Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
supermico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Ne jan 20, 2008 6:29 pm

Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a supermico To jan 04, 2011 1:14 pm

Na fabiji od znanke je vetrobransko steklo vso zdrsano. Poznajo se polkrožni risi od brisalcev in prečni od plastičnega strgala za led. Avto je od prve lastnice in zagotavlja, da je led drgnila samo s plastičnim strgalom. Zanima me, ali obstaja kakšna zadeva za te praske spolirat ali kako drugače to popraviti?? Je prav nadležno, ko se voziš proti soncu.
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a FuriousG To jan 04, 2011 1:22 pm

Se pridružujem vprašanju. S kolegom imava oba na Passatih 3gb totalno popikano šipo od kamenčkov.
Očitno ima VAG grupa zelo "kvalitetne" šipe.
 
supermico
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Ne jan 20, 2008 6:29 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a supermico To jan 04, 2011 1:24 pm

Posamezne pike in razpoke se že da zalit (carglass), kako pa je s celo šipo? Najlažje bi blo celo šipo menjat?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a f.taunus To jan 04, 2011 1:27 pm

FuriousG je napisal/-a:Se pridružujem vprašanju. S kolegom imava oba na Passatih 3gb totalno popikano šipo od kamenčkov.
Očitno ima VAG grupa zelo "kvalitetne" šipe.

Ni proizvajalec kriv, da ti ne znaš primerne varnostne razdalje držati. ;)
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a FuriousG To jan 04, 2011 1:30 pm

Že kupil tak avto, če sem pa tud jaz kakšno pikico naredil, se pa posipam s pepelom. ;)

Najlažje je verjetno zavarovat stekla, pa potem "tovornjaku kamen prileti izpod kolesa". A se da te nepravilnosti kako spolirat, kot sprašuje avtor teme?
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a grahovc To jan 04, 2011 2:04 pm

OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a ban To jan 04, 2011 2:08 pm

A je možno da ti steklo "zdrajsajo" krtače v avtopralnici?
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a grahovc To jan 04, 2011 2:26 pm

možno je, vendar najpogosteje ga zdrsajo slabe metlice brisalcev.
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a Scremer Sr jan 05, 2011 1:42 pm

Če ti krtače v avtopralnici opraskajo steklo si ne znam predstavljat kakšen bi bil potem lak. Verjetno laka sploh ne bi bilo več. Kakor koli že, pralnica ti stekla ne bo opraskala, razen če ni šlo nekaj hudo narobe.

Steklo je opraskano zaradi peska, ki ga brisalci drgnejo po steklu in pa zaradi drgnjenja ledu z razno raznimi pripomočki. Bolj ali manj je za to kriva naša lenoba v teh umazanih dneh ker se nam ne da redno čistit metlic brisalcev in stekla oz. previdno očistit ledu. Večina nas raje to naredimo s potegom ročice za vklop brisalcev in tekočino za pranje stekel. Lenoba zvest ti bom do groba...

Nekdo je spraševal za poliranje stekel. Zadeva je mogoča ampak samo do neke mere. Za cene ne vem kakšne so, tako, da nemorem reči ali se sploh splača v primerjavi z novim steklom. Je pa treba vedet, da se polira res drobne praske. Vse ostalo ostane.

Pa tudi male pikice se da popravit bolj ali manj vse. Ampak če je tega veliko smo takoj preko cene novega stekla. Novo steklo je pa le novo.
 
Uporabniški avatar
Cuore Sportivo 156
Uporabnik
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: To nov 18, 2003 6:11 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a Cuore Sportivo 156 Sr jan 05, 2011 8:09 pm

eni priporočajo da imaš zavarovana stekla kasko :twisted: :D
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a odprti clio Pe jan 14, 2011 1:37 pm

Sicer pa je naprodaj polirna pasta za stekla (sonaxova) pri večjih trgovinah na oddelku s kromom in šamponi :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a Scremer Po jan 17, 2011 10:06 am

odprti clio je napisal/-a:Sicer pa je naprodaj polirna pasta za stekla (sonaxova) pri večjih trgovinah na oddelku s kromom in šamponi :D


To pa bo nekaj...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a odprti clio Ne feb 06, 2011 12:51 am

Scremer je napisal/-a:
odprti clio je napisal/-a:Sicer pa je naprodaj polirna pasta za stekla (sonaxova) pri večjih trgovinah na oddelku s kromom in šamponi :D


To pa bo nekaj...


:lol: piše, da je za strojno poliranje...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Broz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: So mar 10, 2007 10:50 am
Kraj: Velenje

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a Broz Ne feb 06, 2011 1:17 am

Me kar mal strese... :evil: ko sem prebral da je najbolje menjat steklo!!! Ker se tudi meni na astri poznajo črtice od brisalcev. In sicer kolikor sem gledal ni bilo nekih kamenčkov za brisalci, da bi naredili rise. Je pa skoraj nov avto oz manj ko leto dni stara GTC jka in ti čedni ( aerotwin ) brisalci so gor. In zdaj bom na novem avtu menjaval vetrobransko steklo, ki še prvega servisa nima??! Verjetno so res brisalci krivi ampak bemti če na drugem 15 let starem pežoju, kjer mam res do k** brisalce gor ni niti ene praske, prav tako na ostalih avtih pri hiši...
Zamenjam Opel Astro GTC Black & White za Laguno II grandtour Dynamique :)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a Patrik_A3 Ne feb 06, 2011 9:28 am

tudi jaz iščem rešitev. namreč pred 2 tednoma sem šipe zatemnil in dal na prednjo trak in mi jo je sedaj škoda nekaj tolčt pa menjavat preko zavarovalnice, je pa konkretno porisana od brisalcev, da se o zadnji šipi sploh ne menim, ko so debilniki zadnji brisalec vlekli po svinjski šipi, najvrjetneje kar na suho pm. In sedaj imam lepo mavrico na zadnji šipi od prask, ker ko sem zatemnil je še bolj se videlo te rise.


torej, se da to kak spolirat al pa kaj?
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a csf Ne feb 06, 2011 5:59 pm

torej, se da to kak spolirat al pa kaj?


Se, da spolirat ampak minimalno, na novejših steklih se še da rešiti zadevo ker je ponavadi samo površinsko oz. črte od brisalcev, če pa je avtomobil star in so brisalci naredili rob žal ne bo rešitve ampak menjava stekla.

Za poliranje uporabiš primerno polirno pasto(namensko ali navadno srednje trdote npr. Menzerna PO85Rd3.02) in rayon polirne diske(navadna gobiva bo na steklu naredila holograme-ponoči bo katastrofalna vidljivost, ko bo naspšrotni avtomobil posvetil v tvojo steklo)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a Scremer To feb 08, 2011 12:23 pm

Broz je napisal/-a:Me kar mal strese... :evil: ko sem prebral da je najbolje menjat steklo!!! Ker se tudi meni na astri poznajo črtice od brisalcev. In sicer kolikor sem gledal ni bilo nekih kamenčkov za brisalci, da bi naredili rise. Je pa skoraj nov avto oz manj ko leto dni stara GTC jka in ti čedni ( aerotwin ) brisalci so gor. In zdaj bom na novem avtu menjaval vetrobransko steklo, ki še prvega servisa nima??! Verjetno so res brisalci krivi ampak bemti če na drugem 15 let starem pežoju, kjer mam res do k** brisalce gor ni niti ene praske, prav tako na ostalih avtih pri hiši...


Krivi so brisalci in umazanija na njem. Zdej ne vem kakšne kamečke si ti iskal za brisalci :D , ampak že sam prah so mikro kamenčki, ki jih s pomočjo brisalcev drgnemo po steklu. Temu se je težko izognit, lahko pa zadevo omiliš tako, da redno čistiš steklo in brisalce. Poleg tega domnevam, da tvoje steklo ni pretirano poškodovano in ga lahko spraviš v red s poliranjem. Obrni se na podjetje, ki ga je omenil grahovec oz. lahko poskusiš tudi sam kot ti je svetoval csf. Poleg namenskih polirnih diskov obstajajo tudi namenske paste (in to ni sonax, žal). Delo je umazano, počasno in mukotrpno. Rezultat je skromno izboljšanje. Sicer okoli poliranja stekel nisem ravno na tekočem, ampak lahko da so zadeve že napredovala in je danes mogoča boljša korekcija kot je bilo pa pred leti. Jaz bi se vsekakor prej obrnil na omenjeno podjetje.

Da je na tvojem 15 let starem pižoju manj prask kot pa na novi astri težko verjamem. Bodisi si zamenjal steklo na pižoju oz. meni bolj verjetna razlaga je, da si na novem avtu bolj občutljiv na vse napake (jih prej opaziš).

csf, jaz sem na svojem avtu spoliral vsa stekla z menzerno 3.02 in meguairsovim compound tamponom in to res na "hard". S pravilno tehniko se nisem obremenjeval, obrati ves čas na polno, površina se je ornk segrela, s pasto nisem skoparil,... skratka idealni pogoji za res grde holograme. Ampak jih ni bilo. Moje mnenje je, da jih na steklu s takšno pasto težko ustvariš. Površina je enostavno pretrda. Dvomim tudi, da bi lahko odstranil kakšno prasko. Vsaj z mojo kombinacijo. Kot vemo je poliranje fino brušenje in pri brušenju se vedno pojavlja ostanek brušenega materiala. Pri steklu je ta ostanek precej temen (za razliko od prozornega laka), ampak pasta, tampon ali krpe niso bile umazane. Pa tudi končni rezultat ni dal slutiti, da bila na steklu kakšna praska manj. Je pa res, da sem odstranjeval prah od ličanja (overspray) in da nisem 3 ure drgnil po steklu.

lp
 
Broz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: So mar 10, 2007 10:50 am
Kraj: Velenje

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a Broz To feb 08, 2011 1:44 pm

@Scremer

Lej da se razumema, stekla na 406 ki nisem menjaval, pa koker sem gledal je še prvo gor. Drugače pa če bi se poglobil je ziher več manjših prask na pežoju ampak nemotečih oz moreš od blizu pogledat.

Na astri je pa ena velika oz. taka, da me že nervira med vožnjo. Še bolj me pa živčnega dela, da se lahka to nardi na novem avtu, še posebaj ker ga recimo da pazim pa zvesto dolivam in nucam vitrex. In glede na to, da se ne spomnem kdaj sem nazadnje na pežoju menjal brisalce + se je kdaj zgodilo da po nesreči na suho potegnejo. Pač mogoče je tudi malo na psihi kajti 406 ka je bolj delovni avto in in se čisto za vsako luknjo tudi ne sekiram, medtem ko pri astri še gledam kje bom parkiral v trgovskih centrih. Recimo tudi pozimi ko malce zamrzne ne ščistim samo stekel ampak tudi brisalce magari z roko '' čez '' potegnem da ni kaj gor ostalo.

Praska se jasno vidi da je v liniji brisanja brisalcev. Ko sem jo prvič videl sem mislil, da je nekdo po pomoti na suho brisalce spustil in so pač fuč. Potem sem pa za hec z roko poskusil in :shock: ko ni šlo dol mi je kar srce obstalo. Niti jaz niti kolegi, fotr itd ni imel take situacije.

Dejstvo je da je praska tam, in med vse bolj novo tehnologijo in raznimi ogrevanji stekel se mi zdi da vsak nov avto prej začne razpadat :)
Enkrat ko sem bom spomnil bom poslikal ;)

lp
Zamenjam Opel Astro GTC Black & White za Laguno II grandtour Dynamique :)
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a Scremer Če feb 10, 2011 1:29 pm

Broz je napisal/-a:..., in med vse bolj novo tehnologijo in raznimi ogrevanji stekel se mi zdi da vsak nov avto prej začne razpadat :)


Če že kaj bolj pametnega ne morem napisat, se vsaj pod zgornjo izjavo podpišem. Včasih so bile stvari narejene, da so trajale, danes so narejene, da se v predvidenem času izstrošijo :( .

Drugače pa glede na opis tvoje praske, slutim, da zadeva ni tako nedolžna. Če jo lepo čutiš že s prstom, potem se je zgodilo nekaj čudnega. Sama od sebe se ni pojavila in nekaj je moralo biti med brisalcem in steklom. Druge ni, žal. Pa če še tako redno dolivaš vitrex.
 
R 34 GT-R
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: Ne maj 06, 2007 10:16 pm
Kraj: Najlepša dolina

Re: Zdrsano vetrobransko steklo

Napisal/-a R 34 GT-R Če feb 10, 2011 1:34 pm

FuriousG je napisal/-a:Se pridružujem vprašanju. S kolegom imava oba na Passatih 3gb totalno popikano šipo od kamenčkov.
Očitno ima VAG grupa zelo "kvalitetne" šipe.


Si bom sposodil temo, meni iz vetrobrana "štrli" košček stekla, niti ni opazen z nobeno krpo, opazil sem ga, ko sem s plastelinom čistil šipo. Zazna pa ga tudi vsak brisalec, ker na tem mestu strga gumico in pušča sled.
RiDe hArD
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov