem pa tudi pregledal (na dvigalo in komplet pregled, tudi podvozje) in ni nikjer rjav da bi se to pojavljalo. Ali se da to kako preprečiti, še posebaj me moti, ker je bel avto in se vsaka reč na zelo daleč vidi?

Lp


saj v tem je finta da more to bit nekaj v zraku al kaj ker ma foter novi avto star komaj pol leta!!!
 
gojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne jan 31, 2010 4:19 pm

Napisal/-a gojca Ne jan 31, 2010 5:13 pm

=ZiAn= je napisal/-a:Hvala za odgovor, to sem tudi jaz opazil na avtu, samo najbolj čudno mi je, ker so te pikice po odbijaču (plastika) avto sem pa tudi pregledal (na dvigalo in komplet pregled, tudi podvozje) in ni nikjer rjav da bi se to pojavljalo. Ali se da to kako preprečiti, še posebaj me moti, ker je bel avto in se vsaka reč na zelo daleč vidi?

Lp


saj v tem je finta da more to bit nekaj v zraku al kaj ker ma foter novi avto star komaj pol leta!!!
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Ne jan 31, 2010 5:31 pm

Moj avto je star slabo leto pa ma isto polno takih "rjastih pikic". Ponavadi to odstranjujem s: tekočino za predpranje ali osvežilnimi robčki ali polirno pasto.
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Ne jan 31, 2010 6:53 pm

To kar imaš na avtu je industrijska rja,največkrat se opazi na belih barvah,problem je v novih eko lakih.

Zadevo se rešuje z plastelinom!
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Ne jan 31, 2010 7:26 pm

Aha ali obstaja kakšna možnost preventive, ali obstaja samo kurativa? Ker mi ni nek problem dati denarja, če bo preprečilo pojavljanje teh pikic.
Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
gojca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne jan 31, 2010 4:19 pm

Napisal/-a gojca Ne jan 31, 2010 8:49 pm

Miholl84 je napisal/-a:To kar imaš na avtu je industrijska rja,največkrat se opazi na belih barvah,problem je v novih eko lakih.

Zadevo se rešuje z plastelinom!


ija samo kje pa bi lahko jaz ta plastelin nabavo in koliko pride??
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a ales66 Ne jan 31, 2010 9:47 pm

gojca je napisal/-a:
Miholl84 je napisal/-a:To kar imaš na avtu je industrijska rja,največkrat se opazi na belih barvah,problem je v novih eko lakih.

Zadevo se rešuje z plastelinom!


ija samo kje pa bi lahko jaz ta plastelin nabavo in koliko pride??


Pri nas ga lahko kupiš tudi v Šparu, Obiju, Leclercu. Stane ca 15 - 20 EUR.
Sicer pa v glavnem v Angliji v raznih web shopih.

Npr.
http://www.cleanyourcar.co.uk/detailing-clay/cat_9.html

Drugače pa kot je napisal lenivec, preberite si ta podforum.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Ne jan 31, 2010 9:50 pm

Rja gre stran z limoninim sokom. Tudi iz oblek, kjer kaki gumbi ponavadi zarjavijo in se potem rja vžre v blago.
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Ne jan 31, 2010 10:14 pm

nebivedu je napisal/-a:Rja gre stran z limoninim sokom. Tudi iz oblek, kjer kaki gumbi ponavadi zarjavijo in se potem rja vžre v blago.

:bonk :ne

si ne upam niti pomisliti kako bi samo zgledalo, ce bi mazal na dvoriscu avto z limono...
Da o efektu citronske kisline na lak niti ne govorim...
Ali pa ce bi kar namazal avto z Ferosanom ali Lavo... Tudi s tem bi slo dol...
Če bi pa želel konkreten efekt pa vzameš kar fleksarco, gor daš 80 papir pa gasa. Pa mislim, da bi bilo še najhitreje!

Dejstvo je, da je ta rja iz okolja. Nekje sem imel zelo dobre skice, kako to nastane. Košček kovine iz okolja se zapiči v lak in začne rjaveti. Če ga tam pustimo ga z vsakim pranjem ali kakšno drugo silo potiskamo globlje v lak. Torej odstraniti moramo pravzaprav ta TUJEK IN NE SAMO SCISTITI RJO!!!!!(limone, cilit bang...) Ko pride ta del do pleha avtomobila se logično prenese na pleh avtomobila. Mislim, da sem imel ob teh skicah celo napisano, da je (ne spomnim se točno - bila pa je kar velika številka) procentov rje na avtomobilu posledica te zunanje rje.
Edin pameten način odstranitve je plastelin!
Če pa še dodam svoje misljenje je pametno po plastelinu vsaj zascititi lak. Sem pa jaz ponovno misljenja, da je pred zascito dobro narediti vsaj finish poliranje...
Za nekoga, ki se s tem ne ukvarja, dvomim, ce je smiselno, da kupuje svojo glino, lubrikant, ker je strošek materiala enak ali večji, kot ce to prepusti nekomu, ki se stem ukvarja!
Še ena stvar, ki sem jo jaz opazil... Ce crn avto prej ni imel vidnih hologramov jih bo po plastelinu imel, zato je se dodaten plus, da das to nekomu narediti, ker ti bo lahko resil tudi to!
Ljudje so povečini freh... Letna "seansa" za avto stane ca 200€. To pomeni, da se dvakrat letno obnovi zascito, pred tem ga pa itaq plastelinas... Ampak, ko cloveku to reces se prime za glavo... KAJ 100 evrov za enkrat????
Ta denar pa skoraj ves lahko privarčuješ na samem pranju avtomobila, saj se veliko manj maže in ko je umazan veliko laže očisti...
Da o višji prodajni vrednosti "negovanega" avtomobila ne govorim...

Spet sem pameten, samo nega avtomobila je umetnost in ne kar nekaj... :lol:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Ne jan 31, 2010 11:01 pm

NoSpeedNoFun je napisal/-a:Dejstvo je, da je ta rja iz okolja......


ponavadi je to takoj za prvo gumo na blatniku(po vratih niti ne več) in definitivno so opiljki od zavornih ploščič...........svetle barve bolj "naj......" ........in sploh te nove "ekolkoške" j..... jih ekologija - plastelin reši zadevo, kot so že napisali

preventiva? redno čiščenje in nanos kakega voska predvsem, da se lažje odstrani....
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Ne jan 31, 2010 11:14 pm

sašo5 je napisal/-a:
NoSpeedNoFun je napisal/-a:Dejstvo je, da je ta rja iz okolja......


ponavadi je to takoj za prvo gumo na blatniku(po vratih niti ne več) in definitivno so opiljki od zavornih ploščič...........svetle barve bolj "naj......" ........in sploh te nove "ekolkoške" j..... jih ekologija - plastelin reši zadevo, kot so že napisali

preventiva? redno čiščenje in nanos kakega voska predvsem, da se lažje odstrani....

Havba, sprednji blatniki, streha...
Jaz sem imel bel avto... KAtasrofa! Je prisel enkrat tip na ogled, ko je bil v prodaji... PA je zapel, kako lahko ze rjavi, da ima pikice. NAjvec jih je bilo na sprednjih blatnikih, nekaj na strehi, havbi...
Seveda tudi meni ni takoj vzgalo... Blatniki so plastični in smo resili, da ne rjavi avto...
MAl za intermezo...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Ne jan 31, 2010 11:27 pm

NoSpeedNoFun je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Rja gre stran z limoninim sokom. Tudi iz oblek, kjer kaki gumbi ponavadi zarjavijo in se potem rja vžre v blago.

:bonk :ne

si ne upam niti pomisliti kako bi samo zgledalo, ce bi mazal na dvoriscu avto z limono...
Da o efektu citronske kisline na lak niti ne govorim...


Kr povej kako reagira naravna citronska kislina na lak (naravna limonina kislina, ne kupljena v škatlici).

Zelo rad bi slišal tvojo razlago, še posebej zaradi tega, ker naravna citronska kislina (iz limone) deluje kot konzervans in ne kot kislina, ki bi razžirala lak.

Drugače pa se uporablja citronska kislina v industriji ravno v ta namen.
In industry citric acid is used to dissolve rust from steel.

dissolve -> raztaplja (za tiste ki ne znate dovolj dobro angleško).

Pa še en podatek
Lemon juice is not corrosive like citric acid in its pure form.
 
Uporabniški avatar
ESTEMP
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To dec 30, 2008 7:24 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a ESTEMP Ne jan 31, 2010 11:36 pm

sašo5 je napisal/-a:
NoSpeedNoFun je napisal/-a:Dejstvo je, da je ta rja iz okolja......


ponavadi je to takoj za prvo gumo na blatniku(po vratih niti ne več) in definitivno so opiljki od zavornih ploščič...........svetle barve bolj "naj......" ........in sploh te nove "ekolkoške" j..... jih ekologija - plastelin reši zadevo, kot so že napisali

preventiva? redno čiščenje in nanos kakega voska predvsem, da se lažje odstrani....

Tako je.Pikice so od zavornih ploscic!
Imam zelo dobro cistilo.3x narahlo potegnem in vse pikice izginejo! 8)
Priponke
31012010432.jpg
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Ne jan 31, 2010 11:43 pm

lenivec je napisal/-a:polirna pasta zadeve nebo rešila.
zadevo bo rešil plastelin.

poišči malo je že blo dosti govora o tem


Misliš rečt da si ti dosti govoril o njem :lol: Samo je res. Plastelin reši toto zadevo, jaz mam polno tega. Zaj pozimi je mir. Mislim da so tole kakeci od muh pa mrčesa.
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Ne jan 31, 2010 11:59 pm

dejcc je napisal/-a:Mislim da so tole kakeci od muh pa mrčesa.

:roll: :roll: :roll:

P.S a je res težko prebrat post/dva nad tvojim :?:

Tako je.Pikice so od zavornih ploscic!


neke vrste opiljki....
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov