Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
DeyCh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če nov 06, 2008 4:39 pm

Rover 620 TI-problem

Napisal/-a DeyCh Če nov 06, 2008 4:43 pm

Lep pozdrav!

Imam problem z omenjenim Roverjem letnik 97', namreč po obnovitvi turbine je nisem namestil, probal sem poiskat vzrok zakaj je "crknila" in opazil da ni olja iz bloka motorja po cevi do turbine, tudi ko vžgem avto lučka za pritisk olja ne ugasne...Mislim da je problem v črpalki v "karterju" vendar nevem kako se naj lotim tega, oz. je še možen kak drugi vzrok?

l.p in hvala za odgovore!!
 
Uporabniški avatar
Pavka
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 702
Pridružen: Po okt 16, 2006 4:08 am
Kraj: IZLAKE

Napisal/-a Pavka Če nov 06, 2008 5:09 pm

Če ni pritiska me čudi da niso crknili tudi ležaji na glavni gredi :?: Lahko bi bil tudi popolnoma zamašen oljni filter, vendar dvomim!
Če želiš zamenjati črpalko moraš vsekakor najprej sneti karter motorja.
Bolje se je slabo peljati kakor dobro hoditi
 
DeyCh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če nov 06, 2008 4:39 pm

Napisal/-a DeyCh Če nov 06, 2008 5:42 pm

kako je z ležaji nevem, bom pa probal dol vzet filter da vidim...Zdaj najlažje mi bo tudi vzet dol karter, vendar nevem kje dobit črpalko, oz. kako to črpalko sprobat...

Zanima me tudi ker imam demontiran izpušni kolektor, sta dva kanala(iz leve proti desni) suha, potem je en malo masten, zadnji pa spet suh, od česa je to?
Glede na to da je svečka imela iskro, je izgorevanje bilo dobro...

Drugače pa motor vžge v prvo...danes sem ga probal za 2 sekunde...in je v prvo vžgal...
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6589
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Fan Če nov 06, 2008 6:35 pm

Pozdravljeni
Najbolj enostavno je priklopiti merilec pritiska za olje in boste točno vedeli kako dela črpalka olja.
Ker pa večina teh merilcev nima v garaži in bi vseeno merila pritisk olja si ga bomo naredili sami.

Na odpadu poiščemo vozilo, ki ima dodatno vgrajeno okroglo urico pritiska olja ( v starejših vozilih je tega meteriala kar veliko ), pozljivo jo demontiramo, predvsem pazljivo snamite dovod - merilec/motor ( čeprav staro, bo za naše meritve še kako funcionalno ), doma očistite in marilec pritiska olja se lahko začne uporabljati.
Odklopite senzor pritiska olja ( oljno stikalo ) in na to mesto privijte naš novi merilec, prižgite motor in odčitajte dobljene vrednosti, ter jih primerjajte s podatki za vaš motor.

Veliko zabave in lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
DeyCh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če nov 06, 2008 4:39 pm

Napisal/-a DeyCh Če nov 06, 2008 8:00 pm

hvala za nasvet!imaš morda v mislih posebej ker avto iz katerega bi to vzel, saj nimam v bližini odpada, ali še je akšna druga varianta da to preverim..

l.p
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 6 gostov