Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a thaking To jul 09, 2013 9:08 pm

Je možno, če je bil avtomobil vedno (večinoma) pran v pralnicah, da se ti na razgretem soncu vosek, ki je bil nameščen po vseh teh pranjih(pač razni premium programi po avtopralnicah), začne "vleči" pri pranju avtomobila po avtomobilu. Na koncu je vse lisasto-malce belo sploh na črni barvi avtomobila. Kako to spraviti dol, ker se kljub 5x pranjem(celodnevnim pranjem potem po čisti senci) ne spravi dol, razen spet ponovno avtopralnica, kjer gre gor spet vosek, ampak ne more ti oprati za kljukami in manjši detalji.

Aja uporablja pa se metoda dveh veder in spiranje s "kerharjem" pralo se ga je po delih, da je bil lak vedno "moker" (tisti dan pač ni bilo druge opcije kot ga prati ob 3 popoldne, ko je bilo še sonce, ŠOLA ZA DRUGIČ)... Na koncu je vedno krpa iz mikrovlaken, seveda se je vse razmazalo tudi na šipe-lisasto.

Upam, da sem dovolj jasno opisal problem ?? Zdaj pa ne vem ali je kriv šampon (morda preveč šampona), ali je kriv vosek, ki se je začel vleči...ima kdo več izkušenj s tem ? :?: Najbolj me zanima ta glavni vzrok kaj bi lahko bilo :huh:
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a thaking To jul 09, 2013 9:19 pm

Še slika šampona, ki sem ga uporabljal:

Slika
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a ghandaed To jul 09, 2013 9:39 pm

Po normalnem pranju - ko bo avto čist, ga še enkrat operi z močnejšim detergentom za posodo (pril ipd.). Ti so namreč tako agresivni, da odstranijo tudi voske in podobne maže.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a thaking To jul 09, 2013 9:44 pm

Pa misliš da je to vosek, ali šampon; ali kaj drugega; zakaj je prišlo sploh do tega ? Kaj je normalno da se ta avtomobilski vosek "vleče" in pušča sledi za seboj ko se ga npr poskuša odstraniti ? Jaz sem dejansko večkrat umil (ker sem mislil da bom živce zgubil), uporabil tudi čistilo spredaj proti "mušicam" ampak to nima veze, ker je bilo tudi po strehi in po strani pa zadaj; skratka ali šampon ali pa vosek, sam sumim vosek, ki je bil razgret dovolj da se je začel "mazati"... :?: :?:


Kaj se ob avtu ki je že v senci to ne more zgoditi, ali ob mrzlem pranju nikoli ne prideš do tega voska ?
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a Slicker To jul 09, 2013 9:57 pm

Men se zdi da ti holograme vidis. Poliranje in pa quick detailer bosta resila problem.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a pavlich To jul 09, 2013 11:04 pm

a lahko to k se ti maže po avtomobilu ti dejansko čutš na dotik?

kkšna slika morda?
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a thaking Sr jul 10, 2013 4:02 pm

Žal nimam slike, ker sem ga takoj naslednji dan peljal v avtopralnico, kjer je šel na koncu spet vosek gor. Je pa stanje še vedno malenkost videti za kljukami, kjer pač ni šlo zaradi krtač..


Dejansko se ni nič čutilo na dotik, samo če si npr s slino podrgnil je šlo pač tam stran in se je razmazalo drugje, nikakor ga nisi mogel umiti da bi šlo vse dol (umil in spral s kerharjem vsaj 5-6x), prebrisal celega vedno znovič z čisto krpo iz mikrovlaken, probla tudi jelenovo krpo-> pač ostale so lise "bele" ko se je posušilo, kot bi bil npr podrgjen lak... Enako je bilo tudi na vseh steklih, spral/očistil sem dol zadevo šele z večkratnim špricanjem SONAX čistilom za stekla.

Kar me zanima ali je to sploh lahko kriv vosek, da bi se dejansko zaradi sonca "zmehčal" in nato tako grdo razmazal po laku + kombinacija šampona, ker če ni je potem kriv šampon; Je lahko kaj v povezavi, če je preveč šampona v razmerju z vodo, samo potem bi se samo penilo preveč?? Voda je iz "šterne" (ni iz vodovoda), torej tudi vodni kamen lahko odpišemo...
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a .com Sr jul 10, 2013 4:32 pm

mah, zato pa jaz zmeraj, ko perem v avtopralnici obvezno vzamem tak tretma brez voskanja...
ker mi gre na k***c, ko se mi vosek za brisalci strdi in potem ob prvem dežju razmaže po celem steklu...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Pranje avtomobila (sonce)

Napisal/-a maniaxxx Sr jul 10, 2013 4:36 pm

O bog kake težave mate eni :roll: . Itak zelo redko perem v avtopralnici, če pa že je pa tist vosek še najmanjši problem
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov