Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fenix_
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Če apr 21, 2005 10:05 am
Kraj: Obala

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a Fenix_ Pe maj 30, 2014 9:44 am

Pa menjaj sevis, če so pri Slaku nesposobni.
Sej greš lahko na bilo ker pooblaščen servis odpravljat napake.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a ban Pe maj 30, 2014 10:22 am

No, tole je pa slaba reklama za omenjeni servis s katerim imam sam do sedaj načeloma dobre izkušnje. Je pa res, da nisem imel nobenih izrednih zadev, samo redne servise.
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Pe maj 30, 2014 10:48 am

Ravnokar sem se vrnil iz servisa kjer sem bil izredno presenečen nad odnosom g. Boštjana. Medtem ko me je ga. Alenka dodatno razočarala saj je ignorirala mojo email pritožbo.

No glede samega ropota. Aluminijasta cev, ki se priključi na radiator klime (pri alternatorju) je drgnila ob šasijo vozila. To se dobro vidi na spodnjih dveh slikah, kjer je barva na šasiji že malce zdrsana.
Cev so začasno upognili in naročili novo, ki jo bodo vgradili v ponedeljek. Rapida bodo sami prišli iskat h meni v službo in ga tudi vrnili nazaj.

Avto sem vzel nazaj, ropota ni več. Še enkrat povem, da sem izredno zadovoljen s komunikacijo g. Boštjana.

Ugotovil sem, da so mi dali gume z oznako DOT 0613. Kar pomeni, da so mi dali eno leto stare gume. Zaradi tega sem zahteval brezplačno dodatni dve leti garancije o čemer se bomo pogovorili v ponedeljek.


Slika
Slika
Zadnjič spremenil digibum, dne Pe maj 30, 2014 10:50 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a LeQuack Pe maj 30, 2014 10:50 am

To je standardna napaka novih TSI-jev že nekaj let, v Google napiši "tsi wastegate rattle" in se čudi. Vag servisi pa so itak ena sama žalost.

V USA se VW ne upa prodajat teh polizdelkov, ker bi izgubili še tisto malo trga, kot ga imajo, v Evropi pa so pač najbolj prodajan avto in jim je praktično vseeno kak drek prodajo, ker se bo še vedno prodajal.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a lisko Pe maj 30, 2014 11:07 am

Torej se eden mojih favoritov novega avta....ze pri novem bi se mogu it "sam svoj mojster" :D
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a yashica Pe maj 30, 2014 11:28 am

Drgnjenje cevi kompresorja ob karoserijo se je pri nekaterih pojavljalo tudi pri prejšnjem polu 6R. Važno, da se je našel vzrok in, da se bo to popravilo.

Srečno vožnjo in nobenih resnih okvar ti želim. Čuvaj ga ;)


LeQuack je napisal/-a:To je standardna napaka novih TSI-jev že nekaj let, v Google napiši "tsi wastegate rattle" in se čudi.



Ali sploh veš kaj pomeni wastegate? Preden človeku svetuješ kaj naj išče se prepričaj o čem pišeš :roll:

Wastegate je obtočni ventil na turbini in nima s cevjo klime nobene zveze. Težave z rožljanjem štangice v nizkih obratih, ki so se pojavljale pri 1.2 tsi-ju so opisane tudi na tem forumu in si lahko pogledaš, če uporabiš iskalnik. Ker je wastegate v sklopu turbine so sprva menjali celo turbino, nato pa rešitev našli v podložki. Razlog prevelike zračnosti je žal v preveliki toleranci, vendar to ni zadevalo vseh tsi-jev.

Ne mislim se ponavljat, ker sem se že v tisti temi razpisal in objavil slike ventila in podložke s kodo vred, zato uporabi iskalnik.

Sem avtorju že zgoraj predlagal naj pogleda, če slučajno prihaja ropot od turbine, kar bi pomenilo ravno to in zadeva bi bila z namestitvijo podložke rešena v nekaj minutah.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a bucko_99 Pe maj 30, 2014 11:38 am

najboljše je kupit jermenski tsi, laufa kot da bi z vročim nožem puter rezu :)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a yashica Pe maj 30, 2014 11:47 am

@bucko 99: Je žal vezan na modularno platformo MQB, ki pri določenih modelih žal (še) ni prisotna. Mednje spada tudi rapid pri katerem je tudi 1.4 tsi še stare zasnove.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Pe maj 30, 2014 11:48 am

bucko_99 je napisal/-a:najboljše je kupit jermenski tsi, laufa kot da bi z vročim nožem puter rezu :)

Trenutno mi verižni TSI odlično deluje in upam, da bo tudi v prihodnje. Trikrat potrkam po lesu :)
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a bucko_99 Pe maj 30, 2014 2:36 pm

digibum je napisal/-a:
bucko_99 je napisal/-a:najboljše je kupit jermenski tsi, laufa kot da bi z vročim nožem puter rezu :)

Trenutno mi verižni TSI odlično deluje in upam, da bo tudi v prihodnje. Trikrat potrkam po lesu :)


to je še tako v povojih, ko boš mel 100.000 bo pa lahko dal oceno ;)
A je predvidena menjava verige, ali je "doživljensko" s strani servisa?
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a zundapp Pe maj 30, 2014 3:03 pm

Jaz pa cevi klime nebi menjal, naj ostane upognjena kot je, ne pa da zaradi tega klimo načenjaš! Namesto tega posega se zmeni npr. zakako drugo ugodnost
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Pe maj 30, 2014 3:36 pm

zundapp je napisal/-a:Jaz pa cevi klime nebi menjal, naj ostane upognjena kot je, ne pa da zaradi tega klimo načenjaš! Namesto tega posega se zmeni npr. zakako drugo ugodnost


Oni so predlagali menjavo, da nebi čez 5 let tista cev začela puščati... Pa verjetno tudi zato, da nebi mene imeli na grbi. Dobil sem že brezplačen prvi servis...

Misliš, da znajo biti potem problemi s klimo?
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a kamal Pe maj 30, 2014 5:07 pm

Na mojem prejšnjem avtu se je aluminjasta cev od servo volana drgnila ob šasijo brez ropota in je spustila pri 9 letih. Pol sem dal švasat cev in jo na stiku obložil s gumo in ni bilo več problema.

S klimo pa sigurno ne bo nič narobe, če bo vse prav narjeno. Edini problem, ki ga jaz vidim je lahko sušilni filter, ker bo sistem odprt.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a kseb Pe maj 30, 2014 5:28 pm

digibum je napisal/-a:Ravnokar sem se vrnil iz servisa kjer sem bil izredno presenečen nad odnosom g. Boštjana. Medtem ko me je ga. Alenka dodatno razočarala saj je ignorirala mojo email pritožbo.


Očitno so opazili kritike na forumu, pa so se ustrašili "dobre" reklame. Zase vem ,da ne grem kupit avta k takemu prodajalcu. Saj je še veliko drugih.

Dobre izkušnje s takimi reklamami imajo tudi Nemci. Ko lastniki sami ne morejo rešiti reklamacije zaradi popravila avtomobila, ki mu je potekla garancija, jo poiskusijo rešiti s pomočjo novinarjev kakšne avto revije (npr. Avto Bild). Kar naenkrat so vsi pripravljeni na rešitev in vabijo stranko, da bodo odpravili napako, se sprenevedajo, kako so se napačno razumeli in podobno. Slabe reklame si v teh časih ne morejo privoščiti, ker škodijo ne samo sebi, ampak še proizvajalcu dotičnega vozila, ki se močno trudi za ugled neke znamke in tega sigurno ne bo gledal brez posledic.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a ~toMmy~ So maj 31, 2014 1:49 am

digibum je napisal/-a:
zundapp je napisal/-a:Jaz pa cevi klime nebi menjal, naj ostane upognjena kot je, ne pa da zaradi tega klimo načenjaš! Namesto tega posega se zmeni npr. zakako drugo ugodnost


Oni so predlagali menjavo, da nebi čez 5 let tista cev začela puščati... Pa verjetno tudi zato, da nebi mene imeli na grbi. Dobil sem že brezplačen prvi servis...

Misliš, da znajo biti potem problemi s klimo?


Jaz osebno bi se, če se le da, izognil odpiranju klime, original je le original.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a sašo5 So maj 31, 2014 10:25 am

zundapp je napisal/-a:Jaz pa cevi klime nebi menjal, naj ostane upognjena kot je, ne pa da zaradi tega klimo načenjaš! Namesto tega posega se zmeni npr. zakako drugo ugodnost

tudi jaz bi tako pustil......
kseb je napisal/-a:Očitno so opazili kritike na forumu, pa so se ustrašili "dobre" reklame.


očitno....

PS. sicer pa jih kr nekaj s tistega konca poznam, ki hodijo v Brežice na servis (sicer so vsi Vw-jaši)
digibum je napisal/-a:Ravnokar sem se vrnil iz servisa kjer sem bil izredno presenečen nad odnosom g. Boštjana......

tole si pa pozabil:

Boštjan L. mi pravi, da bi mi on najraje vrnil avto pa da to spregledam. Kao da naj dam bolj naglas radio..

taka stvar se niti pomislit ne sme, kaj šele da se reče :roll:
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Pe jun 06, 2014 7:32 pm

Mnenja so različna. 50 % vprašanih ljudi je bilo za menjavo, preostanek pa proti. Zato sem se odločil za zamenjavo.
Cev pa je bila včeraj zamenjana. Hkrati so mi sporočili, da je bilo tovarniško premalo plina v klimi. Če se ne motim je rekel 300 gramov, po specifikacijah bi ga moralo bit pa 515 gramo... No nekaj podobnega.

Sem pa danes prvič prav avto in sem našel grozne poškodbe na laku. Sem skoraj 100 % prepričan, da so te poškodbe že od prej. Močno dvomim, da so nastale v teh dveh tednih kar imam avto. Ker če so se v dveh tednih pojavile take poškodbe, kakšen bo avto čez pov leta?!

Dajte mi prosim predlagati, kaj storiti? To, da jim grem težit je jasno, samo ne vem kaj pričakovati...

Najbolj me skrbijo poškodbe na vratih, kjer se vidi sivina. Odbijač je itak plastičen. Na prtljažni odprtini mi pa ni jasno kako je do tega prišlo...

Joj, da ne omenim. Ko so pri Slaku dobili avto je imel par nalepk iz tovarne. Mislte, da so kej spucal? Samo odtrgal so nalepko. Jaz sem sedaj to pa opazil ko sem pral! Hjoj.
Priponke
IMG_20140606_194634.jpg
Prtljažna odprtina na levi strani
IMG_20140606_194617.jpg
Zadnji odbijač levo
IMG_20140606_194601.jpg
Leva zadnja vrata
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a NoF3ar Pe jun 06, 2014 8:06 pm

Kaj pa pravi merilec laka? :D
 
Uporabniški avatar
digibum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To maj 27, 2014 6:58 pm

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a digibum Pe jun 06, 2014 8:08 pm

NoF3ar je napisal/-a:Kaj pa pravi merilec laka? :D

Lahko prosim obrazložiš? To je instrument, ki meri debelino laka? To lahko na servisu zahtevam a ne? Kakšna vrednost bi morala biti?
Hvala.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Povsem novi Rapid ropota

Napisal/-a rs5 Pe jun 06, 2014 8:20 pm

Sicer ne vidim prav dobro samo se mi zdi da je na zadnji sliki leteča rja,to imajo pa itak vsi avti.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 148 gostov