Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich /Top 5 leta 2014

Napisal/-a pavlich Ne jan 18, 2015 4:47 pm

čare je napisal/-a:
xandrej je napisal/-a:Potem veš kaki prašiči so doma, pa pri osebni higijeni pa še kje... Bljak...

Sploh ni nujno.Vem za primer mehanika nekih 55 let ki si je kupil novo E klaso ki je sedaj stara nekih 5 let ampak če jo pogledaš bi ji dal 50,Armatura "srebrna" pepel povsod,obutana okoli vsepovsod...Dec ma avto za vozit pač.


Ja to je zlo tko dvolično.. Če imajo avto zapacan ne pomeni da so taki nasploh. Sam se s tem ne obremenjujem več, niti ne sodim po tem. Nekaterim avto nič ne pomeni, zgolj prevozno sredstvo. Mam tut sam neprimerno umazanga večino časa, pa sem daleč od tega da bi bil pacek :) Naj ljudje počnejo kar jim paše, bom rekel samo da bogve kaj vse se še po svetu vozi :D
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Detailing by Pavlich /Top 5 leta 2014

Napisal/-a darkside Ne jan 18, 2015 4:58 pm

Pa pasjih dlak ma tudi ogromno noter :D
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Detailing by Pavlich /Top 5 leta 2014

Napisal/-a tr00per Ne jan 18, 2015 6:07 pm

Sem, ko sem sam delal v pralnici, dobil v obdelavo enega golfa. Ne zlažem se, če rečem, da sem skoraj bruhnil, ko sem vrata odprl. Kot bi bil skladišče gnoja. Dva sva se ga lotila z globinskim sesalcem in vssm, kar smo imel na razpolago, pa sva ga kr slabe dve uri delala. Sam rezultat na koncu je bil pa res neverjeten :)
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Detailing by Pavlich /Top 5 leta 2014

Napisal/-a xandrej To jan 20, 2015 1:42 pm

Če ima v živjenju rad red pa ne govorim o vsakodnevnem pucanju, govorim o tem, da če imaš rad normalno doma v avtu na jahti na mopedi in piciklu in če imaš odnos do stavi kakršnekoli je to vsepovsod. Če ima tak vsran avto kot je na sliki pa da te to ne moti imaš isto doma pa pika.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich /Top 5 leta 2014

Napisal/-a pavlich Ne feb 01, 2015 6:15 pm

Lep pozdrav!
Nov(otvoritveni kar se poliranja tiče) projekt z moje strai. Kot vsako leto mora biti takoj na začetku nekaj zelo zahtevnega, da me pribije na realna tla. Vmes je bilo nekaj manjših projektov, in nekaj zaščitnih tretmajev, bom se tudi tega lotil ko bo prilika. Pripročam kakšen topel napitek in prigrizek za lažje branje :)

Lansko leto sem začel z zverinskim audijem s5, tokrat pa Audi a3 s-line, 2014 letnik z cca 50.000 kilometri.

Želja lastnika je bila da se naredi nekaj optimalnega, se avtu povrne sijaj in da se znebi hologramov ki so bili na avtu že ob nakupu(rabljenega) vozila. Vmes se je nekaj predelov poliralo kot test kaj se da narediti, vendar neuspešno, zato je bil avto pripeljan k meni da se zadeva zrihta tako kot je treba.Poleg tega je bila želja tudi dobra zaščita, za lažje vzdrževanje ter preventiva za manjše praskice in zunanje vplive.

Plan je bil nekako tak:
-priprava vozila na poliranje,
-Enostopenjsko poliranje(po mojih izkušnjah je to ponavadi dovolj na skorajda novih avtomobilih, s tako malo kilometrine) z neko srednje-fino kombinacijo,
-keramična zaščita cquartz UK

Avto je bil ob prihodu v kar solidnem stanju kar se tiče umazanije, zato sem se ga kar lotil po standardnem postopku.
Slika
Slika

Začel sem z čiščenjem težko dostopnih predelov in kotičkov, pragov, tečajev, z Meguiars APC
Slika

Nato sem se lotil platišč, kolotek ter pnevmatik, prvo z Meguiars APC nato z Iron-x, z različnimi krtačkami in pripomočki.
Slika
Slika
Slika
(platišča so bila precej poškodovana ion požrta od agresivnih sredstev, kar je razvidno s končnih slik)

Celoten avto sem nato opral z carpro Rest šamponom in incredimitt gobo(microfiber madness) z grit guard vedri (imam nova, na koleščkih-zlata vredna zadeva)
Slika
Slika

Po tem ko sem avto zalil z Iron x em, sem se ga lotil z clay mitt rokavico(s fino, ker koliko kontaminacije se pa lahko nabere v enem letu kajne?), in že sem naletel na prvi problem.
Slika

Cel avto je bil očitno prebarvan od kakšne ograje, mostu, bogve česa, skratka poln belih pikic, za kar sem moral uporabiti malo bolj agresivno clay rokavico, s katero sem morda povzročil kakšno majhno prasko več-vendar grejo te poškodbe brez problema ven s poliranjem. Ker je dekontaminacija ključnega pomena pred poliranjem in zaščito, mi je vse to vzelo kar nekaj časa.

Potem sem avto normalno posušil s klasičnimi modrimi krpami za sušenje, ter spihal vse kotičke da se znebim odvečne vode.
Slika
Slika

Potem pa šok, tako zame kot tudi za lastnika ki sem ga takoj obvestil o situaciji. Namreč merilec debeline laka mi je normalno kazal po celem avtu od 105-130 mikronov debeline, na havbi nekih 220 ker je bila barvana, na prednjih blatnikih pa 14-45 mikronov. Sem mislil da nekaj ne štima z mašinco, sem ponovno skalibriral, zopet isto. Po pogovoru z nekaj mojstri, smo ugotovil da je več kot očitno se nekaj že delalo na avtu, in da je tako nizka debelina skorajda nemogoča, ter da to pomeni da je na avtu skorajda samo šprickit. Sam se na ličarske in take stvari ne spoznam toliko, vem samo da tukaj pač ni manevrskega prostora. Ni mi dalo miru, ampak s tem sem se ubadal na koncu.
Slika

Avto sem nato parkiral v garažo pod luči, da ocenim približno stanje in ugotovim kaj točno se bo delalo. In nato ponovno šok, stanje vozila KATASTROFALNO, sledi pomojem da brušenja po celotni strehi in voznikovi strani, neregularne praske po celem avtu, določeni predeli zmatirani, polni hologramov..skratka avto je bil deležen nekakšne obdelave, kakšne pa ne bom komentiral.

Slike prikazujejo stanje pred poliranjem z različnih predelov.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Potem sem se malo bolj resno lotil poliranja, predvidevanja o enostopenjskem poliranju so bila več kot napačna. Avta sem se lotil z gobico iz mikrovlaken ter grobo polirno pasto. Testiral sem na havbi, kjer je bil rezultat precej soliden, barva pa dobra za obdelavo, ker je bila barvana. Za tiste ki neveste- črni audiji so nočna mora za poliranje, ni koraka ki bi ga lahko preskočil, ni načina da skrajšaš delovni čas, ni prostora za napake. Po prvih prehodih sem opazil da je v laku še vedno zelo veliko umazanije, verjetno je bil tudi vse zapolnjeno s fillerji in podobnimi zadevami, namreč gobice so se tako pacale, da sem jih porabil še enkrat več kot ponavadi.

Kjer ni bilo globjih poškodb (pomojem da od brušenja) je bil postopek nekako takle
-Gobica iz mikrovlaken+ groba polirna pasta
-Srednja gobica z srednjo polirno pasto
-Srednje-fina gobica s srednjo polirno pasto
-Fina gobica s fino pasto
Karkoli sem vmes preskočil, je puščalo očitne sledi (mini holograme)

Voznikova stran ki je bila katastrofalna pa je bila deležna sledečega:
-Denim gobica z grobo pasto za odstranjevanje večjih defektov
-Gobica iz mirkovlaken in groba pasta da sem popravil kar sem naredil z zgornjim korakom
-Groba gobica in groba pasta za popravilo od MF gobice
-Srednja gobica s srednjo pasto
-Srednje-fina gobica s srednjo polirno pasto
-Fina gobica s fino pasto
Človek bi si mislil da bom naredil nov avto, ampak kljub temu korekcija ni bila 100%. Veliko prask je bilo precej globokih, tako da se jih nisem lotil, namreč potrebno je bilo avto narediti v določenem času, za določeno vsoto, že tako pa sem prekoračil vse meje ko sem namesto ene stopnje delal 3-5 stopenj.

Slike prikazujejo vmesna stanja, nekaj 50-50.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na koncu sem se boka lotil z najbolj fino kombinacijo z najnižjimi obrati, po testnem predelu se je izkazalo za uspešno operacijo, ko je tako malo laka na avtu se hitro naredi korekcijo(pa tudi tveganje je večje)
Nekaj slik po poliranju pred zaščito.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Za poliranje sem uporabil tako Bigfootko, kot tudi Flex-a, DA polisher, in pa pnevmatsko mini polirko, tako da 4 mašine, delala sva dva(na pomoč mi je priskočil kolega ki ga že nekaj časa uvajam v poliranje), porabil sem cca 15 gobic. Po treh dneh je bil čas za zaščito, predhodno sem cel avto dvakrat obdelal z carpro Eraserjem, nato pa dva sloja cquartz UK, nato pa še carpro Reload. Predvideva obstojno cquartz UK je 18-24 mesecev+, odvisno od vzdrževanja.

Slike so po končanem delu, ravno ko je lastnik prišel po avto se je pokazal tudi sonček, avto je zgledal noro.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Vse skupaj je bilo v avto vloženih cca 40 ur dela. Za vsa vprašanja o postopkih, produktih ali karkoli v zvezi z vsem skupaj sem vam seveda na voljo, prav tako sem odprt za kritike in pohvale, ker je prvi letošnji večji projekt, sem naredil malo bolj obširno poročilo, upam da tisti ki ste si vse skupaj prebrali niste izgubili preveč časa :)
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 poliranje+cquartz UK

Napisal/-a fantom Ne feb 01, 2015 7:54 pm

na tem avtu si pa presegu samega sebe :DDD .... kar se pa stanja avta tiče pa ponovni šok :shock: :ue ... kako je lahko tako malo barve (mikronov) na blatnikih?!? in kaj za vraga so delali na tem avtu da je bil v takšnem stanju?!? in zopet se vračam k pohvalam. poznam kar nekaj ljudi ki zelo dobro opravljajo to delo ampak ti si svetlobna leta pred njimi kar se kvalitete tiče....
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 poliranje+cquartz UK

Napisal/-a X-Hair Po feb 02, 2015 11:35 am

Ja loooool no. Avto še en let nima in vse razfukano pri 50.000km. Moj ni tak, pa je že polnoleten in več kot 250.000km. Pa še ena zanimivost. Spomnite se, ko ga boste kupovali čez 4.leta in bo mel 75.000km ;) :D

Lepo opravljeno, 1x bo treba to v živo videt. 8)
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 poliranje+cquartz UK

Napisal/-a pavlich Po feb 02, 2015 3:44 pm

X-Hair je napisal/-a:Ja loooool no. Avto še en let nima in vse razfukano pri 50.000km. Moj ni tak, pa je že polnoleten in več kot 250.000km. Pa še ena zanimivost. Spomnite se, ko ga boste kupovali čez 4.leta in bo mel 75.000km ;) :D

Lepo opravljeno, 1x bo treba to v živo videt. 8)


Ja tegale avta bi bilo kar škoda, č se ga nebi zrihtalo. Zdej smo ga vsaj začasno rešil da zgleda nekako tako kot mora. Še vedno mislim da se je ne avtu nekaj delalo, da to ni zgolj zaradi krtač in podobnih stvari.

fantom je napisal/-a:na tem avtu si pa presegu samega sebe :DDD .... kar se pa stanja avta tiče pa ponovni šok :shock: :ue ... kako je lahko tako malo barve (mikronov) na blatnikih?!? in kaj za vraga so delali na tem avtu da je bil v takšnem stanju?!? in zopet se vračam k pohvalam. poznam kar nekaj ljudi ki zelo dobro opravljajo to delo ampak ti si svetlobna leta pred njimi kar se kvalitete tiče....


Sem tudi malo sebe presenetil, si nisem mislil da bo tako dobro izpadlo. Drugače pa hvala, lepe besede se vedno lepo bere.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 poliranje+cquartz UK

Napisal/-a pavlich Sr feb 04, 2015 3:56 pm

Tale mi je ušel, tko da ga objavljam precej z zamudo, ampak nič zato, v teh dneh ko je slabo vreme mam malo več časa za "pisarniška opravila" .
Tole je bilo poleti enkrat, gre se pa za čisto novega Megana RS. Koliko kilometrov je imel se ne spomnim, ampak prav veliko jih ni bilo, je šlo skorajda za salonsko vozilo, kar bo tudi razvidno s slik. Neglede na starost vozila pa je tudi sam lastnil zelo skrben in pedanten kar se avta tiče, zato je tudi prišel na obisk z željo po ultimativnem detajlu- Poliranje in zaščita cquartz FINEST.

Tisti ki se sprašujete kaj je to za ena zadeva FINEST- to je keramični zaščitni premaz, podobna zadeva kot cquartz UK, vendar pride z dvoletno garancijo, spada med najboljše zaščitne premaze na trgu, in je na voljo samo pooblaščenim izvajalcem s certifikatom.Nanaša se v dveh slojih, po nanosu pa mora avto stati oz. se sušiti 24 ur. Sam sem ta certifikat pridobil spomladi, mislim pa da o tem še nisem na veliko pisal.

Šlo je pa nekako takole:
Predpranje in pranje za pripravo vozila
Dekontaminacija celotnega vozila
Sušenje vozila
Fino poliranje kot priprava na zaščito
Poliranje različnih črnih predelov kjer so bolj vidne napake
Keramična zaščita cquartz na vseh predelih (FINEST na lakiranih površinah, DLUX za plastike in platišča, flyby forte za stekla)

Sproti sem seveda uredil še nekaj stvari, več o tem v nadaljevanju:

Slike ob prihodu, avto ni bil pretirano umazan, kljub temu potrebno maksimalno čiščenje:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Predpranje z Iron x-foam
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Čiščenje detajlov, platišč, pranje z carpro reset šamponom.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sušenje vozila,vse kotičke sem potem spihal, očistil prostor pod pokrovom motorja, pragove, tečaje..
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Fino poliranje s srednje fino gobico in pasto carpro Reflect za pripravo na carpro cquartz FINEST.(pred tem sem očistil še mašino, zato je tudi prekrita, vse skupaj sem zaščitil z carpro reload in perl)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Končne fotke, nekaj mojih in nekaj profi fotk (GM photography)
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

lp:)
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a BoneS Če feb 05, 2015 8:01 am

:DDD
Eno vprasanje: ali je mozno manjse poskodbe od kamenckov (predvsem pokrov motorja) sanirati s poliranjem? Avto je črne barve :? Barva pa podoben smorn kot pri audiu zgoraj.
Slika
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a pavlich Če feb 05, 2015 12:28 pm

BoneS je napisal/-a::DDD
Eno vprasanje: ali je mozno manjse poskodbe od kamenckov (predvsem pokrov motorja) sanirati s poliranjem? Avto je črne barve :? Barva pa podoben smorn kot pri audiu zgoraj.


S poliranjem ne, je potrebno z ustrezno korekturo prej zapolniti vse pike, jih zbrusiti in nato spolirati. Velikokrat samo s korekturo popikam luknjice da niso toliko opazne.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a BoneS Če feb 05, 2015 3:01 pm

pavlich je napisal/-a:
BoneS je napisal/-a::DDD
Eno vprasanje: ali je mozno manjse poskodbe od kamenckov (predvsem pokrov motorja) sanirati s poliranjem? Avto je črne barve :? Barva pa podoben smorn kot pri audiu zgoraj.


S poliranjem ne, je potrebno z ustrezno korekturo prej zapolniti vse pike, jih zbrusiti in nato spolirati. Velikokrat samo s korekturo popikam luknjice da niso toliko opazne.


Se mi je zdelo. Teh je precej, kar pomeni precej zamudno delo..Verjetno bolje barvanje pokrova motorja. Je pa res, da poskodbe od kamenckov niso globoke. Hvala za odgovor.
Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a abbe Če feb 05, 2015 3:41 pm

kdor za pač zna.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Detailing by Pavlich /Top 5 leta 2014

Napisal/-a LaMike Pe feb 06, 2015 2:47 pm

pavlich je napisal/-a:
Slike prikazujejo stanje pred poliranjem z različnih predelov.
Slika


Ne razumi tega napačno ampak to, kar slika prikazuje, je rezultat pregrobega clay-a ali napačna uporaba clay-a. :)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a Gyga Pe feb 06, 2015 3:23 pm

Jep. Ampak to je verjetno naredil, ker je sledil polish (bolj je 'počistil' lak). Če ne bi sledil polish, bi bil verjetno bolj nežen.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a pavlich Pe feb 06, 2015 3:53 pm

Sem se tudi sam ustrašil tega vmes in zagnal malo panike.Sploh ko ni slo ven kar tako. Ampak zadeva je taka da bi potem v teoriji moral biti cel avto tak..In pa nikoli nisem kaj takega povzrocil niti z clay discom, kaj sele z rokavico Ker te poskodbe so bile (nevem kako naj se izrazim) popolne, se pravi krogec pri krogcu in povsod ista oblika,plastelin in rokavica delata majhne praske ki jih takoj vidis tako kot si imel arm movement, tukaj pa so poskodbe take kot bi trgal po preparation disc na suho( to je tako kot bi z rocnom poliranjem povzrocal holograme). Vsaj jst tako vidim zadevo.
Bila so pa taka oboja voznikova vrata, bok in pa cela streha, medtem ko po sovoznikovi strani, havbi, zadnjem delu in odbijacih ni takih sledi . Tega sicer nisem opazil dokler avto ni bil pod lucmi, ker je bila ta stran med pripravo v senci, ampak me je tudi lastnik opozoril da se neke cudne praske pokazejo na soncu na dolocenih predelih.
Sicer pa glede na obnasanje barve na cenih audijih se nebi cudil ce je to res. Ker mi po 10 crnih se vedno ni uspelo nastudirati sistema brez zapletov.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a LaMike Pe feb 06, 2015 8:57 pm

Nisem rekel, da si bil to ti. Če je avto bil poliran že prej, je čisto možno, da tista oseba ni znala uporabljat autoscrub-a. In viola... rezultat je na sliki. :) Ponavadi se to pojavi, če uporabljaš autoscrub na mehkih barvah. :) Je pa res, da barvo sčisti v nulo, ne glede na to kako katastrofalno izgleda pod lučjo. :P
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a pavlich Pe feb 06, 2015 9:18 pm

Razumljivo, sem razbral s prvega posta, ne izključujem pa možnosti da sem tudi sam povzročil kaj, ampak pač dvomim . Bolj sem imel na sumu kakšno brušenje ker je bilo v povprečju nekaj mikronov manj tam-ampak itak povsod niha, tut lepo je vidno kako je okoli kljuk manj tega.
Važno da smo rešil situacijo!:D

Kar se tiče disca- imel sem v obdelavi pred novim letom enega golfa rdeče barve ki je bil na gradbišču parkiran cel teden ko se je barvalo most. Na facebooku je posnetek kjer se s kamere s telefona sliši kako je hrapavo vse skupaj, disc je pa spucal v nulo, samo kotičke sem moral naredit z rokavico, če bi delal s plastelinom bi bogve kolk paketov porabil . Da časovne razlike ne omenjam :)
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a LaMike So feb 07, 2015 10:26 am

Jaz vse avtomobile za autoscrub-om preletim pred poliranjem. :) Ne glede na barvo, edino na mehkih barvah pričakuj tak rezultat, ko je na izpostavljeni sliki. :mrgreen:

Evo še moj najhujši primer zračne rje, ki sem ga rešil z Flexy pad autoscrub-om:
Slika
Slika
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Detailing by Pavlich /Audi a3 cquartzUK, Megane RS FINES

Napisal/-a pavlich So feb 07, 2015 11:23 am

LaMike je napisal/-a:Jaz vse avtomobile za autoscrub-om preletim pred poliranjem. :) Ne glede na barvo, edino na mehkih barvah pričakuj tak rezultat, ko je na izpostavljeni sliki. :mrgreen:

Evo še moj najhujši primer zračne rje, ki sem ga rešil z Flexy pad autoscrub-om:
Slika
Slika


zgleda kot auspuh od motorja :D
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov