Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

lonc pri izpušnem sistemu

Napisal/-a m.P. To jul 23, 2002 8:48 am

Živjo!

Spet imam en "problem". Pri mojem F Puntu letnik 94 mi je začel lonc pri izpušnem sistemu neki čudn ropotat. Ko ga vžgem hladnega je še vse ok, ko pa se ogreje začne spuščat en čuden zvok. To opazim predvsem pri kakšnih cestninskih postajah, ko se je treba vstavit in seveda odpret okno :)

Torej po vsej verjetnosti bo treba zamenjat lonc. Par mesecev nazaj mi je pri lokalnem izpušnem prodajalcu (v Kamniku - Ambrož - če kdo pozna) rekel, da bom moral zamenjati oba lonca (rostfrei in še enga). Skupaj naj bi to stalo okoli 18k sit.

Zdej me pa samo zanima, če se da to dobit kje drugje kaj ceneje oz. če obstajajo kakšne športne variante teh loncev, ki niso pretirano dražje od navadnih.

lp, Matjaž

[Sporočilo uredil/a matjazp na dan 23.07.2002 ob 08:48 GMT]
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: lonc pri izpušnem sistemu

Napisal/-a enarf To jul 23, 2002 9:14 am

Mislim, da je tole kar malce predrago. Na AX-u, ki ima sicer en sam lonec, le ta stane 7800 SIT. Ti pa imaš na Puntu enega malega in enega velikega ne? Poskušaj sam pogledat kaj naj bi bilo narobe z avtom -----> ali lonec pušča. Mehanik ti bo zelo rad obesil menjavo nečesa, kar sploh ni bilo potrebno menjati. Pregled ti svetujem, ker imaš nek čuden simptom. Preluknjan izpušni lonec se kar sliši. Sicer pa je poceni varianta "športnega" lonca znamka Powerfull, o kateri pa je bilo na tem forumu napisano že kar nekaj, tako da se mace pomatraj. LP!
Žua d vivre...
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: lonc pri izpušnem sistemu

Napisal/-a vladek Sr jul 24, 2002 5:24 am

pojdi najprej na servis izpusnih cevi in naj ti povejo kaj je sploh narobe ... drugace je pa za oba lonca 18k sit kar nekako realna cena ..vem da je en teden nazaj prislo za clia 1.4 (clio I) zadnji lonec (komplet) prisel 13k SIT.
Slika
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: lonc pri izpušnem sistemu

Napisal/-a DavKo Sr jul 24, 2002 6:11 am

Hi

Ce imas samo kako malo luknjico, jo lahko tudi zafilas s silikonom, pac toliko nabijes notri, da se luknja zapolni. Malo podaljsa agonijo, preden bo treba lonec res menjati. Predvsem za cenejse avtomobile, kjer bolj gledas na stroske in se ti zdi neumno dajati kupe denarja za nove zadeve.

LP
David
Slika
 
m.P.
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: Če maj 16, 2002 8:42 am
Kraj: Kamnik

Re: lonc pri izpušnem sistemu

Napisal/-a m.P. Sr jul 24, 2002 8:49 am

Hvala za nasvete!

DavKO: Tudi sam sem že razmišljal, da ne bi še nič menjal... dokler se ne pojavi resnejši problem. Sem pa slišal, da bi bila lahko poraba goriva večja zaradi tega? Je to res?
Če je ravno ni zabavno [Colt CZ3, Lancer SW].
 
Zazko
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So maj 11, 2002 4:07 pm
Kraj: Ljubljana

Re: lonc pri izpušnem sistemu

Napisal/-a Zazko So jul 27, 2002 3:06 pm

Nevem ce bi bla poraba vecja. Ce bi pa bla, bi pa bla minimalna. In teh 18k SIT sploh ni dost, jst sem dau za mojga megana, k sem mogu menat ceu auspuh, od zacetka pa do konca z obema loncema, 65k SIT. To se mi je zdel drago, ne pa teh tvojih 18k Sit. To je cist normalna cena
Slika
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Re: lonc pri izpušnem sistemu

Napisal/-a din So jul 27, 2002 6:45 pm

Jaz sem dal tolko za Mazdo 323 samo za zadnji lonec, pa sem ga vprašal če je iz zlata in je reko da naj bom srečn, ker majo francozi še dražje. Pa sem bil tiho kupil in šel.
Slika
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: lonc pri izpušnem sistemu

Napisal/-a monster_d So jul 27, 2002 10:15 pm

Moj fotr ima tudi zadnji izpusni lonec hin. Ima namrec vw polo in samo zadnji lonec ga stane 30.000, tak da je 18.000 malo.
Ce glih nimas prevelike luknje na loncu jo daj povarit!!!
To te bo najmanj stalo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lotko in 15 gostov