Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: Kako popraviti prasko s kljuci?

Napisal/-a grahovc So feb 16, 2013 8:38 pm

Fizl je napisal/-a:Sej najraje bi dal to komu narest pa se nihce ne javi.


zato ker ti noben ne more garantirat rezultata, ki bi si ga želel. Tako kot je že nekdo rekel, sliši se lahko.. pa tudi ko gledaš videe je to easy peasy.. Je pa v ozadju xyz ur izkušenj brušenja, nevem koliko meritev z tapravim merilcem laka (ki meri po slojih..)... da greš brusit take praske brez večslojnega merilca moraš met j***a od čak norisa. Kaj ti pomaga 120 mikronov, če ne veš koliko laka je v teh mikronih, lahko je 50 lahko pa 10.. Sej če rata kul. kaj pa če ne? Sem mel že opravke z takimi "majstri", žal ne samo enkrat in na žalost so bili nekateri renomirani slovenski "polir mojstri". Bil zraven ko je mojster na pamet brusil, nato prebrusil in rekel, sej stranka ne ve kaj gledat. Fak ane :roll:
Na žalost sem mel tudi sam že tako neprijetno izkušnjo (me ni sram tega povedat, pač se zgodi nimaš kaj pa če si še tako previden) pa nisem uproabil nobenega brusnega papirja.. hvalabogu je stranka bila razumevajoča in sva se lahko lepo zmenila. Tako da rather safe than sorry al kaj je že.

Da pa se zadevo izjemno poštimat. Osebno se izogibam brusnega papirja če se le da, raje pustim par prask, pa par mikronov barve zraven ki bodo še kako prav prišli v prihodnosti. Na žalost preveč "mojstrov" gleda samo na rezultate, ne pa še na prihodnja morebitna poliranja. Če pa stranka ne zna živeti z tistimi par praskami ki ostanejo, pa f*** it, žal obstajajo tudi taki z nerealnimi pričakovanji.

* pa ne me narobe razumet da kurcam koga od kolegov ki predstavljajo dela tukaj, večina fantov tukaj prekleto dobro dela, samo je zunaj še toliko kretenov, za katere (oz za dobrobit avtov katere delajo) bi bilo bolje da vso opremo prodajo...
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
Fizl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Pe nov 12, 2004 12:23 pm
Kraj: p206_RG_1.6_8v_L00

Re: Kako popraviti prasko s kljuci?

Napisal/-a Fizl Po feb 18, 2013 10:49 am

Drugace pa a je kje tema kaj vse se potrebuje za poliranje avta. Sem pogledal teme kaj vse uporabljate, sam si se ne predstavljam.
Plastelin uporabljate za trde delce svinarije ki so na avtu? Zakaj se z izopropanolom po poliranju spuca avto ce je pa to vrjetno topilo oziroma razmascevalec?
Pac mezerna vidim da se najbolj uporablja kot pasta in da so 2 ali 3 tipi, potem pa kje se kupi gobe ki sem videl da so razlicne po dimenzijah in po trdotah zgleda, potem zakaj po dveh slojih poliranja uporabite se lcok al kaj je ze pac kot finis, ali pa karnuba wax itd.

Najbolj me zanimajo srednje ali manjse trdote past itd, za normalna poliranja.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Kako popraviti prasko s kljuci?

Napisal/-a Gyga Po feb 18, 2013 11:36 am

Najbolje, da prebereš še kakšno temo ali 10.
Lahko pa pokličeš uporabnika csf. Ti bo vse lepo razložil, tako kot nam mnogim.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Kako popraviti prasko s kljuci?

Napisal/-a LaMike Po feb 18, 2013 12:07 pm

Spet se bom ponovil. Te bo veliko ceneje prišlo, da daš nekomu narediti, kot pa da komplet vse kupuješ. Raje daj avto kvalitetno spolirat. Potem pa kupi kvalitetno robo za vzdrževanje laka. In tako se bo avto svetil (skoraj brez prask) dlje, kot bo vse ostalo na avtu vzdržalo. ;)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Kako popraviti prasko s kljuci?

Napisal/-a pavlich Po feb 18, 2013 12:50 pm

če boš šel kupovat paste in gobice, pa kakšne voske, pa brusne papirje in vse to, boš zelo hitro na 100eu, s tem da se ti sanjalo nebo kako in kaj moraš vse to uporabit, plus to da boš porabil 1/10 , ostalo ti bo pa stalo na polici(predvidevam) pa še hitro lahko kaj zafrkneš
 
Uporabniški avatar
Fizl
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Pe nov 12, 2004 12:23 pm
Kraj: p206_RG_1.6_8v_L00

Re: Kako popraviti prasko s kljuci?

Napisal/-a Fizl Sr feb 20, 2013 4:01 pm

Sej pasta je potem se za druge avte. Sicer pa ce vprasam kdo bo to naredu vsak prav da tega se ni delal tako da vas ne razumem.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Kako popraviti prasko s kljuci?

Napisal/-a LaMike Sr feb 20, 2013 9:09 pm

"this is so euro its asian" by Sam B.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov