Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po mar 29, 2010 6:41 pm

Pozabljate to da ste vi kupli avto ne avto vas. In da je avto vaš suženj ne vi avtu. Sploh pa ko govorimo o igračah za mali dnar.
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Napisal/-a Atrox Po mar 29, 2010 6:43 pm

montezemolo je napisal/-a:2-3 ure?? res ne vem kaj bi tolk časa delal..


če se detajlno lotiš zadeve je treba tut med vrati oreng počistit, pa vse špranjice, luknjice, kot so pokrov posode za gorivo, okoli značk, okoli konzol strešnih nosilcev, koloteke ipd. potem, ko imaš to oprano se lahko lotiš čiščenja z glino in po glini še enkrat z wapom čez.


evo en link za predstavo:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=161287

EDIT:
@dejcc: nekateri imamo radi čiste avte ;)
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Po mar 29, 2010 6:45 pm

dejcc je napisal/-a:Pozabljate to da ste vi kupli avto ne avto vas. In da je avto vaš suženj ne vi avtu. Sploh pa ko govorimo o igračah za mali dnar.


je pa razlika ali si ga sam kupiš ali ti ga oči;) seveda, če ti ga fotr nabavi naj ga pa še pere ane :roll:
nevem kakšna je razlika med avtom za 5000 ali pa 50000 za oba je blo treba fino delat in lepo je če se za oba lepo skrbi ane :?:
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po mar 29, 2010 6:49 pm

Ja samo je pa smešno da avto pereš 3-4 ure halo, samo avto je. Kak dolgo si pol sobo pospravlaš? 10 ur ? al si sam zunaj uj znotraj pa fuj?
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Po mar 29, 2010 6:53 pm

http://www.zankoc.si/forum/viewtopic.php?f=16&t=55 še po slovensko kako se pravilno pere avto
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po mar 29, 2010 6:53 pm

dejcc je napisal/-a:Pozabljate to da ste vi kupli avto ne avto vas. In da je avto vaš suženj ne vi avtu. Sploh pa ko govorimo o igračah za mali dnar.


No nevem ampak meni se zdi veliko bolj higijensko peljat v avtu,ki nima polno drobtin po tleh ali pa kakšen košček sendviča v kakem predalu,vrjem tudi to sem že doživel ko sem dobil nadomestno vozilo.Veliko bolj se počutim v avtu,ki je očiščen in ne smrdi.Ali imaš v bajti tudi po tleh razmetano???
Eni v avtu preživimo precej časa in ta čas rad preživim kvalitetno ne pa obdan z kako plesnijo in umazanijo.Doma imam še 12 let staro terensko vozilo,ki ga imam samo za zimske razmere in se lahko notranjost in zunanjost komot postavi ob bok kakemu leto staremu avtu,ki je zanemarjen.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po mar 29, 2010 6:56 pm

seat je napisal/-a:
dejcc je napisal/-a:Pozabljate to da ste vi kupli avto ne avto vas. In da je avto vaš suženj ne vi avtu. Sploh pa ko govorimo o igračah za mali dnar.


No nevem ampak meni se zdi veliko bolj higijensko peljat v avtu,ki nima polno drobtin po tleh ali pa kakšen košček sendviča v kakem predalu,vrjem tudi to sem že doživel ko sem dobil nadomestno vozilo.Veliko bolj se počutim v avtu,ki je očiščen in ne smrdi.Ali imaš v bajti tudi po tleh razmetano???
Eni v avtu preživimo precej časa in ta čas rad preživim kvalitetno ne pa obdan z kako plesnijo in umazanijo.Doma imam še 12 let staro terensko vozilo,ki ga imam samo za zimske razmere in se lahko notranjost in zunanjost komot postavi ob bok kakemu leto staremu avtu,ki je zanemarjen.


v mojem ni niti slučajno kakih droptin, praha, kosov sendvičev ali prstnih odstiov na šipah, sedeži pa se vedno svetijo ampak ga ne perem 3ure.

sicer pa nevem kak bi droptine prišle v avto.
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Napisal/-a Atrox Po mar 29, 2010 6:57 pm

2-3 urce na dva tedna je pa res veliko, ko imaš druge opravke kot je gretje kavča. nekateri zmečejo tone denarja za fotoaparate in cele dneve slikajo okol, nekateri zbirajo znamke, spet drugi so obsedeni s čističo stanovanja..je res težko zastopit, da ima vsak svoje interese in hobije?
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Po mar 29, 2010 6:59 pm

Atrox je napisal/-a:..je res težko zastopit, da ima vsak svoje interese in hobije?
očitno.. :roll:
smo pač OCD-ji :D :D :D ampak dokler ne "perem" avta vsako jutro z jutranjo roso sem še ql :lol:
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po mar 29, 2010 6:59 pm

Se strinjam. Lahko imaš hobi >>pranje avtomobila<< samo kaj ta hobi počne v temi kjer se išče poceni pranje avtomobila znotraj in zunaj?
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Po mar 29, 2010 7:02 pm

dejcc je napisal/-a:Se strinjam. Lahko imaš hobi >>pranje avtomobila<< samo kaj ta hobi počne v temi kjer se išče poceni pranje avtomobila znotraj in zunaj?


zato ker tega (poceni in kvalitetno) v avtopralnicah ne bo deležen in to mu(vam) hočem(o) dopovedat

ps: miholl je lepo povedal
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black Po mar 29, 2010 7:59 pm

Eni prou pretiravate.
Jaz nisem še nikoli porabil več kot ene ure za znotraj in zunaj, ker:
1. spucan je tako kot more bit
2. neumno se mi zdi se spuščat v detajle
3. nimam časa
4. avto je umazan po parih km

Pozimi dostkrat nisem vedel kakšne barve imam sploh avto - črn ali siv... In ni bil nič bolj rjav od sosedovega, ki ga je pri -10 spiral...
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Napisal/-a grega983 Po mar 29, 2010 8:09 pm

Kot je rekel @seat, ni ga lepšega kot sedet v čistem avtu. Nekaj najhujšega se je vozit v zanemarjenem "svinjaku".
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po mar 29, 2010 8:42 pm

black je napisal/-a:Eni prou pretiravate.
Jaz nisem še nikoli porabil več kot ene ure za znotraj in zunaj, ker:
1. spucan je tako kot more bit
2. neumno se mi zdi se spuščat v detajle
3. nimam časa
4. avto je umazan po parih km

Pozimi dostkrat nisem vedel kakšne barve imam sploh avto - črn ali siv... In ni bil nič bolj rjav od sosedovega, ki ga je pri -10 spiral...


x2
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a en3rgie To mar 30, 2010 1:41 pm

Lep pozdrav. Da ne odpiram nove teme .. zanima me kako naj spucam znotrj ob strani k je sedez in sanke od sedeza kjer se s sesalcem neda priti zraven ?
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat To mar 30, 2010 2:21 pm

Lahko spihaš ampak to ni najboljša rešitev.Jst imam čisto ozek nastavek kjer prideš tudi čisto do sank sedeža.
@grega983 točno to sm hotu povedat ni ga hujšega kot se vozit okoli v avtu,ki je svinjski in po možnosti ima še mastne šipe.
Kot pravim vsako tele ima svoje veselje jst imam veselje avto ščistit zuni in znotri in mi nikoli ni nerodno koga peljat poleg sebe,ker je avto vedno kot nov.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Čiščenje znotraj in zunaj

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 To mar 30, 2010 7:30 pm

Robbus je napisal/-a:Kje v Ljubljani ali okolici najdem pralnico, kjer mi bodo kvalitetno in poceni oprali avto zunaj in znotraj? Mogoče to počne tudi kdo privat doma?

Nazadnje sem plačal 25€ nekemu tipu in se mi je zdelo malo preveč. Vozim Fiat Punto.


ali je kvalitetno ali poceni?
najceneje je doma :-P
malo dražje je na žetone v BTC
profesionalno pa je v avtopralnici

20€ kompletno čiščenje avtomobila
http://www.zankoc.si/

za ta čas ko čistijo avtomobil grem sam rajši na kavo v bližnji lokal :D 8)
če bi bil pa športnik pa na Šmarno goro :shock: :EE :pop: :wink: :EE
 
jgoste
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če avg 15, 2013 3:17 pm

Re:

Napisal/-a jgoste Če avg 15, 2013 3:25 pm

JDTiburon je napisal/-a:na Dolenjskem poznam modela ki zelo kvalitetno opere, kemično posesa in spolira avto. vsak mesec k njemu peljem avto od takrat ko se mi je zaradi pretirane uporabe avtopralnice začela luščiti barva na ogledalih, brisalcih, itd. Če hočeš meti hitro spucano pa da tako narediš večkrat, bodi pripravljen na posledice. Mene še zmeraj glava peče. lol oops


In kdo in kje je ta model na dolenjskem?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov