Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a Patrik_A3 Ne jan 20, 2013 4:57 pm

Zdravo,

Imam namen nabavit polirne paste Chemical Guyws V36 in pa Chemical Guys V38. flaška je 473 ml, rabo bi pa jo za 1x spolirat moj avto in 1x še drug avto. Potem pa bi zadeva v omari stala do drugega leta spomladi.

slišal sem da imajo polirne paste tudi življensko dobo in da so nekatere po enem letu ali pa še manj fuč. Zdaj glede nato da stane ena tale flaška 32 € , nebi rad da moram vsako leto tole kupovat oz. vstran vrečt pol flaše, zato prosim za pomoč, če ima kdo izkušnje s temi pastami, če so hitro fuč. Kolega mi je rekel da od poorboys polir paste po enem letu postanejo kot voda tekoče, medtem kot recimo Meguiar's držijo dlje normalno. Jaz hočem Chemical guys paste, zato bi bil vsak nasvet dobrodošel.

hvala!

Lp,Patrik
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a grahovc Ne jan 20, 2013 5:16 pm

vkolikor jo imaš shranjeno na suhem mestu in da ne zmrzuje (pač sobna temperatura) zdrži zagotovo 2 leti. Jaz sem uporabljal menzerno ki je mela datum proizvodnje 2008, pa je čisto normalno delala. Le dobro pretresi pred uporabo da se vse skup zmiksa nazaj.
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a Patrik_A3 Ne jan 20, 2013 5:22 pm

ja,sedaj sem vse paste prestavo v novo omaro (ha ha, sem si kupo prav omaro za te stvari ker mislim do spomladi dosti robe nabavit :mrgreen: :mrgreen: ) katera je v hiši. Prej sem pas tvari imel v garaži - pozimi cirka 0 stopinj. Ampak 3m paste so še iste kot so ble, pa so stare 2 leti. Upam da bodo Chemical guys 2 leti zdržale, hočem pa prav te paste
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a pavlich Ne jan 20, 2013 5:24 pm

jst mam tut ene mal starejše paste in delujejo normalno, seveda pa te zadeve ratajo vodene če stojijo nekaj časa, ker se naredi usedlina, zmešaš in je ok :)

drugač maš pa po tujih straneh sample, kjer so količine dosti manjše. zakaj po točne te paste, a ni boljše da ti nekdo odlije deci dva , po potrebi, pa še ceneje čez prideš? :)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a Patrik_A3 Ne jan 20, 2013 5:32 pm

nimam nikogar kateri bi imel chemical guys. pač te paste si želim sprobat z chemical guys polirnimi gobicami. :D
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a maarkec To jan 22, 2013 3:37 pm

Chemical Guys V38 final polish 473 ml , a je ta zadeva ok, za avto star 2 leti, in bi rad dobil tudi sijaj , brez da kupim samo vosek, hvala lp
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a LaMike To jan 22, 2013 9:27 pm

Ok že je, če veš kaj si z njo začet. ;)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a csf Sr jan 23, 2013 12:30 pm

Uradna življenska doba polirnih past je 2 leti ob pravilni shrambi le teh (suhi in temni prostor)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Življenjska doba polirne paste Chemical Guys

Napisal/-a csf Sr jan 23, 2013 12:32 pm

Chemical Guys V38 final polish 473 ml , a je ta zadeva ok, za avto star 2 leti, in bi rad dobil tudi sijaj , brez da kupim samo vosek, hvala lp


Če boš najprej "poliral" potemje priporočljivo, da barvo tudi zaščitiš. Druag izbira so AIO polirne paste katere že imajo dodan sealant ali vosek.

Če pa želiš sam obnovitev sijaja lahko uporabiš glaze in nato kakšen vosek ali sealant, nekaj postov nižje je zelo dober post z uporabo glaza+voska z odličnim rezultatom :D
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov