Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bignevola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe apr 01, 2011 12:26 am

Voda v avtu

Napisal/-a bignevola Pe apr 01, 2011 12:54 am

Imam težavo ki je ne morem rešiti že nekaj mesecev... gre za avto VW Passat 1.9 TDI, letnik 2002 in se mi pod zadnjem desnim sedežem nabira voda (veliko vode!!). Imam tekstilni tepih, ki je že ves prepit, in počasi začenja dobivat tudi plesen + vonj.
Ne morem pa najt vzroka te vode, s sesalnikom za vodo sem namreč že povsem izsušil tepihe in jih tudi izrezal, vendar se je čez par dni ponovno nabrala cela mlaka vode, pa čeprav ni bilo kakšnega obilnega dežja! :huh:

Kakšne ideja kako bi zadevo rešil? avto ima tudi gretje prednjih sedežev, vendar dvomim da je to vzrok, ali pač?

Prosim za pomoč, ker bom znorel počasi :evil:
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Voda v avtu

Napisal/-a King1 Pe apr 01, 2011 5:26 am

Če ne gre drugače in si že vse probal enostavno vzemi baterijsko mašinco in s svedrom v poden luknjo zvrtaj, da bo voda odtekala. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Voda v avtu

Napisal/-a ~toMmy~ Pe apr 01, 2011 7:26 am

A ni ponavadi v teh primerih problem kakšen klima kiler oz. kakšna napeljava, ne vem čisto točno. Malo se pozanimaj o tem, mislim, da so že kar nekaj napisali o tem, ampak ne pri Passatu.

Ena možnosti na podobnem Passatu je voda spredaj pred voznikovim sedežem, ampak dvomim, da je isti vzrok, ker ne vem kako bi prišla nazaj. To povzroči zamašen odtok spredaj pod akumulatorjem. Odstrani plastiko nad njim in poglej, če je na dnu tistega korita kaj vode oz. jo nalij zraven in poglej, če odteka. V tem primeru je najbolje vzet akumulator ven in očistit luknjo pod njim, je pa še en dihtunga, ki jo lahko odpreš oz. preluknjaš, da se to ne ponavlja.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6588
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Voda v avtu

Napisal/-a Fan Pe apr 01, 2011 10:15 am

Pozdravljeni

Kot so vam že odgovorili, preverite:
- prepustnost odtokov pri požarni steni - na obeh straneh
- odušek kondensa klimatske naprave ( zamašen ) - potrebno bo sneti toplotno zaščito ( Al pločevina / sprednji del ) nad ispuhom pod njo je z ščitno gumico zaprt odušek - snamite gumico in ščistite cev
- s tekočo vodo ( cev ) preverite tesnenje tapet na vratih

Lep pozdrav
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov