Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
tedy199
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr feb 20, 2013 1:38 pm

Odprava manjših prask in "pikic" na avtomobilu

Napisal/-a tedy199 Sr feb 20, 2013 2:34 pm

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje za vas strokovnjake tukaj na forumu. Torej lastim si avtomobil Škoda Fabia, letnik 2006. Glede na to da smo leta 2013 je avto star torej 7 let in počasi ga že načenjajo leta oziroma lepotnih napakic je vedno več.

Najbolj me zanima kako bi lahko na čim lažji način sam prišel do odstranitve ali pa vsaj delnega prikritja praks, ki so se nabrale na avtomobilu. Največ "pikic" je prisotnih seveda na pokrovu motorja - leteči delci (kamenčki) med vožnjo. Sem pa tja se pa pojavi tudi kakšna praska. Sicer so po večini te praske take, da je praska sicer vidna, ampak je pod njo bela barvo, to mislim da pomeni samo poškodba laka in barve. Je tako? Pa vseeno bi rad to kako prekril. Pri prejšnjem avtomobilu sem dobil nekakšen lak (kot jih imajo ženske za nohte). Pač steklenička iz malim čopičem. In sem take pikice enostavno lepo namazal in mi jih je prekrilo + lak je bil v barvi avtomobila. Praktično so vizuelno dobro izginile.

Torej zanima me najlažja rešitev. Delo bi opravil sam zatorej bi vas prosil da mi rešitev predstavite v obliki kakšnih lakov, polirnih materialov... Hvala

Prilagam še slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Odprava manjših prask in "pikic" na avtomobilu

Napisal/-a Gyga Sr feb 20, 2013 2:41 pm

Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov