Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Robbus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 26, 2009 3:55 pm

Čiščenje znotraj in zunaj

Napisal/-a Robbus Ne mar 28, 2010 1:47 pm

Kje v Ljubljani ali okolici najdem pralnico, kjer mi bodo kvalitetno in poceni oprali avto zunaj in znotraj? Mogoče to počne tudi kdo privat doma?

Nazadnje sem plačal 25€ nekemu tipu in se mi je zdelo malo preveč. Vozim Fiat Punto.
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Napisal/-a montezemolo Ne mar 28, 2010 2:16 pm

avtopralnica raca v domžalah recimo. stane 20€, pridejo iskat avto in ti ga potem pripeljejo - če maš srečo... :D ne joke. res so kr dobri pa fajn je, če nimaš cajta, recimo kar med službo pokličeš in zrihtajo.
 
Robbus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 26, 2009 3:55 pm

Napisal/-a Robbus Ne mar 28, 2010 2:20 pm

Ceneje najbrž ne bom nikjer dobil, ne? Se da kje dobit za kakšnih 15€?
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Napisal/-a h4ck Ne mar 28, 2010 2:25 pm

Robbus je napisal/-a:Ceneje najbrž ne bom nikjer dobil, ne? Se da kje dobit za kakšnih 15€?


Ja , da si ga sam operes :lol:
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Ne mar 28, 2010 2:59 pm

najcenej boš pršu skoz da si sam nabavš šampone itd in ga sam pereš..
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Ne mar 28, 2010 3:06 pm

zanima me ce bi imeli nekje v blizini svojega doma rocno avtopralnico,ki ima ceno za kompletno pranje (zunaj-znotraj) 10€,in vam avto ocistijo za max 30min, bi jo obiskovali?
seveda avto bi bil dokaj kvalitetno ociscen,sorazmerno z casom ki je zgoraj naveden.
cisto tko nasplosno me zanima mnenje vsakega posameznika.
hvala
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Ne mar 28, 2010 3:15 pm

sejjaretun je napisal/-a:zanima me ce bi imeli nekje v blizini svojega doma rocno avtopralnico,ki ima ceno za kompletno pranje (zunaj-znotraj) 10€,in vam avto ocistijo za max 30min, bi jo obiskovali?
seveda avto bi bil dokaj kvalitetno ociscen,sorazmerno z casom ki je zgoraj naveden.
cisto tko nasplosno me zanima mnenje vsakega posameznika.
hvala


ne. Ker v pol ure ne moreš niti dokaj kvalitetno oprat avta not in zunaj
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Ne mar 28, 2010 3:25 pm

v redu,spostujem tvoje mnenje.vem pa da lahko,ker sem videl na lastne oci.
je pa cena 10€ v mojem prvem postu,da se razumemo,ne 20.
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino Ne mar 28, 2010 3:42 pm

Robbus je napisal/-a:Ceneje najbrž ne bom nikjer dobil, ne? Se da kje dobit za kakšnih 15€?


Pri nas v Šentilju imamo za 15€ zunaj+noter :D
 
Uporabniški avatar
JDTiburon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če mar 25, 2010 11:14 pm
Kraj: Šentjernej

Napisal/-a JDTiburon Ne mar 28, 2010 4:00 pm

na Dolenjskem poznam modela ki zelo kvalitetno opere, kemično posesa in spolira avto. vsak mesec k njemu peljem avto od takrat ko se mi je zaradi pretirane uporabe avtopralnice začela luščiti barva na ogledalih, brisalcih, itd. Če hočeš meti hitro spucano pa da tako narediš večkrat, bodi pripravljen na posledice. Mene še zmeraj glava peče. lol oops
Včasih hitr, včasih pa počas.
 
Robbus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 26, 2009 3:55 pm

Napisal/-a Robbus Ne mar 28, 2010 9:22 pm

montezemolo je napisal/-a:avtopralnica raca v domžalah recimo. stane 20€, pridejo iskat avto in ti ga potem pripeljejo - če maš srečo... :D ne joke. res so kr dobri pa fajn je, če nimaš cajta, recimo kar med službo pokličeš in zrihtajo.


V ceni 20€ je všteto tudi to, da ga pripeljejo ali se prevoz plača posebej?
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Napisal/-a montezemolo Ne mar 28, 2010 10:14 pm

qsho01 je napisal/-a:
Robbus je napisal/-a:
montezemolo je napisal/-a:avtopralnica raca v domžalah recimo. stane 20€, pridejo iskat avto in ti ga potem pripeljejo - če maš srečo... :D ne joke. res so kr dobri pa fajn je, če nimaš cajta, recimo kar med službo pokličeš in zrihtajo.


V ceni 20€ je všteto tudi to, da ga pripeljejo ali se prevoz plača posebej?


Mislim da je to bilo bolj v šali rečeno ;)


točno to. res ti ga pridejo iskat, operejo in nato pripeljejo nazaj. seveda to velja za lj, domžale, mengeš. 20€ stane vse.
 
Robbus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če mar 26, 2009 3:55 pm

Napisal/-a Robbus Po mar 29, 2010 2:53 pm

Tudi meni se zdi ta verzija, da ti ga odpeljejo, očistijo in pripeljejo nazaj za 20€ super. Bom poskusil, pa vam javim, kako se bodo izkazali...

Avta sam res ne morem prat, ker sem v bloku doma in nimam kje... :(
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Napisal/-a montezemolo Po mar 29, 2010 3:04 pm

lenivec je napisal/-a:že 20 eur je prepoceni za kvalitetno.
če bi rad mel spucano kot se zagre bo delo trajalo 2-3 urce ziher. potem pa še prištej stroške čistil...
zastojn ti nebo delal noben.

zato se odloči al hoeš poceni pa avto na itro obrisan in posesan al pa mal več in konkretno spucan. razlika v končnem rezulttuje ogromna


2-3 ure?? res ne vem kaj bi tolk časa delal. zunaj ga jaz v pol ure operem in obrišem v nulo, posesam ga v 10 min, nato še obrišem armaturo in pragove (še ene 15 min) in to je to. 1 ura max in je avto kot nov. potem, ko se še posušijo gume pa še gume namažem.

res pa je, da ga pucam parkrat na mesec in nikoli ni zelo umazan in nasmeten v notranjosti...
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Po mar 29, 2010 3:57 pm

za delo od 2-3 ure je pa ze detaljno ciscenje,razen ce cisti tip ki ma tezave z kilogrami in svojo ritko tezko premika okoli avta in zaradi tega rabi 3 ure.
 
Miholl84
Novinec
 
Prispevkov: 482
Pridružen: Pe jul 25, 2008 10:46 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Miholl84 Po mar 29, 2010 5:37 pm

Jaz imam avtopralnico, pa gledam skozi oči; čas vs. denar vs. število strank, pa še vseeno porabim več kot 1 uro (ponavadi med uro 15 in 1,5 ure) za čiščenje vozila znotraj in zunaj (30-45 (če je suv)min zunaj, 45 min notri (več al manj kakršnakoli velikost razen kombi ipd)
C u O r E S p O r T i V o
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po mar 29, 2010 6:36 pm

Se strinjam z lenivcem.Jst rabim skoraj eno uro,da ga zunaj operem in obrišem za notranjost pa tudi urco,če ne še več.Je pa res,da notranjost generalno čistim enkrat na mesec vsak vikend ali po potrebi pa na hitro posesam notranjost,da gre tavelika svinjarija ven.Sploh pozimi ko je pesek je treba pesek bolj pogosto sesat,ker se pač nabere.Pod generalno čiščenje notranjosti pa štejem tudi čiščenje stekel in pranje pasov torej jih z vlažno krpo parkrat dobro prepojim in pobrišem.Usnje pa namažem z kremo.Tko,da notranjost delam skoraj eno uro in pol pa vmes nič ne počivam ali pa lenarim.Z notranjostjo,če hočeš met lepo narejeno je še več dela kot z pranjem in sušenjem zunanjosti.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov