Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
postmen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne maj 23, 2010 10:42 am

Re: Povsem novi Rapid ropota + težave z lakom

Napisal/-a postmen Sr jun 11, 2014 7:11 pm

Evo en "frišn update"! :D Problem je v debelini tesnila ki gre ob robu črnega pleha za izolacijo.Problem se pojavi v predelu kjer pride gumica z dvema šopoma kablov ,ki gredo na abs+desna luč in ostalo.Očitno je tesnenje v tem predelu fuč saj so odtoki na levi in desni,nikakor pa ne tam!!!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Povsem novi Rapid ropota + težave z lakom

Napisal/-a ~toMmy~ Sr jun 11, 2014 7:19 pm

dennisCe je napisal/-a:me je zanimalo kako je pri corsi tole narejeno in sem izvedel identičen preizkus kot avtor teme. Začuda nič ne kaplja oz. teče po mašini, ima zelo dobro speljano tole reč in se prav čudim, kako lahko ima avto za 16t tako šlampasto narejeno.


Jaz imam tudi Corso, pa ne razumem, kako ima lahko 66x dražji avto take težave... :mrgreen:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
ddejc
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Če feb 28, 2008 11:29 am

Re: Povsem novi Rapid ropota + težave z lakom

Napisal/-a ddejc Če jun 12, 2014 11:33 am

Sem tudi sam gledal, da bi si omislu takega rapida. Še dobro, da je minilo nekaj mesecev od prvih slik do prvega avtomobila, da sem se primerno ohladil :lol:
Po dveh dneh testiranja (avto sem testiral pri Slaku v NM) sem prišel do zaključka, da je avto skropucalo, ki ni vredno dobrih 18k€ kolikor bi me prišla željena konfiguracija. O felerjih in napakah ne bi govoril, ker tema ni temu namenjena. Želel sem samo reči, da je zame Škoda dobra znamka, ampak je IMO Rapid s svojo ceno polizdelk in sredstvo za nategovanje ljudi.

Glede na vse pripombe okoli TSI-ja. Imamo enega doma. 1.2 90KS, kupljen nov in v uporabi nekaj več kot eno leto, prevoženih slabih 9k km. Dela. Do sedaj ni bilo nobene napake in avto služi kot je bilo pričakovano. Glede na to, da ga vozi ženska in vidi več ali manj 90% mestne vožnje bo čas pokazal ali je res tako skropucalo ali ne.

PS: Pri Škodi nategujejo čehi in ne nemci kot je nekdo napisal ;)

PS2: Nisem pristaš ali fanatik VAG-a. Sem pristaš tistega kar meni v nekem razmerju pade v oko in v tej luči bi verjetno bistevno bolje naredil, če bi se odločil za prenovljenega polota. Podvozje je skoraj isto, IMO se pelje zadnja serija pola precej bolje od rapida (zadnja prema je totalen feller za moje pričakovanje) več opreme za isti € in prenovljen 1.2 TSI 110KS z jermenom. Minus je pa manj prtlažnika in verjetno malce manj prostora na zadnji klopi (če ti je to pomembno). Pri 90KS različici pa bi bil še za kakega tisočaka nižje pri ceni (odvisno od opreme). To je ZGOLJ MOJE MNENJE, da je to boljša izbira od rapida, če ne iščeš "velikega prtlažnika".
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Povsem novi Rapid ropota + težave z lakom

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jun 13, 2014 11:15 pm

Rapid 1.6 TDI 90 KM je zelo dobra zadeva, zelo prostoren, s pravo opremo je notranjost prijetna, volan odličen, vozne lastnosti solidne... ampak npr. naslon za roko totalna katastrofa, sploh ne moreš ročne zategnit, določena plastika obupna itd., pa seveda par tisočakov preveč stane glede na to, da je njegovo osnovno poslanstvo podobno Sanderotovemu... Za ta denar dobiš višji razred avtomobila (Astra, Focus, Megane, C4,...)!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] in 127 gostov