Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Kr\'en
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To maj 21, 2024 10:56 am

Opel zafira - dolge luči

Napisal/-a Kr\'en Sr maj 22, 2024 6:04 am

Pozdravljeni,
imam Opel zafiro letnik 2018, ki ima matrične žaromete. Super stvar, dokler niso začeli hecat.
Težava, ki jo imam je sledeča:
Če imam stikalo vklopljeno na navadno funkcijo (se pravi da sam reguliram luči) ne morem vklopiti dolgih luči - lahko pa poblendam.
Če imam stikalo na avtomatski funkciji isto ne morem vklopiti dolgih luči - lahko poblendam - in tudi ne morem vklopiti avtomatskih luči da bi mi sistem sam vklapljal dolge in kratke luči. Sistem mi sicer sam vklopi luči če se zunanja svetloba zmanjša, ne vklopi mi pa dolgih luči. Na armaturni pločši bi mi morala goreti zelena lučka za luči in zraven zelen znakec A, kar pomeni da so avtomatske luči vklopljene. Ta A pa vklopiš tako, da bi 2x na hitro vklopil dolge luči.
Na pooblaščenem servisu ne najdejo napake. Priklopili so na računalnik, ki nič ne pokaže. Menda so pregledali varovalke in ročko in naj bi bilo vse OK. Jaz osebno sicer sumim ročko, ampak na servisu pravijo da je z njo vse OK ...
Kakšen predlog kje iskati napako?
Mogoče kakšen kontakt dobrega avtoelektričarja, ki ve za kaj se pri teh "novih" vozilih oz. sistemih?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4356
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Opel zafira - dolge luči

Napisal/-a Firediver Sr maj 22, 2024 7:50 am

Bo najbolje, da na pooblaščencu vztrajaš do rešitve problema.

Mi pa deluje kot da je napaka bolj softverska, za kar pooblaščenci niso dovolj podkovani, naj si oni poiščejo strokovnjaka za to.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Opel zafira - dolge luči

Napisal/-a tomazpog Pe maj 24, 2024 7:52 am

si prepričan, da ne moreš? Si posusil ročico potisniti nazaj, proti armaturi ?

Pri meni ( sicer ni Opel ) je blendanje "normalen" poteg ročice, za dolge pa moram ročico potisniti nazaj, proti armaturi. Me je kar begalo na začetku, ker prejšnji je imel oboje na "normalen" poteg - kratek poteg blendanje, potem pa preklop na dolge..
 
Kr\'en
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To maj 21, 2024 10:56 am

Re: Opel zafira - dolge luči

Napisal/-a Kr\'en Pe maj 24, 2024 8:04 am

tomazpog je napisal/-a:si prepričan, da ne moreš? Si posusil ročico potisniti nazaj, proti armaturi ?

Pri meni ( sicer ni Opel ) je blendanje "normalen" poteg ročice, za dolge pa moram ročico potisniti nazaj, proti armaturi. Me je kar begalo na začetku, ker prejšnji je imel oboje na "normalen" poteg - kratek poteg blendanje, potem pa preklop na dolge..


Pri meni dolge luci vklopis tako, da rocko potisnes proti armaturi in poblendas tako da jo potisnes proti sebi ... Tako kot si napisal da imas sedaj ti ...

Pa ne dela :)

Res ni nobenega strokovnjaka za avto elektriko in elektroniko v avtu na forumu?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Opel zafira - dolge luči

Napisal/-a RedBaron Ne maj 26, 2024 6:00 pm

 
Kr\'en
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To maj 21, 2024 10:56 am

Re: Opel zafira - dolge luči

Napisal/-a Kr\'en Ne maj 26, 2024 6:52 pm

RedBaron je napisal/-a:https://www.dtc-avtoelektronika.com/

Tale je dober!


HVALA
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 29 gostov