renault_dti je napisal/-a:Letnik 2009, se pravi manj kot 5 let star avto pa je zanič VL
renault_dti je napisal/-a:Meni pa ni jasno, kaj je s temi novejšimi vozili in volanskimi letvami? Letnik 2009, se pravi manj kot 5 let star avto pa je zanič VL ?WTF? Avti stari 15,20 let pa nimajo teh težav? A res sedaj delajo še sam drek od avtov?
zlica22 je napisal/-a:Tu se strinjam, lahko bi naredili večno (še za precej manjšo ceno)... Ampak potem ostaneva brez kruha
čare je napisal/-a:zlica22 je napisal/-a:Tu se strinjam, lahko bi naredili večno (še za precej manjšo ceno)... Ampak potem ostaneva brez kruha
Mogoče ti,jaz delam na LPP-ju tam bi šoferji še kamen frderbali če bi jim ga dal.
Daedalus je napisal/-a:Avti dandanes so narejeni bolj optimalno glede na ciljno zanesljivost komponent oz. je bila pred 20 leti toleranca precej bolj na varno stran. @zlica22 - stoenke so bile delane 30+ let nazaj, tako da tukaj ni primerjave.
Današnji avti so bolj občutljivi. Proizvajalec določene komponente, ki se smatrajo kot potrošni material, konstruira na npr. 100k km, določene komponente, ki morajo "preživeti pleh" (glavne komponente motorja - tiste, ki ne potrebujejo generalke za popravilo, menjalnik) na npr. 300k km. Vedno bolj napredne metode optimizacije poznamo in to pomeni, da so komponente vedno "slabše" narejene. Oz. iz njihovega vidika vedno boljše. Kar zdrži več, je naša sreča, kar zdrži manj, je pa njihova nesreča - kvari ugled. Ideala za kupca IN prodajalca tukaj nikoli ne bo.
Treba je enostavno upoštevati to, da smo kupci vedno bolj zahtevni in razvoj novih tehnologij je izjemno drag. Denar od nekje mora prit. Torej je totalno iluzorno pričakovati, da bomo kupovali avtomobile, ki bodo BP zdržali 20 let. Edina opcija bi bila, da so npr. določeni modeli/znamke kot Miele pri pralnih strojih - plačaš najmanj 1x več in voziš 20 let BP. Ampak kdo bi pa kupil Kio Ceed za 50 jurjev? Premalo ljudi, da bi se kaj takega komurkoli splačalo. Splačat pa se MORA, ker ljudje od tega živijo. Mimo so časi, ko je bil pralni stroj luksuz in si ga plačal kot žafran, ampak ti je zdržal 20+ let. In to zato, ker ljudje želijo poceni imeti vse.
Krivi torej niso proizvajalci ampak kupci, ki so razvajeni in zahtevni in škrti hkrati. Proizvajalec se samo prilagaja trgu.In enako lahko rečemo za praktično vse aparate/stroje na trgu. S tem da je pri nekaterih napravah razvoj toliko cenejši, da obstajajo "profi" marke/modeli, ki dejansko zdržijo hudiča in pol (Miele, Bosch profi linija ipd.) in so lahko drage, ker vložki niso astronomski (če stane npr. jurja namesto 500€).
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov