Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
2fast4u
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Sr sep 18, 2002 12:40 pm

Pomoč pri izbiri - gre to skupaj ?

Napisal/-a 2fast4u Pe maj 31, 2013 1:11 pm

Pozdravljeni,

Sem bolj kot ne začetnik pri uporabi kakovostnejših sredstev za nego avtomobila, zato imam za vas par vprašanj.
Na vaših straneh, detailingworldu in drugih sem skupaj izbiral kaj bi bilo dobro uporabiti na mojem belem avtomobilu. Avto je star 3 leta, garažiran, bolj malo vožen (npr. od oktobra do danes sem naredil dobrih 3000km) pa še to večinoma samo ob lepem vremenu. Avto kljub temu perem precej pogosto (tedensko), četudi se z njim peljem samo par kilometrov me umazanija na njem zelo moti. Sploh na platiščih - bela so tudi platišča s poliranim robom, zato bi rad izbral nekaj kar bi mi morda prišlo prav tudi tam. Najraje bi se še izognil kakemu poliranju. Imam par pikic tu in tam od zračne rje. To bi rad nekako odstranil in ga dobro zaščitil. Trenutno sem uporabljal šampon ArmorAll Wash&Wax, sedaj bi rad poizkusil Dodo Juice BTBM ali Meguiars Gold Class...

Glede ostale kozmetike se obračam na vas, nekako pa sem si skupaj nabral tole:
- Valet Pro - Bilberry Wheel Cleaner
- Iron-X - da odstranim te pikice zračne rje (morda tudi za platišča ? pušča to kakšne madeže na poliranem aluminiju ?)
- Autobrite Just the tonic
- Bilthamber soft - če slučajno kaj z iron-x ne bi šlo dol (po pravici povedano me je clay malo strah uporabiti, da ne bi kaj preveč pobral dol oops)
- CarLack 68 - Nano Systematic Care
- Poorboys - White Diamond
- FinishKare 1000P Hi-Temp Sealant - je primeren za belo barvo ? Tole imam namen uporabiti tudi na notranjem delu platišč (belem), za poliran rob uporabljam trenutno sprej in pasto od Chem Tools-a

Zdaj pa me zanima ali je to smiselno uporabiti v tem vrstnem redu oziroma dobiti kakšen vaš nasvet ? Sem si preveč nabral za prvič ? Ali se kaj od tega ne nanaša skupaj ? Kaj je bolje za na belo barvo (koliko sem razbral vsekakor sealant namesto voska ?) ?
Vsakršnega nasveta bom vesel...najlepša hvala!

Lp
 
Uporabniški avatar
vwpolo16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne maj 27, 2012 9:53 am

Re: Pomoč pri izbiri - gre to skupaj ?

Napisal/-a vwpolo16v Sr jul 10, 2013 11:23 am

Živjo!

Zanima me ker uporabljaš pasto Chem Tools na poliranem robu kakšen je učinek.
Ali kaj škodi ta pasta?
Ali ni pregroba pasta?
Je to za robove polirane na visoki sijaj?
Ker se bojim da nebi kaj poškodoval roba npr. da bi izgubil sijaj.
Kje se dobi tako pasto?

Hvala za odgovore.


Lep pozdrav!


Aleš
 
2fast4u
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Sr sep 18, 2002 12:40 pm

Re: Pomoč pri izbiri - gre to skupaj ?

Napisal/-a 2fast4u Sr jul 10, 2013 7:11 pm

Pozdravljen,

Ne, nič ne škodi, ravno za to je namenjena - za poliranje in zaščito aluminija, kroma, itd.. :)
Točno tako, za robove polirane na visok sijaj, priporočil mi jo je ravno ta mojster, ki mi je platišča poliral.
Po čiščenju uporabljam ponavadi kar ta njihov akrilni sprej, ki zaščiti aluminij. Če pa se morda vidi kaka kapljica, pa malo namažem s pasto in prebrišem in se spet sveti kot novo. Tudi zavorni prah in voda se potem na rob skoraj ne prijemata.
Jaz sem jo takrat vzel v MS pri temu gospodu, ko jo bom porabil pa bom verjetno poizkusil še z to Meguiarsovo, ki jo tudi precej hvalijo. Se pa dobijo tudi na angleškem ebay-u.

Še ena slikica roba:
Slika

Moram pa rečt, da sem navdušen nad tem Iron-X čistilom za zračno rjo, tistih par pikic je raztopil kot za šalo :D

Lp
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov