Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po feb 01, 2010 12:01 am

Sem bral, ampak to kar sem jaz videl ni od zavor. Bom slikal zdaj ko bo topleje. Po havbi je ponavadi na prednjem delu, razen če po ovinkih nese.
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Po feb 01, 2010 4:00 am

hehe pri meni dvomim da so krive ploščice, ker je največ teh pikic po zadnjem odbijaču. :)

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Po feb 01, 2010 9:08 pm

Velika večina "materiala" je res od zavornih ploščic. Nekaj je iz dimnikov "težke kovine", ki se pod pravimi pogoji združujejo, veliko je kislin, veliko je bazičnih sestavin...
Zadeva ni tako enostavna, da iz zavor ali iz dimnika prileti košček opiljka in se prime laka. Veliko, kot sem ze rekel nastane, ko so zato izpolnjeni pogoji... Nisem kemik in ne vem kako nastane...
Kar se tiče zavor pa je tudi zelo res, sploh sedaj, ko je prepovedan azbest in v obloge mešajo ogromni kovin, ki same po sebi niso rjavne, vendar pod "spet" pravimi pogoji to nastanejo... Tu so se diski, predvsem pa tega oromno spustijo tovornjaki...
Itd itd...
Dejstvo je, v kolikor pride do rjavenja so to KOVINE! Nič drugega NE rjavi!
In ni dovolj odstraniti rjo samo, ampak izvor te rje!, Torej zaradi tega limona ne pride v postev!!!

@nebivedu
Ne bi se jaz spuščal na tvojem mestu na to področje z mano(po osnovni izobrazbi sem živilc)...
Pa vendar, citronska kislina C6H8O7, zivilska označba dodatka E330, se uporablja, kot KONZERVANS, vendar vpliva LE NA ORGANSKE SPOJINE!!! KAr rja ni. Pa še to zadnje čase vedno manj, ker se jo počasi uvršča med škodljive sestavine. Predvsem prihaja do draženja sluznice, najbolj na fizikalno obremenjenih delih clovekovega telesa. Grlo, poziralnik, zelodec. Po nekaterih raziskavah celo do te mere, da prihaja do mutacije celic in posledično lahko celo rak! To dognanje ne izhaja iz narobe prevedenih raziskav Krebsovega cikla v nasem telesu... (več ne bom, ker je avtoforum, ce kdo zeli naj najde sam, je veliko tea mislim, da tudi na netu ali pa naj se oglasi na PM :) )
Na vse neorganske spojine, pa citronska kislina deluje, kot agresor... Pa naj bo to rja (jo odstrani) ali kovina, lak itd...

Bistvo limone pa je ASKORBINSKA kislina, C6H8O6 ki pa je ANTIOKSIDANT in to je tisto, kar si ti verjetno bolj mislil. ASKORBINSKA KISLINA je tista spojina, ki se v prehranski industriji uporablja veliko več (razmerje citronska kislina-askorbinska kislina =1-10). Po sestavi je zelo podobna citronski kislini, vendar ima en atom kisika manj. Aja, po domače je to vitamin C!!
In se tretjič poudarjam, ti dve kislini delujeta kot konzervans oz. antioksidant le na ORGANSKE SPOJINE!!!

Ni izključeno, da sem v kakem pojmu rekel kako neumnost, ker sem pisal na pamet, po spominu, vendar v osnovi pa je TO TO!
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po feb 01, 2010 10:03 pm

Predvsem prihaja do draženja sluznice, najbolj na fizikalno obremenjenih delih clovekovega telesa. Grlo, poziralnik, zelodec.


Do draženja pride tudi na splovilih.

ko pes :shock:
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Po feb 01, 2010 10:09 pm

dejcc je napisal/-a:
Predvsem prihaja do draženja sluznice, najbolj na fizikalno obremenjenih delih clovekovega telesa. Grlo, poziralnik, zelodec.


Do draženja pride tudi na splovilih.

ko pes :shock:


brez komentarja...

WTF si pocel z limono tam???????
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po feb 01, 2010 10:11 pm

Nebi o tem nebomo preveč offtopic. Pač povedal sem, ker če bo kdo pucal z limono avto da se nebo kje tam praskal ko ni treba.
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
NoSpeedNoFun
Novinec
 
Prispevkov: 390
Pridružen: So jun 05, 2004 12:25 am

Napisal/-a NoSpeedNoFun Po feb 01, 2010 10:18 pm

:rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl

z eno besedo... crknu bom :):)
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Napisal/-a denko4 To feb 16, 2010 8:34 pm

NoSpeedNoFun je napisal/-a:Dejstvo je, v kolikor pride do rjavenja so to KOVINE! Nič drugega NE rjavi!
In ni dovolj odstraniti rjo samo, ampak izvor te rje!, Torej zaradi tega limona ne pride v postev!!!

In kaj si boš diske odšraufau, pa cesto pucau pred sabo, al kako bi ti odstranu izvor? :roll:

To so na cesti te opilki že od prej, ker jaz jih imam večinoma na zadnjem (plastičnem seveda) odbijaču in na zadnji havbi. Celo leto se nabirajo na avtu, predvsem ko je mokra cesta in kolesa mečejo umazanijo povsod po zunanjosti avtomobila. Vendar poleti nimajo pogojev da bi rjaveli, ker jih večinoma prej speremo iz avta. Pozimi pa so ceste veliko bolj mokre, avti se bolj poredko perejo, večino dela pa opravi sol.
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec To feb 16, 2010 10:11 pm

Ja, skoraj zagotovo bi lahko dejali, da so to opilki in to ne od lastnega avtomobila, temveč od drugih, kateri se naberejo na vozišču in ob dežju ali kako drugače se prilepijo ter oksidirajo. Najbolj se pozna na belih avtomobilih. Plastelin in poliranje spomladi in stvar bo rešena.
 
kdensa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 19, 2007 8:49 am

Napisal/-a kdensa To feb 16, 2010 11:49 pm

ESTEMP je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:
NoSpeedNoFun je napisal/-a:Dejstvo je, da je ta rja iz okolja......


ponavadi je to takoj za prvo gumo na blatniku(po vratih niti ne več) in definitivno so opiljki od zavornih ploščič...........svetle barve bolj "naj......" ........in sploh te nove "ekolkoške" j..... jih ekologija - plastelin reši zadevo, kot so že napisali

preventiva? redno čiščenje in nanos kakega voska predvsem, da se lažje odstrani....

Tako je.Pikice so od zavornih ploscic!
Imam zelo dobro cistilo.3x narahlo potegnem in vse pikice izginejo! 8)


x2. :D
Uporabljam, ker je ta pasta res dobra in 100% deluje.
LPK
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Napisal/-a R 26 Sr feb 17, 2010 11:34 pm

ESTEMP kje si kupu to čistilo, ker pri nas se tud to pojavlja in ne gre s polirno pasto ama ništa stran, prej si kost v palcu zlomš.
 
Uporabniški avatar
ESTEMP
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To dec 30, 2008 7:24 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a ESTEMP Če feb 18, 2010 4:10 pm

R 26 je napisal/-a:ESTEMP kje si kupu to čistilo, ker pri nas se tud to pojavlja in ne gre s polirno pasto ama ništa stran, prej si kost v palcu zlomš.


Tukaj.Cena okrog 35eur.
http://www.google.si/url?sa=t&source=we ... m7StesSaaA
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov