Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a =swen= Sr feb 27, 2013 6:46 pm

Kot že rečeno, je pri tej pršilki zelo problematično namestiti gobo, tako da ni ena izmed boljših kandidatov za predelavo v 'foamer' pršilko.
Uspelo mi je narediti tudi gostejšo peno, a kot sem že rekel, ni pršilo po površini ampak je letela bolj na način kot v drugem videu.
Mešanica je bila 40mL šampona in 1L vode.
Video 1
Tu v drugem videu je mešanica ista, količina vgrajene gobe ista, le pritisk je mnogo mnogo nižji in šoba še malenkostno bolj odvita.
Video 2

Verjamem, da mi bo tudi s to pršilko uspelo ustvariti še gostejšo, obstojnešo peno, ko naštudiram pravo mešanico šampon/voda...
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a pinny Če feb 28, 2013 9:21 am

od danes naprej v lidlu v akciji ....

http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si ... _30363.htm

grem po eno da probamo :). Ampak js je ne bom mel za peno delat :D.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a pavlich Če feb 28, 2013 2:03 pm

dej nehi, skor sm se požru k sm vidu dan potem k sm jo kupu! ampak bom vzel še eno, za feltne :D
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a buhti Če feb 28, 2013 5:58 pm

pinny je napisal/-a:od danes naprej v lidlu v akciji ....

http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si ... _30363.htm

grem po eno da probamo :). Ampak js je ne bom mel za peno delat :D.

Je za kej, si že sprobal? Če je vsaj malo, jo grem takoj iskati. Magar dve da bo za zihr :mrgreen:
Slika
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a thunderbolt Če feb 28, 2013 6:03 pm

Moje današnje poročilo :) Danes sem si dopoldne rezerviral bolj ali manj za tole stvar. Bil sem v Bauhausu, Merkurju in Lidlu. V Merkurju so cene od 7-13€, vendar glede na videno v Lidlu, me niso prepričale. V Bauhausu sem pričakoval večjo izbiro, pa so jih imeli le par, pa še te vse razmontirane. Najbolj se mi je dopadla varianta od Gardenije za 20€, ampak spet, glede na tisto v Lidlu ta vsekakor ni bila vredna 5x več denarja, zato sem šel nazaj v Lidla :mrgreen: Doma sem se takoj lotil predelav in najbolj učinkovita je tista, ko se preluknja cevko. Najprej sem naredil napako in naredil preveliko luknjo (nič ni čez vleklo), zato sem jo moral nekoliko nazaj zavarit. Okoli šobe je dovolj prostora za razne gobice in filce - sprobano oboje, ampak brez kakšnega omembe vrednega efekta glede penjenja. Pena me je zelo hecala, saj jo je zaradi pritiska povsem zmečkalo ob šobo in jo zamašilo. Notri sem vseeno pustil plast filca, ki bolj kot za penjenje služi kot reduktor pretoka. Če gre skozi preveč vode, potem stvar s površine prehitro spolzi.

Moram sicer poudarit, da nimam snow foama, ampak Carlackov navaden šampon. Naredil sem si mešanico 70g šampona v 2 litra vode, vendar pena vseeno ni bila tako gosta kot zgoraj pri swenu. Za cel avto s feltnami vred sem porabil liter mešanice in kljub temu, da ne morem govoriti ravno o neki obstojnosti pene, je popolnoma opravila svojo nalogo. Avto je bil res popolnoma zasvinjan (poln soli, na kateri so bili zalepljeni drobni kamenčki), zato nisem imel ravno nekih posebnih pričakovanj - kljub temu sem bil na koncu presenečen (prešprican avto in 3 minute wapa).

Odločil sem se, da v nadaljnje stroške ne bom šel - smiselno se mi zdi avto s tem našpricat po spodnji polovici, ki je navadno najbolj svinjska, celega pa pač ne (razen, če je tako svinjski kot danes), kajti vseeno se mi zdi to velika potrata šampona.

Aha, še to - pri Lidlovi škropilki je treba obvezno najprej naoljiti pumpo, saj je notri bolj kot ne suho, kar se tiče ostale izdelave je sploh za ta denar super. Treba je biti edini previden pri pumpanju, saj bi bil lahko ročaj močnejši, v regulator pritiska pa moram špricnit malo silikona, ker po mojem mnenju zrak prehitro spusti ven. Sicer, če se škropilka uporablja tako, kot je mišljeno, je pritiska dovolj.
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a en3rgie Če feb 28, 2013 8:19 pm

Js sm sou dns kr tri iskat :D Za feltne se mi zdi da je bols una varjanta ko sam na roke srpicas. Porabis bistveno manj cistila kot ta na pritisk.
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a Gyga Če feb 28, 2013 8:26 pm

Katero cevko je treba preluknjat?

Pinny hvala za info!
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a pavlich Če feb 28, 2013 8:37 pm

drgač je pa tale šprica meanest of all

http://www.youtube.com/watch?v=T-ShtSvQaSA
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a pinny Če feb 28, 2013 9:40 pm

a.com bo spraznu lidle z temi pumpicami he he. Js tud nabavu dve, eno za platišča, drugo za pre-wash, bolš bo zihr k meljaužentkrat prtiskat pa kr naprej mešanco delat :mrgreen:
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a thunderbolt Če feb 28, 2013 10:02 pm

Gyga: povsem pri vrhu se preluknja cevka po kateri gre čistilo (druga slikica):
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=8293

Če želite imeti pravo peno, potem je najbolje, da pogledate za tistimi škropilkami, ki jih je swen prilepil.

@pavlich: povsem podobno tej z linka imajo tudi v Bauhausu (sicer si jo pa itak videl, če si bil tam)
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a pavlich Če feb 28, 2013 10:28 pm

thunderbolt je napisal/-a:Gyga: povsem pri vrhu se preluknja cevka po kateri gre čistilo (druga slikica):
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=8293

Če želite imeti pravo peno, potem je najbolje, da pogledate za tistimi škropilkami, ki jih je swen prilepil.

@pavlich: povsem podobno tej z linka imajo tudi v Bauhausu (sicer si jo pa itak videl, če si bil tam)


nisem ker mam tok špric doma da se mi gužva dela, in sem šel z namenom v bauhaus to tlačno kupit, da ne zapravljam za brezveze :D
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a buhti Pe mar 01, 2013 11:02 am

pinny je napisal/-a:a.com bo spraznu lidle z temi pumpicami he he. Js tud nabavu dve, eno za platišča, drugo za pre-wash, bolš bo zihr k meljaužentkrat prtiskat pa kr naprej mešanco delat :mrgreen:

Jest grem tut zdele še 2 kupit :mrgreen:

thunderbolt je napisal/-a:Doma sem se takoj lotil predelav in najbolj učinkovita je tista, ko se preluknja cevko. Najprej sem naredil napako in naredil preveliko luknjo (nič ni čez vleklo), zato sem jo moral nekoliko nazaj zavarit. Okoli šobe je dovolj prostora za razne gobice in filce - sprobano oboje, ampak brez kakšnega omembe vrednega efekta glede penjenja. Pena me je zelo hecala, saj jo je zaradi pritiska povsem zmečkalo ob šobo in jo zamašilo. Notri sem vseeno pustil plast filca, ki bolj kot za penjenje služi kot reduktor pretoka. Če gre skozi preveč vode, potem stvar s površine prehitro spolzi.

Moram sicer poudarit, da nimam snow foama, ampak Carlackov navaden šampon. Naredil sem si mešanico 70g šampona v 2 litra vode, vendar pena vseeno ni bila tako gosta kot zgoraj pri swenu. Za cel avto s feltnami vred sem porabil liter mešanice in kljub temu, da ne morem govoriti ravno o neki obstojnosti pene, je popolnoma opravila svojo nalogo. Avto je bil res popolnoma zasvinjan (poln soli, na kateri so bili zalepljeni drobni kamenčki), zato nisem imel ravno nekih posebnih pričakovanj - kljub temu sem bil na koncu presenečen (prešprican avto in 3 minute wapa).

O

Zdravo, ali bi lahko dodal kakšno sliko te predelave, ker meni ni čisto jasno, kje se ta lukna naredi. Če bi naredil eno photo šuting za nas butce :mrgreen:

PS: kater šampon si uporabil?

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a en3rgie Pe mar 01, 2013 6:10 pm

Primerjava .. Sprica iz lidla in pa snowlance. V obeh je Magiofoam sampon ..
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a Gyga Ne mar 03, 2013 3:07 pm

sam ti nisi luknjice naredu :P :D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a en3rgie Ne mar 03, 2013 6:24 pm

Ne js je nisem naredu :P
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a pinny Po mar 04, 2013 7:57 am

Šprica iz lidla itak ni za takole primerjavo, k niti ni temu namenjena, da ne bo se kdo zdj oglasu pa reku kak klump v lIdlu prodajajo. Za špricanje šampona za predpranje pa je več kot dobra, saj je v osnovi temu tud namenjena, no ja, špricanju zelenjave proti škodljivcem recimo ...... :D
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a rs5 Po mar 04, 2013 8:53 am

A je že kdo probal pištolo za pranje uno ta rdečo na zrak mislim
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a thunderbolt Po mar 04, 2013 11:19 am

Buhti - celotno predelavo imaš slikovno predstavljeno v tistem linku.

Energy - tukaj ne gre za neko alkimijo, saj je bilo že takoj jasno povedano, da tale pršilka ni namenjena (tudi pinny je še enkrat povedal) delanju tistega pravega snow foama, lahko se pa z enostavno predelavo doseže opazno večje penjenje. Sem pa v bistvu presenečen, da si brez predelave dobil ven vsaj toliko pene, saj je sam nisem nič (se pozna, da si uporabil snow foam šampon).
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a =swen= Po mar 04, 2013 12:53 pm

Jaz sem pa mnenja da se iz vsake škropilke da dobiti peno. ;)
Sam se si na koncu kupil Gloria Spray and paint pršilko, saj sem hotel kupiti nekaj kvalitetnega z dobro pumpo, možnost menjave šob... (kupil sem jo v Bauhasu na Rudniku v LJ)
Tako kot pri vseh, tudi pri tej škropilki ni nastajala pena in je bilo potrebno malo modifikacije.
V cevko za zajem tekočino sem naredil dve luknjici in v začetek in konec cevi sem vstavil kos gobe.
Rezultat je dober in jaz sem povsem zadovoljen, saj sem dobil tisto kar sem si želel. :DDD
Video 1
Video 2

Morda si bom dokupil še komplet šob, tako da bi dobil še širši snop pršenja.
Zakaj nisem kupil kar tele pršilke, ki je namenjena ustvarjanju pene? Zato ker sem pri tej Spray&Paint varianti zraven dobil še cevko in je lažji dostop do koloteka...
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Naročilo "snow foama"

Napisal/-a pavlich Po mar 04, 2013 1:59 pm

hudo:D
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov