Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
user562
Novinec
 
Prispevkov: 259
Pridružen: Pe mar 12, 2004 12:24 am
Kraj: jesenice

Moj način poliranja

Napisal/-a user562 Sr feb 10, 2010 5:20 pm

Lep pozdrav,rabu bi vaše mnenje o mojem potekuu poliranja,ubistvu kako bom spoliral avto.Ker bom to prvič delal in sem malo preletel vaše razlage,bi jest to naredu tako.Za začetek temeljito pranje avta,v firmo kjer delam in mamo industriske šampone,kar nebi smelo nič uplivat.Poj pa z 3m-ovo pasto grobo,mislim da z zelenim štoflcom in in zeleno gobco.Poj pa z srednjo grobo in poj fino.Poj pa me zanima al je potrebno umes iti z fino al lahko takoj prehod na fino nardiš.Med vsakim premorom zbrisat z mikro krpo.Na koncu pa z polišom premazat.Se pa vse dela na mašino,pa poj zopet prebrisat z krpo.Popravite me,če je kje kaj pomnjkljivo,če bi kaj umes moral storiti.
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Moj način poliranja

Napisal/-a grahovc Sr feb 10, 2010 6:04 pm

user562 je napisal/-a:Lep pozdrav,rabu bi vaše mnenje o mojem potekuu poliranja,ubistvu kako bom spoliral avto.Ker bom to prvič delal in sem malo preletel vaše razlage,bi jest to naredu tako.Za začetek temeljito pranje avta,v firmo kjer delam in mamo industriske šampone,kar nebi smelo nič uplivat.Poj pa z 3m-ovo pasto grobo,mislim da z zelenim štoflcom in in zeleno gobco.Poj pa z srednjo grobo in poj fino.Poj pa me zanima al je potrebno umes iti z fino al lahko takoj prehod na fino nardiš.Med vsakim premorom zbrisat z mikro krpo.Na koncu pa z polišom premazat.Se pa vse dela na mašino,pa poj zopet prebrisat z krpo.Popravite me,če je kje kaj pomnjkljivo,če bi kaj umes moral storiti.


1) preber si tole ! zelo pomembno oz. priporočljivo ! http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=66024

2)temeljito operi, po možnosti s šamponom za avto

3)s plastelinom očisti avtomobil, to je zelo pomemben del celotnega postopka, saj s tem očistil lak razne umazanije itd..

4)
najprej se loti poliranja z fino pasto in fino gobico (3m modra kombinacija) če ne dosežeš žlenih rezultatov uporabi rumeno pasto na modri gobici, če še ne bo uredu, modro pasto na rumeni gobci, ali rumeno pasto na rumeni gobci.. ker lahko se zgodi da že z najfinejšo kombinacijo odpraviš nepravilnosti na laku kar pomeni da bi z zeleno (najbolj groba) kombinacijo odstranl precej več laka kot bi bilo potrebno.



5)po vsakem koraku poliranja površino obriši zz mehko mikrofibra krpo, več kot imaš mikrofiber bolje je, jaz osebno recimo nardim tko..
spoliram --> obrišem z 1 mikrfibro, nato še enkrat z 2 mikrofibro.. nato jih prepognem oz. obrnem in jih uporabim še enkrat (pri naslednjem koraku, oz naslednjem mestu poliranja če me zastopiš) , nato mikrofibre zamenjam.

6)ko dosežeš željen rezultat z poliranjem naneseš (čimtanjši sloj) zaščito (vosek, sealant...)

-gobice med poliranjem redno očisti (lahko z staro zobno krtačko) lahko jih umiješ v vodi in dobro posušiš ..

-pazi da ti plastelin ali mikrofibra ali karkoli ne pade po tleh

-preden se lotiš novega odseka poliranja to temeljito obriši - očisti, saj ne sme bit gor nič praha, umazanije itd

-po vsakem koraku poliranja ali pa na koncu poliranja pred zaščito lahko avto prebrišeš z mešanico (50-50) izopropilnega alkohola in destilirane vode

-pokaži kako ti je ratalo. . SREČNO! :lol:
 
user562
Novinec
 
Prispevkov: 259
Pridružen: Pe mar 12, 2004 12:24 am
Kraj: jesenice

Napisal/-a user562 Sr feb 10, 2010 6:21 pm

Zanimivo,zakomplicirano,kaj pa te paste 2in1 je kaj lazje z njimi to delat od silcota.Zdaj moram na šihtu pogledat če sploh mamo vse te paste kokr si napisal.
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Sr feb 10, 2010 6:28 pm

user562 je napisal/-a:Zanimivo,zakomplicirano,kaj pa te paste 2in1 je kaj lazje z njimi to delat od silcota.Zdaj moram na šihtu pogledat če sploh mamo vse te paste kokr si napisal.


to njihove paste še nism probal, sem ostale in so zelo dobre.

ti vbistvu rabiš samo 2 pasti, rumeno in modro, ter modro in rumeno gobico. Zelene se izogibaj tko k ti je lenivc reku ker je groba k satan.

:arrow: PA DOBRO SI PREGLEJ TISTI LINK KO SEM TI GA NALIMAL :!:
 
user562
Novinec
 
Prispevkov: 259
Pridružen: Pe mar 12, 2004 12:24 am
Kraj: jesenice

Napisal/-a user562 Sr feb 10, 2010 7:05 pm

Aha ok,ne lak ni zjeban so pac leta svoje nardila.Poj je zelena bolj za to da po barvanju zapoliras prehod,meglo .Bom poj samo z rumeno in modro z tema dvema gobama.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Če feb 11, 2010 2:02 pm

@user562

Če hočeš optimalni rezultat ti priporočam da uporabiš;

Menzerna 3.02--->Menzerna 85re5

Gobice izbereš na podlagi željene korekcije, v kolikor želiš narediti vso korekcijo izbereš Menzerna 203 vendar takšna korekcija zahteva malo več znanja.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov