Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a .com To feb 19, 2013 6:05 pm

@primožek... tu ti dam pa 10000% prav....

jaz sem tudi mnenja, da ni potrebno, da je avto zmeraj čist... moj je čist pred vsakim pomembnim meetom (3x na leto) ali drugače na 2 meseca

eni pa pretiravajo, drug dan pa dež, pa potem tretji dan še 1x prat... brezveze...
p.s poznam enega, ki pere avto vsak teden, če-ne tudi do 2x /teden... why the f*ck?
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a pavlich To feb 19, 2013 6:10 pm

sploh nevem zakaj se tok obremnjuješ s tem, pa kokrat kdo avto pere in kaj se spira v zemljo, medtem ko tisti ki so preškrti za deponije, vozjo smeti v naravo ipd. to da nekdo pere avto in s tem "onesnažuje" okolje, je NAJMANJŠI problem, večji problem je ta da da po 10 nepranja avta zato da bo čisto okolje, avto tok zgubi na vrednosti da glava boli, in ga v finančnem smislu nasrkaš bolj kot ga nasrkaš ko si natočiš vodo iz pipe. kot da boš pa zdaj živel 30 let manj. in sploh nevem kaj delaš na avtomobilističnem forumu če te te zadeve motjo. kot bi se prijavil v bodibuilding forum, in pljuval čez uporabnike proteinov in prehranskih dodatkov. če si kokr tok ljubetlja avtomobilov, pereš avto, ker s tem skrbiš za avto. čistila ki jih pa uporabljamo tisti k se s tem ukvarjamo so pa kvalitetna in v veliki večini z visoko mero odstotka biorazgradljiva. sploh je pa to nekaterim vir dohodka in s se s tem preživljajo, onesnaževanje vode in okolja nasploh zaradi tega je zadnja stvar na katero pomislm ko grem prat avto, bolj me skrbi da mam umazan dvorišče, glede na vso svinjarijo ki prihaja iz okolja in proti temu nič ne moremo.

še mal pa bomo na debati da naj ne jemo mesa, in vseh produktov ki so živalskega izvora, zato ker je kokoška mučena ko izleže jajce, in krava ko jo pomolzemo, get a life
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a peroRS To feb 19, 2013 6:12 pm

primozek68 je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:Pa ne verjet tistim foram, da "reciklirajo" vodo.



Daj naredi si uslugo, pa se zapelji v novo avtopralnico na Rudniku, pa naj ti pokažejo, koliko dokumentacije je moral pridobiti za vsa dovoljenja, kakšen nadzor nad porabo vode, čiste in odpadne imajo, vodotesne zbiralnike in še ene 1000 stvari zraven. Pa še kako reciklirajo vodo.


Waw, ena avtopralnica. Veš kako pravijo, izjema potrjuje pravilo. Drgač pa imam toliko rad naravo, da ne hodim v avtopralnice. Zarad mene naj vse propadejo.
p.s: na Rudniku bi jaz itak v celoti prepovedal gradnjo, sam pač če maš dost denarja se da vse zrihtat :roll:

Lej se gibam v teh poslih, pa ti lahko povem, da se papirji pridobijo, gradbena dovoljenja izdajo, potem si pa lastniki s tem rit obrišejo in zgradijo po svoje.
Po predpisih bi morala biti tudi vsa kanalizacija grajena z dvojnim sistemom (posebej meteorna, posebej fekalna voda), v resnici gre pa vse komplet direkt v isto cev in pol na čistilno napravo, včasih pa še to ne, direkt v naravo, jamo reko.
Naredi si uslugo pa pojdi kdaj na gradbišče in boš videl, da se v 3/4 primerih ne drži načrtov in predpisov. Vse štima samo tisti prvi dan, ko pride inšpekcija (pa še takrat ne vse), drugih 364 dni na leto se pa goljufa kolikor se le more. :huh:

Tako, da prosim ne mi o zakonih. :roll:
A imaš ti v bajti lovilce olj v garaži ter maščob v kuhinji? Uradno jih je treba imet, celo v načrtih hiš izpred 40 let so vrisani, v resnici pa ne poznam niti 1 hiše (tudi zgrajenih v 2012/13), kjer bi to imeli. Malenkosti štejejo veš. Tako, da "naj vrže kamen kdor je brez greha".
primozek68 je napisal/-a:Glede prispevnosti k globalnemu onesnaževanju---> res je majhno področje, je pa primerno, da se nehamo bedake delat.
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a grahovc To feb 19, 2013 6:50 pm

primožek se strinjam v neki meri s tabo glede vse te ekologije in vse kar spada zraven. bolj kot kaplja čistila pa mene osebno skrbi kam vse gredo vsi ostali odpadki (jedrski, biološki) predvsem večjih institucij ki imajo bistveno več vpliva na okolje kot tisto kar jaz spustim v zemljo. Že tako kot je pero rekel, fekalije in meteorna voda.. pa primeri ko gre kanalizacija iz obalnih mest direkt v morje, tokovi pa ves tisti drek prinesejo nazaj do obale, potem se xy št ljudi kopa v temu..

sicer te ne poznam (niti nimam želje) ampak glede na to kakšne pišeš si pomoje prekleto pofukano zaj**** karakter u pičku mater. Če si tak "pametnjakovič" tudi v domači družbi jaz nevem kako te lahko prenašajo ljudje okoli tebe. Da te vsaka stvar v vsaki temi zmoti moraš biti res poseben tip človeka. Al si res tak falus od človeka, ali pa uživaš ko drkaš ljudi okoli sebe.
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a ~toMmy~ To feb 19, 2013 7:23 pm

Samo čakam, kdaj bo začel pizdit, zakaj se ne vozimo vsi z javnim prevozom. :mrgreen: BTW je pa pralnico treba najprej zgradit. Le koliko okolja se je onesnažilo z samo gradnjo oz. s proizvodnjo vseh potrebnih sestavnih delov, koliko električne energije gre "v luft", koliko več kemikalij se tam porabi v primerjavi z enim preprostim pranjem avtomobila na dvorišču, koliko CO2 in ostalega sranje gre v zrak, da se zaposleni vozijo na šiht, stranke pridejo do tam, koliko odpadkov nastane, papira gre v nič itd. :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a pinny To feb 19, 2013 8:48 pm

grahovc je napisal/-a:....... sicer te ne poznam (niti nimam želje) ampak glede na to kakšne pišeš si pomoje prekleto pofukano zaj**** karakter u pičku mater. Če si tak "pametnjakovič" tudi v domači družbi jaz nevem kako te lahko prenašajo ljudje okoli tebe......


zdjele sm pa skor crknu od smeha u 4,2pm :lol:
huda izjava :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a primozek68 To feb 19, 2013 9:05 pm

Tako, da "naj vrže kamen kdor je brez greha".


Le koliko okolja se je onesnažilo z samo gradnjo oz. s....


...vozjo smeti v naravo ipd. to da nekdo pere avto in s tem "onesnažuje" okolje, je NAJMANJŠI problem,...


Ponavljam:
....res je majhno področje, je pa primerno, da se nehamo bedake delat....

Področje, na katerem se lahko najlažje in z najmanj škode nehamo norčevat iz sebe. PeroRs, ki si glih v tem fekalnem poslu tak znalac, koliko bi koštalo celo Ljubljano prekopat, za še en sistem?? Koliko košta enga Poldeta tamle iz Podlipoglava, da neha dr-kat na snow foam?? Nič, a ne?


sicer te ne poznam (niti nimam želje) ampak glede na to kakšne pišeš si pomoje prekleto pofukano zaj**** karakter u pičku mater.


Kaj te briga. Sem kakršen sem. Krog ljudi okoli mene je zagotovo ožji kot tvoj, ampak tako meni paše, ja?

večji problem je ta da da po 10 nepranja avta zato da bo čisto okolje, avto tok zgubi na vrednosti da glava boli, in ga v finančnem smislu nasrkaš bolj kot ga nasrkaš ko si natočiš vodo iz pipe. kot da boš pa zdaj živel 30 let manj.


Ja, bravo, izjava leta. Po 10 letih je vseeno, ali je vreden 500, ali pa 700€.


Kot sem rekel, vsak, ki ima 5 ur časa na dan, eno polirko in za 200€ šampončkov je lahko ''car_detailer''. Aja, še ena stvar: 2 ajmarja NISTA ''metoda'', derps.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a pavlich To feb 19, 2013 9:12 pm

p.s. nevem kakšno maš računico, ampak avto za npr 80.000 vsekakor po desetih letih lahko prodaš za več kot 500eu
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a peroRS To feb 19, 2013 9:17 pm

primozek68 je napisal/-a:PeroRs, ki si glih v tem fekalnem poslu tak znalac, koliko bi koštalo celo Ljubljano prekopat, za še en sistem??


Govorim o na novo grajenih sistemih.
Drgač pa če nimaš pametnega odgovora, bodi raje tiho.

p.s: ko boš jutri pil pivo v lepi žogi se spomni na to, koliko je bilo treba pognojiti nasade hmelja in pri tem močno onesnažiti podtalnico, da lahko ti uživaš za šankom.
Malenkosti štejejo veš:
primozek68 je napisal/-a:Ponavljam:
....res je majhno področje, je pa primerno, da se nehamo bedake delat....
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a sašo5 To feb 19, 2013 9:30 pm

pero. zakaj si ga "vlekel" za jezik? ma on mogoče vedno zamazan avto?

peroRS je napisal/-a:
csf je napisal/-a:Še ena alternativa;

http://www.youtube.com/watch?v=KeRYmvPsr7s


Kje je @primožek, da to vidi :lol: :lol: :mrgreen:

primozek68 je napisal/-a:
Ena kaplja čistila onesnaži tudi do 1000L vode.
.

koliko pa kmeti onesnažijo s šprici :?: in zadnja leta pomor čebel ipd? pa vsem je za vse avto kriv :roll:

Sicer se pa da avto zelo lepo tudi brez raznoraznih kemikalij oprat, le dlje traja in več vode porabiš, pa pazljivejši moraš bit....
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a pavlich To feb 19, 2013 9:49 pm

sašo5 je napisal/-a:pero. zakaj si ga "vlekel" za jezik? ma on mogoče vedno zamazan avto?

peroRS je napisal/-a:
csf je napisal/-a:Še ena alternativa;

http://www.youtube.com/watch?v=KeRYmvPsr7s


Kje je @primožek, da to vidi :lol: :lol: :mrgreen:

primozek68 je napisal/-a:
Ena kaplja čistila onesnaži tudi do 1000L vode.
.

koliko pa kmeti onesnažijo s šprici :?: in zadnja leta pomor čebel ipd? pa vsem je za vse avto kriv :roll:

Sicer se pa da avto zelo lepo tudi brez raznoraznih kemikalij oprat, le dlje traja in več vode porabiš, pa pazljivejši moraš bit....


pa porabiš 3 ure, in pol se ti stranka pizdi da v treh urah pa samo z vodo zna tut ona avto oprat, in te sprašuje kaj tle stane 20eu :)
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a primozek68 To feb 19, 2013 10:07 pm

If You Can't Handle Migs, Don't Fly in Mig Alley
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: foam gun brez vapa - ročna zadeva

Napisal/-a Patrik_A3 Sr feb 20, 2013 12:24 am

MODERATORJI!! PA KAJ JE SEDAJ TOLE???? MI MORA RES TALE d**** POD NICKOM primozek68 PO VSAKI TEMI SRAT?!?!?!? Resno vprašanje! zasral mi je temo od mojega avta pa sedaj tule. Sem mislil da sem na avtomobilističnem forumu in da je normalno, da sprašujem po dodatkih za avto, tukaj pa mi tale drkonja z onesnaževanjem! To me ne briga in ne sprašujem po tem!HALO! OFFTOPIC!

Ali se tema ščisti, ali pa se zbriše!

Da človek ne more nič normalno vprašat, brez da ti en pa isti k*urac svinja temo. To kar primozek68 navaja pa jokca ni niti približno temu o čem jaz sprašujem!

:roll:
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov