Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
trobentac1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če avg 31, 2006 12:05 pm

Ford-escort...popravilo????

Napisal/-a trobentac1 Če avg 31, 2006 12:27 pm

Ford escort l.96 1.4...Pokvarila se mi vodna pumpa.iztekala voda..žal sem se z takšnim avtom vozil nekaj časa dokler nisem obstal,na servisu so najprej rekli da je šla bencin pumpa,ob razdiranju so ugotovili da mi je utrgal zobati jermen,ker je zaštekala vodna pumpa..zamenjal vodno pumpo,jermen,šponar...avto je vžgal ..z posledicami...laufa samo po 3 celindrih,na enem celindru ni nič kompresije.Po prvem pogovoru z mehanikom,baje šli ventili,vprašanje za bat..v glavnem zanima me če je smiselno devat vse skupaj popravljat,glede na to da avto ni v ravno najboljšem stanju tud drugače( karoserija,kup ostalih malenkosti) avto rabim nujno za službo in razmišljam o tem da za ta denar za popravilo raje kupim drug avto toliko da imam.Koliko so približni stroški za popravilo,mogoče kdo ve...mehanik mi ni hotel nič konkretnega povedat,je pa omenjal da naj v glavbnem samo razmislim,da baje ni ravno poceni...
 
milankregar
Uporabnik
 
Prispevkov: 945
Pridružen: Sr mar 30, 2005 6:24 pm

Napisal/-a milankregar Če avg 31, 2006 12:32 pm

To se ne splača popravljat. Dobiš drugo mašino za 1/4 cene popravila. ;)
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Če avg 31, 2006 12:33 pm

U marička kaj ti je naredlo, to se prav ti je udarl skup ventili bati al kaj..posledice so velike prej bi reku da je motor zanič, lej motorji danes niso problem glede cene dobiš ga za cca 50-100 jurjev odvisn v kakšnem stanju je. Generalka te bo prišla cca 150 jurjev upam da manj a težko.

Drugač pa poglej mal druge avte za cca 100 jurjev so precej solidni kakšn ax,fiesta,escord.....priporočam nakup kot pa popravilo tega pa prodaj za dele v celoti.

Več podrobnosti ti bodo drugi napisal k se spoznajo na motorje
lp
Osu gre samo enkrat na led.lp
 
Uporabniški avatar
cossy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: Sr avg 25, 2004 8:46 am
Kraj: Tržič

Napisal/-a cossy Če avg 31, 2006 12:41 pm

glede na to da je motor 1,4 se že kr da dokaj dobrega dobit za tm tm 30-70k + premontaža pa si kuj čez 100k glede na to da praviš da je avto v slabem stanju bi jest na tvojem mestu kupu drug avto tega pa podelih prodav ker strošek popravila bo vrjetno prevelik na vrednost avta :?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če avg 31, 2006 12:42 pm

sonček je napisal/-a:U marička kaj ti je naredlo, to se prav ti je udarl skup ventili bati al kaj..posledice so velike prej bi reku da je motor zanič, lej motorji danes niso problem glede cene dobiš ga za cca 50-100 jurjev odvisn v kakšnem stanju je. Generalka te bo prišla cca 150 jurjev upam da manj a težko.

Drugač pa poglej mal druge avte za cca 100 jurjev so precej solidni kakšn ax,fiesta,escord.....priporočam nakup kot pa popravilo tega pa prodaj za dele v celoti.

Več podrobnosti ti bodo drugi napisal k se spoznajo na motorje
lp


Za tak avto te pride delo mehanika(na črno) okol 15 do 20.000 sit + deli, ki ti jih lahko mehanik zrihta, ali pa jih sam prineseš. Deli te bodo stali okol 50k sit.(bat, obročki, ventili). Če so šli samo ventili, bat pa je cel, potem te bo prišlo še manj.
Prvo naj samo pogledajo, če je z batom vse v redu, potem pa se odločaj za naprej.
Če je bat cel in dihtunge cele, potem menjaš samo ventile, ki jih je pokrivilo. Ali pa vse, saj niso tok dragi. Vodno pumpo, jermen in napenjalec ste že menjali, tko da to imaš že poštimano.
Old subarus never die, they just get faster!
 
trobentac1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če avg 31, 2006 12:05 pm

Napisal/-a trobentac1 Če avg 31, 2006 12:54 pm

Sem zdajle nekako govoril z mehanikom po telefonu...delo bi mi računal okoli 20.000 sit,rezervni deli bi nekako prišli na okrog 50.000 sit(ventili,dihtunga za glavo,ravnanje glave,če je fasal še bat še okrog 15 tisoč zraven za rabljen bat...) potem so tu še olje,oljni filter,antifriz..nekako je rekel da okrog 80-100 tisoč na grobo rečeno...resno razmišljam da bi za ta denar raje kupil drug avto toliko da imam za službo..poleg tega imam na tem fordu še januarja tehnični in bo spet problem..
Morda kdo ve za kakšen avtoodpad ali podobno kjer odkupujejo tko pokvarjene avte,doma pred blokom pač nemorem imet avta in šraufat..???
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Napisal/-a sonček Če avg 31, 2006 8:22 pm

Boš moral malo več povedat v kakšnem stanju je karoserija, koliko je približno prevoženih,je bil kdaj karamboliran....če je karoserija slaba kar je skoraj pri vseh escordih(pač eni niso) ti preostane sam da prodaš ta avto za dele (tako sem ti že prej napisal) in si kupi kaj pa vem avto za 100 jurjev.

Sam če boš spet drug avto kupil boš mel spet stroške prec boš mogu narest veliki servis....

Iz kje pa si morda pa kdo išče kakšne dele kar pomeni za tebe $$$$
lp
Osu gre samo enkrat na led.lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: MercedesV in 6 gostov