Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

pranje avta pozimi

Napisal/-a maarkec Po jan 21, 2013 3:28 pm

lp, mene zanima, kolk pogosto perete avto pozmi, recimo zdej k je bil sneg, pa spet, dez, a čakate da je sonček al vmes spirat sol in ostalo umazanije kljub dežju, hvala lp
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a grahovc Po jan 21, 2013 3:35 pm

1x na mesec, če se mi da. Občasno grem na sampostrežno sprat sol.
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a cruiser1 Po jan 21, 2013 3:38 pm

Pa v čem je fora, da se to kar naprej sprašuje? Zakaj je pomebno kolikokrat in kdaj kdo pere avto? Osebno jih perem čim manjkrat, ko je res že svinjski in kadar imam čas neglede na vreme. Posamezen avto max 2x do 3x na leto.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a DePalmo Po jan 21, 2013 3:44 pm

Še čez poletje se mi ga neda prat, pozimi pa sploh ne. Ne naredim 100m ko je isti kot je bil. Ponavadi ga temeljito operem ko se začne pomlad ter ni več snega/vode na cesti, ter čez poletje 1x do 2x na mesec.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a hahehihoh Po jan 21, 2013 3:54 pm

Jaz ga recimo perem komplet (zunaj+notri) enkrat na 1-2 meseca, recimo. Odvisno od tega, kje se vozim, vremena in posledične umazanosti avta. Z blatnim avtom mi pa res ni za se vozit in ga raje operem (včasih na samopostrežni avtopralnici, včasih pa ga peljem v avtopralnico - odvisno koliko je umazan). Pa pazim tudi, kje vozim, če je le možno se raznih makedamov in blata izogibam. Pa parkiram ga, če le najdem prostor, vedno na asfaltiranem parkirišču, po možnosti pod streho (vsaj delno).
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a weasel Po jan 21, 2013 4:14 pm

Tolko, da vidim čez okna in da se vidijo registrske.
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a divjak888 Po jan 21, 2013 4:18 pm

če ga poleti dovolj dobro zaščitiš, pozimi ga splahneš 1x vsake toliko in je kot nov.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a D12J12 Po jan 21, 2013 6:29 pm

Pozdravljeni :D !
Pranju avta pozimi se izogibam, ker se mi je že zgodilo, da naslednje jutro nisem mogel odpreti vrat :har so primrznila na gumo... Probal sem tudi z silikonom za gumo a ni pomagalo nič, se še komu dogaja kaj podobnega in če se kako si pomaga :D ? Pajser :cry ?
LP Jenko
 
Uporabniški avatar
dbsquared
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So feb 11, 2012 1:07 pm
Kraj: Kranj

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a dbsquared Po jan 21, 2013 6:48 pm

Avto pozimi samo spiram z vapom - 1x na teden. Da sperem sol z avta ter se posledično izognem rji. ;)

Avto pred zimo tudi ustrezno zaščitim z voskom. - lak, podvozje ter robove blatnikov.
Ni važno kaj voziš, važno je kako voziš.

Slika
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a hrošč Po jan 21, 2013 8:46 pm

Če je sreča, vidi 1krat do dvakrat v zimi avtopralnico. Sicer pa 11 let in 300k km pa brez kake rje.. Saj je lepo, da se za avto skrbi, pretiravat pa res ni treba.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a pavlich To jan 22, 2013 12:06 am

kokr je volje in časa, doskrat ga samo sperem v samopostrežnih pralnicah k se mi doma neda vn vlačt vseh zadev.
:)
ko je lepo vreme pa če je fajn umazan ga spucam notr, vsaj plastične tepihe, pa tolk da ni večje svinjarije, ker pozim ni vredno časa in truda, ker kot je bilo napisano zgoraj je po 100m spet isti, al pa ko dvakrat greš not pa vn iz avta:)
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a Patrik_A3 To jan 22, 2013 12:21 am

odkar sem vsak dan na avtocesti, ga še samo spiram (vroča voda + spiranje z voskom na žetone) , 1x na 2 tedna, da sol dol sperem, ker je avto čisto bel v teh 2 tednih, sploh če se posuši oz. je cesta suha, se kar kadi od soli. Prej pa sem avto spiral 1x na tedn
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: pranje avta pozimi

Napisal/-a yashica To jan 22, 2013 1:55 pm

Pozimi več ali manj samo redno spiranje soli na domačem dvorišču kadar temperature to dopuščajo... avtopralnic se izogibam.
Ko avto sperem ga zapeljem v garažo in zraven postavim zibro118 in ni nobenih težav z zmrzovanjem ključavnic. Ta vragec potegne v nekaj urah okrog 3l vode in avto ter garažo povsem posuš ;)... v garaži namreč nimam gretja.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a .com To jan 22, 2013 5:59 pm

divjak888 je napisal/-a:če ga poleti dovolj dobro zaščitiš, pozimi ga splahneš 1x vsake toliko in je kot nov.


a ti mal za j***a vlečeš? :lol:
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a fare To jan 22, 2013 6:24 pm

grahovc je napisal/-a:1x na mesec, če se mi da. Občasno grem na sampostrežno sprat sol.
MiTu.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a Manfred To jan 22, 2013 6:30 pm

cruiser1 je napisal/-a:Pa v čem je fora, da se to kar naprej sprašuje? Zakaj je pomebno kolikokrat in kdaj kdo pere avto? Osebno jih perem čim manjkrat, ko je res že svinjski in kadar imam čas neglede na vreme. Posamezen avto max 2x do 3x na leto.


Ne vem zakaj nekatere tako živcira, če določeni posvečamo pranju malo več pozornosti kot drugi. Eno so več v gostilnah, eni medtem avto perejo, drugi spet kaj drugega. Kot pravijo, vsako tele ima svoje veselje. Meni osebno je pranje in nega avta (ne ravno v največjem mrazu) sprostitev in veselje. Nekaterim se pač zdi čudno tako kot meni to, da se kdo vozi v totalno umazanem avto, ampak če mu tako paše.....
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: pranje avta pozimi

Napisal/-a tomzzi To jan 22, 2013 6:49 pm

Tisti kateri doma spirate sol z wapom... Kaj pa podvozje? Ker z wapom nekak ne moreš sprat celga podvozja z wapom...
Jaz ga kar v pralnico ruknem po potrebi... Včasih sem se bolj sekiral za vsako prasko. Ampak zdaj drugače gledam na vso stvar.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: pranje avto pozimi

Napisal/-a cruiser1 To jan 22, 2013 8:03 pm

Manfred je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:Pa v čem je fora, da se to kar naprej sprašuje? Zakaj je pomebno kolikokrat in kdaj kdo pere avto? Osebno jih perem čim manjkrat, ko je res že svinjski in kadar imam čas neglede na vreme. Posamezen avto max 2x do 3x na leto.


Ne vem zakaj nekatere tako živcira, če določeni posvečamo pranju malo več pozornosti kot drugi. Eno so več v gostilnah, eni medtem avto perejo, drugi spet kaj drugega. Kot pravijo, vsako tele ima svoje veselje. Meni osebno je pranje in nega avta (ne ravno v največjem mrazu) sprostitev in veselje. Nekaterim se pač zdi čudno tako kot meni to, da se kdo vozi v totalno umazanem avto, ampak če mu tako paše.....



Ma, ne! Nisi me prav razumel. Saj mi je vseeno kolikokrat perete avto. Zaradi mene ga lahko tudi 2x na dan, če je to komu v veselje ;) to je stvar vsakega posameznika in tega ne mislim nikomur preprečevati . Brezsmiselne so mi pa te debate in vprašanja o tem kolikokrat kdo pere avto. In kaj bo avtor teme zdaj s temi podatki? Čemu koristijo? Bo glede na odgovore izračunal neko povprečje in potem tolikokrat pral avto in se tega strogo držal? In zakaj bi se tega sploh držal, kje je smisel? Meni je to isto, kot bi spraševal kolikokrat posesate stanovanje zdaj pozimi. In takšna tema o pranju vozil se na novo odpre vsako zimo pa verjetno še kakšna med letom.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: pranje avta pozimi

Napisal/-a Patrik_A3 Sr jan 23, 2013 12:15 am

tomzzi je napisal/-a:Tisti kateri doma spirate sol z wapom... Kaj pa podvozje? Ker z wapom nekak ne moreš sprat celga podvozja z wapom...
Jaz ga kar v pralnico ruknem po potrebi... Včasih sem se bolj sekiral za vsako prasko. Ampak zdaj drugače gledam na vso stvar.



tisto kaj se ti v avtopralnici malo poščije odspodi ni pol k*urca vredno - po domače povedano. To je isto kot da bi doma šel avto ki je ful umazan polit z kanglo vode - niti pikice ne dobiš dol, ko se avto posuši je enak. z vapom doma lahko 100x boljše spereš podvozje , se skloniš ali pa se na kolena vržeš pa imaš res celo podvozje en dva tri zrihtano :D
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: pranje avta pozimi

Napisal/-a yashica Sr jan 23, 2013 1:46 am

Patrik_A3 je napisal/-a:
tomzzi je napisal/-a:Tisti kateri doma spirate sol z wapom... Kaj pa podvozje? Ker z wapom nekak ne moreš sprat celga podvozja z wapom...
Jaz ga kar v pralnico ruknem po potrebi... Včasih sem se bolj sekiral za vsako prasko. Ampak zdaj drugače gledam na vso stvar.



tisto kaj se ti v avtopralnici malo poščije odspodi ni pol k*urca vredno - po domače povedano. To je isto kot da bi doma šel avto ki je ful umazan polit z kanglo vode - niti pikice ne dobiš dol, ko se avto posuši je enak. z vapom doma lahko 100x boljše spereš podvozje , se skloniš ali pa se na kolena vržeš pa imaš res celo podvozje en dva tri zrihtano :D


Za pranje podvozja imam gibko cev, ki ima edino to slabost, da je rada lomljiva na samem pregibu, ampak sam zaenkrat še nimam problemov http://www.gitas.si/slo/e-trgovina/ponu ... silna-cev/.
Bolj ziher in cenejša varianta je izdelava cevi iz inoxa po naročilu. Te je mogoče naročiti v Šentjerneju.
Drugače pa za spiranje sveže soli uporabljam vrtno cev in razpršilnik z nastavljivo glavo(stopinjsko, vrsta curka) in teleskopom ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov