Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a thunderbolt Po mar 04, 2013 6:06 pm

Swen, gobico si prav v cevko zbasal? Hmm, čudno, da ti sploh kaj vleče čez, če upoštevaš še dve luknjici. Jaz sem imel težave pri gobicah ravno s tem, ker so se ob pritisku stlačile in ni šlo potem nič skozi.
Pa v Bauhausu imajo Foam Master Glorio? Kakšna je cena?
Koliko mešanice porabiš za cel avto? Koliko časa pena v taki obliki ostane na avtu?
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a =swen= Po mar 04, 2013 9:25 pm

Zdravo
Gobice nisem prav v cevko zbasal, saj je pri Glorii fino to, da imajo že zamišljen prostorček kamor vstaviš njihove krogce klobučevine.
Slika
Jaz seveda nisem posebej kupoval teh krogcov ampak sem doma odrezal kos gobe in ga vstavil noter.

V Bauhausu nimajo Foam Masterja ampak imajo le tega Spray&Paint. Cena je 25€.
Pa da ne boš zastonj hodil v Bauhaus v BTC, tam nimajo nobenih od Glorie (najdeš jih le v Bauhausu na rudniku).

Fantje, ko delate modifikacijo se morate kar malo poigrat z debelino pene, velikostjo luknjice v cevki... Tudi jaz sem porabil pol ure časa, da sem naštudiral zadevo.
Če naredite preveč luknjic in opazite, da morate zelo pogosto pumpati pršilko, potem lahko luknjico zamašite s spajkalnikom ;)
Več ko je klobučevine/gobe, bolj gosta je pena. Jaz sem sprobal kakih 6-7debelin pene, da sem videl kakšen je učinek če je je premalo, kakšen če je je preveč.
Moja izkušnja je, da če je je premalo ne ratuje kaj veliko pene, če je je preveč pa boste dobili zelo zelo gosto peno, tako da iz pršilke leti v ravni liniji kar v kofetkih in niti ne omoči avta. :)
Potem je pa na vas, za kaj se odločite.

Koliko časa pena ostane na avtu je zelo odvisno, ali je avto povoskan ali je že povsem brez zaščitnega sloja, potem je odvisno kako gosto peno špricaš... Jaz sem mnenja da na avtu lahko ostane povsem enako dolgo, kot če bi kupil pravi Foam Lance za na tlačni čistilec (vap). 8)
V glavnem umazanija je že čisto zmehčana in ko sem avto spral je bil praktično čist.

Mešanice za celi avto porabim 1,25 litra. To pomeni 40mL šampona za predpranje (od Automagic-a) in 1,2L vode.
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a csf To mar 05, 2013 12:50 pm

Namen Snow foama je, da se "prilepi" na površino in tam tudi ostane čim dlje časa, da pena razgradi in ob spiranju tudi vsaj delno odstrani/zmehča umazanijo in večje trde delce, ki lahko poškodujejo barvne površine pri pranju. Uporaba snow foama v ročni pršilki ne bo imela velikega učinka, če že uporabimo ročno pršilko potem priporočam, da uporabite za predpranje npr. citrus pre wash, APC ali TFR (sicer je le ta na kislinski osnovi in bo odstranil vso zaščito)...

Autobrite Blue Magifoam :DDD

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a Doche To mar 19, 2013 10:18 am

Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov