Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
jakcsson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr dec 10, 2003 1:31 pm
Kraj: Ljubljana

problemi s števci na Xsari

Napisal/-a jakcsson Po avg 07, 2006 10:52 pm

Ello hello.
Pred kratkim sm kupil xsaro l.'99 1.6i. Spila use ql, par stvari je blo za postimat, sam avto naceloma laufa uredu. Dans sm mel svoj interni incident v avtu (sej vem, da je tko naneslo in tud to, da sm teslo...) in ko sm sel vn, sm pozabu ugasnt luci pa je su akumulator proti nuli. Nekak smo ga porinl in je uzgal in se pelu lepo proti centru LJ. Ko sm su proti domu, sm pa opazu, da mi stevc za brzino neki cudn stoji (pa skor dvomim da prej ne bi, ker dost gledam nanjga). skratka, zgleda tko, ko da se je zavrtel za cel krog okol. Ko stojim na mestu, se kazalc obes tm nekje prblizno k pisejo prevozeni kilometri, ko peljem, se pac dvigne in pol se zatakne v uno blokado k naj bi stal v mirovanju...samo z narobne strani.

Potiho upam, da bo problem tko zginil kot se je pojavil (se pravi sam od sebe ;)), ker pa sm bl realist kot optimist in vem da ce se stvar pokvari, pol je treba neki placat, da dela, bl razmislam v smeri, kako to sam zrihtat. a je mozno da se je kompletn instrument zavrtel na kakrsnkoli nacin, a je lahko ksn nosilc kazalca pocen al pa kej... u to se lih tok nc ne spoznam,da si ne znam cist nc pomagat sam... lih celih stevcev pa ne bi su menjat, ker mocno dvomm da so usaj prblizno pocen (kolega menju na golf IV pa so bli na uradnem servisu vec ko 100.000 stevci)
Slika

dobitnik srebrne dirkalne značke
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh To avg 08, 2006 7:39 am

če ima pri ničli eno tako palčko na katero se nasloni, ko se avto ne premika, potem se ni mogel zavrteti okoli. Skala je tu razdeljena nekje v območju 270 kotnih stopinj, če se ne motim? (od 0 do končne cifre) Za kakšen razpon pa se sedaj kazalec odkloni?
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus To avg 08, 2006 7:51 am

Da bi ti števec kazal čudno zaradi "premalo" elektrike, ne verjamem. ČE je na zajlo itak ne, če je pa digitalni pa samo na 0 pade...vsaj tako je meni ko sem imel pokvarjen alternator. Sem se vozil v vročini od KP do LJ ker si nisem upam niti ventilacije niti šip odpirat..in na brezovici je najprej odpovedal ABS (lučka), potem pa so se začele prižigat lučke druga za drugo, na koncu pa so števci padli na 0 in je avto delal še 200m, dokler ni obstal :twisted:
Ful je bil dober feeling ko vidiš da najprej odpove ABS, potem nekje vmes airbagi, potem pa vse skupaj...
 
Uporabniški avatar
jakcsson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr dec 10, 2003 1:31 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a jakcsson To avg 08, 2006 8:54 am

hm...sm klical na en citroenov servis in so djali da je to dostkrat pojav, ce avto verglas u prazno. Cagar enostavno skoci cez tist cep za 0kmh in zdej je treba stevce razdred pa ga nazaj dat v svojo pozicijo. Pokvarjeno nic, sam spet bo treba odcolat kes brezveze =\\.
Slika

dobitnik srebrne dirkalne značke
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov