Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Remedy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr jan 21, 2004 2:45 pm
Kraj: Fara

Napisal/-a Remedy Sr feb 04, 2004 11:26 pm

Menjava zobatega jermena ni neki bav bav to ti zna vsak mehank narest za manj denarja kot pa na servisu, odločitev je tvoja
Slika
 
[YuGo]
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če apr 03, 2003 9:18 am
Kraj: Lenart

Napisal/-a [YuGo] Sr feb 04, 2004 11:53 pm

Zakaj pa bi rad na pooblaščenem to nardil?

Zadnji servis ko smo ga delali na cliotu...pooblaščeni je reko okrogo 100k sit..potem sma s fotrom šla k enem mehaniku tak in je bilo 20k vse skup...menjali smo jermen, napenjalec, olje, oba filtra, antifriz, hmm več se mi zdi da ni blo..v glavnem, material sma sama nabavla, delo pa je računal 5k sit...

pred par meseci so crknile prednje ploščice, ena je postala hudo tanka in so se zaradi starosti odleple in je eno lepo ven vrglo (tisti del ki se je odlepo), pa smo zamenjali...ploščice bendex so ble malo manj kot 5000sit in mehanik jurja pa pol...

Danes pa smo še dali zamenjat zavorno tekočino...z oljem vred 2.500sit...na pooblaščenem sem vprašal in je rekel tip nekje 6.000sit

nikoli več tja :)
 
Uporabniški avatar
ghia
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Ne jan 04, 2004 7:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ghia Če feb 05, 2004 1:21 am

poleg jermena moraš menjati -priporočeno še napenjalec jermena!pri nas v službi se je ta zlomu k je bil dotrajan pa je jermen preskoču!pol je pa ropotal v mašini k da bi kamne not mlel.poznam mojstra v lj ki ti ceneje uštima zadevo kot uradni servis-je preizkušen mojster
EASY RIDER-NIKOL 200!!
Slika
 
Uporabniški avatar
Nu-NRG
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2344
Pridružen: Pe okt 03, 2003 11:56 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Nu-NRG Če feb 05, 2004 9:06 am

ghia je napisal/-a:poleg jermena moraš menjati -priporočeno še napenjalec jermena!pri nas v službi se je ta zlomu k je bil dotrajan pa je jermen preskoču!pol je pa ropotal v mašini k da bi kamne not mlel.poznam mojstra v lj ki ti ceneje uštima zadevo kot uradni servis-je preizkušen mojster

In potem postavis vrecko pri avspuhu da ulovis ventilcke ki jih zmece ven :)
Prosim, naredite mi ta forum spet normalen!
 
Uporabniški avatar
ghia
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Ne jan 04, 2004 7:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ghia Če feb 05, 2004 11:31 am

ja tist dan smo bli pod snežnikom,sam je k sreči jermen preskoču v LJ.tko da smo kr ene 15 km nardil k so dročniki in ventili ropotal-vw transporter.pol pa na servis z avtovleko-pa glavo dol snelhvala bogu ni blo potrebe večjega popravila, k se ni nič fental.vozilo je imel 103000 km prevoženih k se je to zgodil,proizvajalec pa zahteva menjavo že pri 90 000 km,pa servis tega ni storil!!!malomarnost pa taka-ampak srečen konec
EASY RIDER-NIKOL 200!!
Slika
 
Uporabniški avatar
Nu-NRG
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2344
Pridružen: Pe okt 03, 2003 11:56 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Nu-NRG Če feb 05, 2004 12:33 pm

ghia je napisal/-a:ja tist dan smo bli pod snežnikom,sam je k sreči jermen preskoču v LJ.tko da smo kr ene 15 km nardil k so dročniki in ventili ropotal-vw transporter.pol pa na servis z avtovleko-pa glavo dol snelhvala bogu ni blo potrebe večjega popravila, k se ni nič fental.vozilo je imel 103000 km prevoženih k se je to zgodil,proizvajalec pa zahteva menjavo že pri 90 000 km,pa servis tega ni storil!!!malomarnost pa taka-ampak srečen konec

VW servis verjetno a? Moj bivsi instruktor je zadnic peljal Golf 4 na servis .. pa so menjal jermen .. ne pa napenjalcev in seveda je zadeva poskocila in je blo skode dost .. tolk da je potem avto zrihtal ter ga prodal.
Prosim, naredite mi ta forum spet normalen!
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Če feb 05, 2004 12:47 pm

ja to je zlo zajebana stvar ce ne menjas napenjalca ko menjas jermen! eni ga pogledajo zavrtijo mislijo da je ok pol pa lepo zablokira in si v p***i unih par k za napenjalc je bols dat kokr da ti pol ventile zvije! pri nekaterih se ventili med sabo NE srecajo oz ventil z batom!
 
Uporabniški avatar
Nu-NRG
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2344
Pridružen: Pe okt 03, 2003 11:56 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Nu-NRG Če feb 05, 2004 1:14 pm

Ma ja meni se to zdi smotano. Folk spara za tistih par 1000 SIT .. pol pa katastrofe. pa strosek prisparanih 1000 SIT x 10.
Sem opazil da folk rada spara na takih witalnih delih kot so
napenjalci in kaki cheap jermeni
Sploh ne bom omenjal olja (Proton v TDI pasata .. rezultat turbine si verjetno mislite)
Zavore rezanje in vrtanje diskov pa olje (me resno zanima kolk od vas je dal vsake dve leti zavorno tekocino obnovit ali novo notri)
Ali pa recimo .. folk neki slisi kako ropota .. pa si rece ah sej bo se .. pol pa POC. In si rece u pišuka ko pa dobi racun od avtohise pa kar samomor izvede :) Un pok ti pospravi se kako drugo zadevo poleg :) Pri avtu je veliko zadev med sabo vezano. Tko da odpoved ene lahko skoduje trem drugim pa etc. Recimo primer .. MB E300D .. dizel .. jermen na alternator in vodno crpalko .. in ce ta jermen gre dio mio potem ti alternator pa vodna nehata delat, ampak pazi avto se bo sezmer peljal brez alternatorja (testirano) ampak vodna crpalka pa vemo kakega pomena je!

LP, Klemen

PS: Ne sparat na takih zadevah se mi avti smilijo pa take voznike bi vrgu pod vlak :P (slucajno mi je to na galvo padl .. drugic pod avijon :P)
Prosim, naredite mi ta forum spet normalen!
 
Martin
Novinec
 
Prispevkov: 468
Pridružen: Sr jan 08, 2003 1:05 pm
Kraj: Republika Palma di cocco

Napisal/-a Martin Če feb 05, 2004 1:40 pm

Ja pobje pooooblaščeni servisi KRADEJO in pika. Kako pa mislite da živijo razne "avtohiše", komaj čakajo da te oskubijo na servisu. Pa tej servisi so en k*** vredni naredijo tolko pizdarij da bi vas bolela glava , če bi vedli kaj so delali iz vašega avtomobila. Tistim mehanikom se j**e za vaš avto !! Oni dobijo isto plačo na koncu mesca al lepo ravnajo z vašim avtom ali pa kot kurbir s kurbo!!! Da ne bi mislili če imate novega AUDIJA ali MB ,da boste deležni boljšega ravnanja nad vašim avtomobilom.Če ne poznate kakega mehanika ali vodjo tam na servisu bo vaš avto tretiran kot ena navadna kanta, mehanika ne briga , če imate vi NOVEGA AUDIJA ALI MB, za njega so vsi isti kurci. Sem prepričan , da je 100x boljše imeti lastnega "domačega " mehanika in mu dat kakega jurja več napitnine kot pa prepustit avto tistim malomarnim mehanikom in servisni službi!! Samo pol ne dobiš pečata v servisno knjižico in to zna bit spet problem , kaj ne??!!
lp :(
Slika
 
Uporabniški avatar
keylone
Novinec
 
Prispevkov: 491
Pridružen: Če jan 09, 2003 5:45 pm
Kraj: primorska

Napisal/-a keylone Če feb 05, 2004 8:56 pm

danes sm menjal pri lantri 16v komplet jermen tako da materjal pride jremeni napenjalec vodna crpalka 60 juriju mal vec drgac z delom vse skupaj 80 na okroglo .na uradnem servisu pride realna cena 125 juriju
0-100km/h-2dni vw 1200
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik Pe feb 06, 2004 2:52 pm

Music_man - poglej PM.

No tko na hitro tudi vsem povem. Moj kolega - mehankar, ki vsem ki jih poznam dela servise ti lahko zadevo zrihta naslednji teden. Z delom vred te pri njemu pride servis 57.000 SIT, menjal pa bi ti naslenje:
- Motorno olje
- Oljni filter
- Zobati jermen
- Natezalec jermena
- Mikro jermen
- Svečke
- Bencinski filter
- Zračni filter
- Delo

Če pa to ni poceni, potem pa ne vem... :lol: :P
Slika
 
Uporabniški avatar
daewoo_rugby
Uporabnik
 
Prispevkov: 1292
Pridružen: To dec 16, 2003 12:54 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a daewoo_rugby Pe feb 06, 2004 2:57 pm

ja jst mam enga k ful uredu nardi, za minimalno dnarja, men je menu jerman pa vse te koleščke al kar kol že pa vodno pumpo pa ole, pa sm dal 43k sit. Sam material je bil 36jurjev, naredu mi je pa v4 urah,, če te zanima mi pošl PM
:pij:

lpb
 
Uporabniški avatar
JOYride
Uporabnik
 
Prispevkov: 954
Pridružen: To jun 24, 2003 11:24 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a JOYride Pe feb 06, 2004 5:38 pm

Galantfrik je napisal/-a:Če pa to ni poceni, potem pa ne vem... :lol: :P


To JE poceni.
Te jst kontakteram ko bom meu jst nasledn avto 90k km. :D
SlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo Pe feb 06, 2004 5:44 pm

JOYride je napisal/-a:
Galantfrik je napisal/-a:Če pa to ni poceni, potem pa ne vem... :lol: :P


To JE poceni.
Te jst kontakteram ko bom meu jst nasledn avto 90k km. :D

Jap jaz sem dal 70k, pa na uradnem servisu.
 
music_man
Novinec
 
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne avg 24, 2003 12:45 pm
Kraj: doma

Napisal/-a music_man Pe feb 06, 2004 7:28 pm

Fantje hvala usem za pomoc mi bo en pol zrihtu za okol 50k sit u pondeljek. Se njega sm mou ze skoz u mislih sam ni jemu casa sam dej so se mu plani mal spremenl pa mi bo u pondelk mimgrede ustimu 8) No ja mimgrede :D 5 ur je lih mal vc kt mimgrede sam vazn je d bo ustiman.
A se lohka dele so vozm mam lih 91k km pomoje zarad enga jurja vec ni se tok tveganje.
 
Uporabniški avatar
Foto Jovo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: Sr sep 10, 2003 6:45 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a Foto Jovo Pe feb 06, 2004 10:47 pm

A se lohka dele so vozm mam lih 91k km pomoje zarad enga jurja vec ni se tok tveganje.[/quote]
ne tvegaš za enga jurja več!
 
Uporabniški avatar
m power
Novinec
 
Prispevkov: 114
Pridružen: Sr apr 16, 2003 8:53 pm

Napisal/-a m power Ne feb 08, 2004 11:58 pm

no tko da vam malo razlozim glede zobatega in klinastega jermena. ZOBATI jermen ima zobe prečno postavljene KLINASTI jermen ima pa postavljeno vzdolžno!


:D Zdaj je res cas, da se posteno razlozi razlika med tema jermenoma: torej, zobati jermen za pogon ventilov se prepozna po tem, da je TANEK, presek jermena je PRAVOKOTNIK in res ima precno ozobljenje.Zobje so ostri in sila se prenasa prek zob, s cimer se zagotavlja stalna pozicija gnanih jermenic. Klinasti jermen ima presek v obliki TRAPEZA in je priblizno tako debel kot je sirok (na sirsem delu) in je lahko gladek brez ozobljenja, v primeru, da je jermen napet med vec jermenic in so koti med napenjanjem ostri in je nasplosno veliko spreminjanj smeri poti jermena ima tudi klinasti jermen PRECNO OZOBLJENJE, ki pa je za razliko od zobatega jermena, z bolj "mehkimi" prehodi in se sila se vedno prenasa preko bokov jermena(klin), (zobje so za razbremenitev sil napetja jermena).Ta jermen lahko spodrsne in ne zagotavlja pozicije jermenic. Jermen, ki ima vzdolzno ozobljenje, pa je mikro jermen in v bistvu opravlja funkcijo vecih klinastih jermenov (vsak zob teoreticno prestavlja en jermen). Tudi ta jermen lahko spodrsne in ne zagotavlja stalne pozicije jermenic.
Evo to je vsa znanost :D

LP
 
Neno
Novinec
 
Prispevkov: 131
Pridružen: To dec 31, 2002 1:31 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Neno Po feb 09, 2004 12:29 am

Jaz ko sem mel 90000 km sem sel najprej menjat samo ta pogonski jermen pol pa preostali del servisa pa en mesec kasneje! No sej to zdaj ni bitno! In v mojem kraju mam dva hyundai servisa!Pri prvem mi je rekel (kjer tut jaz hodim) mi rece 8000 jermen pa 4000 delo,... pri drugem servisu pa mi rece 12000 jermen-torej materijal pa 6000 delo! Tak da se ze servisi med sabo razlikujejo v cenah!
 
Neno
Novinec
 
Prispevkov: 131
Pridružen: To dec 31, 2002 1:31 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Neno Po feb 09, 2004 12:31 am

No oni ta drugi jermen pa je dinama jermen in se menja na 60 000 km! Prav tako bencinski filter se menja na 60 000!

LP!!
 
music_man
Novinec
 
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne avg 24, 2003 12:45 pm
Kraj: doma

Napisal/-a music_man Po feb 09, 2004 5:05 pm

No dons mi en rece d je on delu pr daewoo nexiji ta servis pa ga je kostav 25k sit pra avto jelu no in pol za foro jest poklicem ke in prasam kok bi me kostal in mi rece d celotn servis slabih 35k sit.
ZAKLJUCEK:
cene so cisto razlicne in neprimerljive pooblascen servis poskusa nategnt na suho.
Pooblascen servis lusina cena od 80 do 90k sit
galantfrik-ova ponudba neki cez 50k sit
moj mehanik 45 k sit ta mi je pol tut naredu
avto Jel slabih 35 k sit mrbit se kesnga jurja men
kr en domaci mojstr 25k sit

POL PA SAM :roll: :?:
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 120 gostov