Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Nei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 20, 2004 3:46 pm

Audi A3 - pokanje v predelu koles

Napisal/-a Nei Če feb 05, 2004 6:45 pm

Spoštovani majstori!

Pred kratkim sem kupil rabljen Audi A3. Sem zelo zadovoljen, moti pa me ena stvar, ki mi ne da miru. :roll: Ko vozim po kakšnih grbinah (slaba cesta, kanalizacijski pokrovi...) se slisi neko pokanje (kot da bi slabo amortiziralo) v predelu koles (mislim, da sprednjih). Na tehničnem sem prosil mahanika naj posebej preveri amortizerje, pa je rekel, da so čist vredu. Verjetno je opazno le pri voznji.
Mogoče, pa tako enostavno je pri Audiju - prej sem vozil Renaulte in Forda. Pojma nimam, zdi pa se mi, da vse ni cisto OK.

Se komu sanja kaj bi to lahko bilo?


Thanx, JErnej
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Če feb 05, 2004 7:09 pm

To je skor sigurno amortizer, ce gres cez grbino. Kaj pa roke ?
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
HMX
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: To apr 29, 2003 7:40 pm
Kraj: Radlje Ob Dravi

Napisal/-a HMX Če feb 05, 2004 7:35 pm

Skor najbolj verjetno so izrabljeni sileni bloki (tiste gumice v rokah).
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Če feb 05, 2004 7:56 pm

Pri men je blo podobno sicer mam Cliota ampak vseen.
Ko sem zapelu čez kako luknjo ali pa če sem ga smukov levo desno je pokalo. So bli zanc amortizerji oz eden. Sem zamenju pa je zdej dober.
Sam ne me za besedo vzet, da ne bom pol kej kriv, če slučajno niso. :wink:
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Napisal/-a X-Hair Če feb 05, 2004 8:01 pm

HMX je napisal/-a:Skor najbolj verjetno so izrabljeni sileni bloki (tiste gumice v rokah).


Oz. plastika, se gumica vseskupaj le obdaja.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
HMX
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: To apr 29, 2003 7:40 pm
Kraj: Radlje Ob Dravi

Napisal/-a HMX Če feb 05, 2004 8:44 pm

X-Hair je napisal/-a:
HMX je napisal/-a:Skor najbolj verjetno so izrabljeni sileni bloki (tiste gumice v rokah).


Oz. plastika, se gumica vseskupaj le obdaja.


Ja. Res.
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Če feb 05, 2004 10:29 pm

HMX je napisal/-a:
X-Hair je napisal/-a:
HMX je napisal/-a:Skor najbolj verjetno so izrabljeni sileni bloki (tiste gumice v rokah).


Oz. plastika, se gumica vseskupaj le obdaja.


Ja. Res.


100% bo to, ker mam jaz isti problem. Samo te gumice je treba menjat pa bo vse normalno.
Slika
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik Pe feb 06, 2004 1:05 am

Hmm. Pred kratkim je nekdo napisal, da je imel podobno težavo z Renaultom-5. Bil je 100%, da je amortizer hin, pa je bila fuč samo tista guma, ki je na vrhu "šalčke" od amortizerja - kjer je naslonjena vzmet. Ker je bil vmes luft, se je slišalo samo, ko se je peljal po slabi cesti. Amortizer je bil OK. Drugače pa amortizer lahko sprobaš na zelo preprost način. S težo telesa se nasloniš na haubo in se odmakneš. Če se avto zagunca več kot recimo 3x - Diagnoza: amortizer se je izlil... :lol: Predstavljaj si tako, kot da bi dal amortizer ven, in bi avto posadil samo na fedre... Samo guncanje se bi dogajal :wink:
Slika
 
Nei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 20, 2004 3:46 pm

Napisal/-a Nei Sr feb 11, 2004 10:23 am

Z vaso pomocjo in s pomocjo mojega mahanika sklepam, da je kriva zrabljena gumica s katero je precni stabilizator pritrjen na most. Jutri bom probal to zamenjat, pa bomo vidli ce je to to. :?:

Hvala,
lp Jernej
 
Uporabniški avatar
JohnyR
Uporabnik
 
Prispevkov: 1483
Pridružen: Pe jun 20, 2003 12:13 pm
Kraj: KK

Napisal/-a JohnyR Sr feb 11, 2004 10:45 am

Nei je napisal/-a:Z vaso pomocjo in s pomocjo mojega mahanika sklepam, da je kriva zrabljena gumica s katero je precni stabilizator pritrjen na most. Jutri bom probal to zamenjat, pa bomo vidli ce je to to. :?:

Hvala,
lp Jernej


Moj prijatelj ma isti problem na golfu in je celo mislil, da je končnik al pa roka hin, pa je na koncu mu en zelo dobr mehanik reku, da je ležaj od amortizerja.
http://www.raceland.si
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Sr feb 11, 2004 11:10 am

Nei je napisal/-a:Z vaso pomocjo in s pomocjo mojega mahanika sklepam, da je kriva zrabljena gumica s katero je precni stabilizator pritrjen na most. Jutri bom probal to zamenjat, pa bomo vidli ce je to to. :?:

Hvala,
lp Jernej


Svetujem ti, da ti to kdo menja v kaki nepooblaščeni delavnici, ker cena v pooblaščeni delavnici je precej zasoljena.
Slika
 
Nekdo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če feb 19, 2004 7:44 am

Napisal/-a Nekdo Če feb 19, 2004 8:31 am

zamenjaj stabilizatorje (gumice) in preveri končnike :!:
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Če feb 19, 2004 3:54 pm

Nei kako je kaj zdaj s tem. Si se že lotil zadeve in popravil kar je bilo narobe, ker me zanima?
Slika
 
Nei
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 20, 2004 3:46 pm

Mission acomplished

Napisal/-a Nei Ne feb 22, 2004 10:13 am

Alora, zadeva je taka - krive so bile le zrabljene gumice, preko katerih je precni stabilizator pritrjen na most. Slisalo se je kot da je celo podvozje hin, ble pa so samo te k.. gumice. :D

CE jih bo kdo kupoval- enake gumice so tut pri golfu 4, pozorni bodite na premer (19, 21, 23mm). Cena originalnih je okoli 1700 SIT. Je pa to kao sibka tocka pri A3/A4.

Matcho, se eno vprasasnje za tebe: pri stikalih za ventilacijo (pod radiem) pogresam osvetlitev. Je sla zarnica (oz. dioda) ali ta del konzole sploh ni osvetljen?
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Ne feb 22, 2004 1:55 pm

Tisti del konzole je osvetljen. Tam odspodaj je samo ena rdeča dioda, ki ti je po vsej verjetnosti šla ali pa se ti je izmaknilo stikalo.

Vse kar morš nardit je, da odstraniš en šrauf, ki je v pepelniku, daš pepelnik ven in imaš celotno zadevo v rokah. Tak da hitro na delo pa poglej, ker je čist izi, pa še zjebat nimaš kaj.
Slika
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Ne feb 22, 2004 2:01 pm

Ups, malo prehitro sem prebral tvoje vprašanje. Verjetno si mislo da nimaš stikal za ventilacijo osvetljenih.

Hmmmmmm, jaz imam avtomatsko klimo pa nimam teh stikal, samo stikala morjo biti osvetljena (ker imam jaz tudi vse gumbeke pri klimi osvetljene), tak da ti je definitivno šla dioda.
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Fan, ferd in 128 gostov