Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Kroker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So feb 07, 2004 9:54 pm
Kraj: Borovnica

Rabim pomoč glede Opel Astre

Napisal/-a Kroker So feb 07, 2004 10:19 pm

Lep pozdrav vsem na forumu- sem novopečeni voznik in lastnik Opla Astre GLS, 4 vrata, 1.6, 16V letnik 1995. S tem sem postal tudi novi član na forumu, izkušene pa prosim za pomoč:
-avto je sicer v zelo dobrem stanju, kljub temu pa ima par manjših hib, ki bi jih rad odpravil, da bo popoln. HVALA ZA POMOČ!

-gumb za vklop sprednjih meglenk se ne aktivira (meglenke gorijo samo takrat, ko ga držim, ko pa spustim pa zopet ugasnejo: v bistvu se stikalo ne zaskoči ali pa kaj podobnega)- ne vem kako popraviti

-zadnji pas na levi strani kar na lepem zašteka- in se ne premakne niti za cm več

-lučka na armaturni plošči (tam kjer je regulator zraka itd...)) pod radijem in v pepelniku ne deluje. Pa ne vem, ali je za vse to zadolžena ena ali več žarnic- ali so pa vse povezane skupaj. Zanimivo pa je, da tista v predalniku normalno deluje. Ni mi jasno kaj je narobe- ali se vam kaj svita, in ali ima kdo izkušnje s tem, kako se razdre armaturna plošča tam okoli!

-imam trodelen ekrančet ki je povezan z radiom (ura)(datum ali RDS)(temperatuta) in ta tazadnji kaže skozi -.--°C ; ali se je mogoče staknil merilec ali kaj podobnega

-kje naj dobim okrasno letev za zadnja desna vrata, ker je ta nekoliko poškodovana?

Ah, saj veste približno kako je, ko človek dobi prvi avto :D :D :D - in bi rad da je vse popolno- čeprav mislim da so to kr precejšne napaka, ki pa ne terjajo veliko časa za odpravo!
LP Kroker
 
Uporabniški avatar
Skull23
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2128
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:28 am
Kraj: Kolomban

Napisal/-a Skull23 So feb 07, 2004 11:53 pm

Pravilno da auto urediš! Če ga prejšnji lastnik ni pazu preveč je dobro da usaj ti kej daš na mesto...

Kar se tiče elektrike ti priporočamda se zapelješ h kakemu privat autoelektričarju, ker pri teh stvareh se hitro kaj zlomi... Kar se tiče pasa, probej v prtljažniku pridet to škatlice kjer se pas navija, in poglej da se ni pas zvil na kolutu...
Zadnjo letev pa poišči na kakem odpadu, druga varjanta je pa original kos dobit samo ne bo poceni...
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Ne feb 08, 2004 9:09 am

Za osvetlitev armature in display ti priporočam servis - sploh za osvetlitev, ker se tiste plastike tako rade polomijo. Je pa res, da to pride okoli 10 k, ke rti zamenjajo vse žarnice, tudi tiste, ki svetijo, saj se ponavadi dogaja, da če zamenjaš eno, potem kmalu druga crkne. Sicer pa je pretežen strošek bolj delo, saj je cel kup podiranja. Sama žarnica pa je okol 80 SIT se mi zdi. Letev - če je lepljena, potem pride v poštev le nova.
 
Uporabniški avatar
Matt
Uporabnik
 
Prispevkov: 924
Pridružen: Po okt 20, 2003 2:15 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Matt Ne feb 08, 2004 9:50 am

če rabis kake gumbe od armaturke mi javi. jaz sem svojo razbil in jo po delih prodajam. zunanjost ni enaka moja je 93, 3 vrata. poslji pm
lp
www.mhd-racing.com
Slika Na novo rojen 04.07.2004
 
Uporabniški avatar
PriSon
Novinec
 
Prispevkov: 177
Pridružen: Sr avg 13, 2003 12:48 pm

Napisal/-a PriSon Ne feb 08, 2004 3:00 pm

Kroker
Meni se je dogajalo isto kot tebi, ko dobiš "nov" avto hočes vse napakice odpravit.
Tak ti povem premisli, če se ti vse to splača odpravljat??!! Moreš se zavedat, da boš za te napakice mogel neki denarca odštet in ta tvoj" nov" avto ni nov, ampak je star 9 let! Hočem ti povedat, da bo pri takem avtu, se čež čas pojavilo še nekaj takih majhnih napakic. V glavnem avto te bo pojedel(finančno), če te bo vsaka malenkost mučila!!! Dobro vem kak je to!!
Mi je malo olje kapljalo sem menjal semeringe, pa še sistem za ročno zavoro sem da menjat-z delom vredl 80.000 sit! Mogel menjat ležaj 8000 sit z delom, zadnje amortizere-mel srečo dal 10.000 čukov za oba z fedrami rabljena, bil katalizator fuč, kupil za 25.000 čukov rabljenega-mel srečo...pa še malenkosti! No, da pa ti povem kaj je največja sreča bila, povozil srno, zavarovalnica izplačala toliko, da sem si za nazaj kril nekaj stroškov, pa še popravil sem si lahko avto!
No, pol pa še je treba zadevo tankat, registrirat, servisirat, itd...pol pa peče denarnica o ja! Mam jaz tudi avto l.95, pa to tak je pri starih avtih!
Upam, da boš, če boš to odpravljal čim ceneje opravil, pa čim več srečnih trenutkov z avtom ti želim, čim manj okvar itd!!!
 
bsmuk31
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 731
Pridružen: Pe jul 11, 2003 7:39 pm

Napisal/-a bsmuk31 Ne feb 08, 2004 4:40 pm

Senzor za temperaturo je v odbijaču, tako da je avto bil žal 99% zaleten in je bil menjan odbijač :(
Je pa 1% možnosti, da se je samo staknila kakšna žica :)

Za tiste lučke, ki so pod radiom pa sem jih jaz tokrat menjal, pa zdržijo približno en mesec pa že crknejo, tako da ne vem če se splača (premisli)

Zadni pas pa je najbolje da kupiš rabljenega pa je, čeprav , kdo pa se zadaj pripne :lol:
Klikni za povezavo na salon.
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Ne feb 08, 2004 5:20 pm

Najprej te bom malo pomiril. Senzor za temperaturo je na levi strani pod branikom (oziroma v braniku, če avtomobil gledaš odspredi). Ponavadi se odlomi , ker je precej tanek (zgodilo pri meni). Stane približno 3k sit. Za menjavo lučk boš moral kar lepo vse razreti (če boš sam delal bodi pazljiv, da odviješ vse vijake). Najlažje boš to naredil tako, da prvo odstraniš display za radio.To storiš tako, da odstraniš gumo na polički pred displayem in odviješ vse vijake- displej enostavno potegneš ven. Stikalo za meglenke se ponavadi zaskoči. Potegni ga ven (pazljivo) in malo pošpricaj z WD-40. Žarnice dobiš na OMW-bencinskem servisu je pa jih v amaturki več. Odstrani tudi radio- tako bo vse skupaj lažje (če je orginal poišči kodo, drugače ti več ne bo delal - piše na car passu, kot vizitka velik papirček). Radio dobiš ven tako, da odviješ vijake na radiju(v vsakem ogalu eden) in v luknjice vtakneš žebljičke. Pazljivo primeš radio za kasetnik in ga povlečeš ven z levo-desno kretnjami.
Pa srečno z avtomobilom :wink:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Kroker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So feb 07, 2004 9:54 pm
Kraj: Borovnica

Napisal/-a Kroker Po feb 09, 2004 6:49 pm

Hvala za odgovore- sm se pa že ful ustrašu, glede tistega da je bil zaleten- sam mislim da res ni bil- ker je tud mašina čist nepoškodovana- nobenih zvarov, barva original...

Bom se mal potrudu, upam da mi bo kej uspel!
Sprejmem pa še kakšen nasvet sefeda!

Ste fajn družba kle na forumu, morm rečt! :D
LP Kroker
 
mare23
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: Ne feb 02, 2003 8:00 am
Kraj: Koper, Izola

Napisal/-a mare23 Po feb 09, 2004 7:12 pm

Lepo pozdrav

Sem imal tudi jaz Opel Astro 1.4 82KM letnik 93' in ti povem da je bil super avto. Nikdar me ni pustil na cesti in mi je precej dobro odslušil. Avto je enkraten in zelo zanesljiv. Glede stikal ti povem samo to, da je pri oplu bolezen poleg rje, ki rada začne najedat pod blatniki. Tega se še posebej pazi. Jaz sem mojega zaščitil z nekim lahko, ki pa žal se ne spomnem imena. Tako da za stikala ti priporočam nova oz. če imaš čas pogledat na kakšnem avtoodpadu.

Glede LCD-ja pa mislim da se ti je staknila sonda za meritev temperature oz. povezava med merilcem in sondo je slaba (kakšen slab ali oksidiran spoj). Drugače pa že ki smo pri LCD-ju za opel, ti navajam nek link, ki sem ga staknu pomotoma.

http://www.eelkevisser.nl/display.htm

Letvico enako dobiš na Opel servisu ali na kakšnem avtoodpadu.

Žarnice za razsvetlitev sredinske konzole so enako kot za razsvetljavo števca. Glede razdiranja števca vem kako, za sredinsko konzolo pa ne. Žal! Malček se pomartraj pa bo.

Srečno pri delu!!!


LP, Mare23
 
Uporabniški avatar
Kroker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: So feb 07, 2004 9:54 pm
Kraj: Borovnica

Napisal/-a Kroker Po feb 09, 2004 7:53 pm

hehe, sem popravil stikalo za meglenke.

Če koga zanima:
- vzameš ven celo stikalo- previdno ga potegneš ven
-odstraniš kapico stikala
- potem ga pa še razdreš s pomočjo kakšnega nožka
-vsa fora pa je v plastični vzmeti v stikalu, ki se je nekoliko narobe ukrivila- tako da tisti del, ki ob pritisku preskakuje noter in ven ostane samo notri ali pa samo zunaj- tako samo gorijo ali pa ne (kot pr meni)
- ko vidiš da normalno preskakuje in da si jo pravilno naravnal, si zmagal, sestaviš stikalo nazaj, ga vtakneš :D nazaj noter in si ZMAGAL! Dela k bk!

:) :D :P
LP Kroker
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Po feb 09, 2004 8:05 pm

Saj sem vedel, da boš takoj videl zakaj gre. Ker sem tudi jaz tako na blef stikalo ven potegnil pa je tudi šlo. Zdaj pa še počasi amaturko, pa senzor,..... potem pa bo vse v najlepšem redu in avtek bo popoln.
:-P
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Skull23
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2128
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:28 am
Kraj: Kolomban

Napisal/-a Skull23 Po feb 09, 2004 8:23 pm

Pol pa feltne 17"... :P
 
Uporabniški avatar
Jonas
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: So feb 21, 2004 6:42 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jonas Ne feb 22, 2004 10:05 pm

ok da se jz potozm mal glede svoje astre :D
Jz mam Astro letnik 96, 1.6 75KM im mam tok problem s tem avtom da je to za popizdit.
Kot prvo poraba, glede na to da ma sam 75KM in pospeske 25s do 100 sm mislu da bo vsaj zru mal, mah kje, z polnim tankom nardim tm okol 500kilometrou ce je sreca, res da je skor samo mestna voznja, sam vozm cist normalno.
Drugo: bremze :?: kwa je ze to, jz nevem, ampak z mojim ATXom se prej ustavs :D menu sm prednje ploscice in zovorni olje - se vedno nc, ce pri vecji hitrosti pohodm bremzo mi ceu avto trese, a zdj bom mogu se diske menat, al bo isto sranje pol?
Tretje: Cist iste probleme mam kot ze ene par folka prej, una salter za prednje meglenke tud men ne dela hehe, sam zdj vem kako se ga poprav, osvetlitev konzole itak sploh dela ne :D pa se raztavt tisto zadevo, ja res, ni dost mankal da bi zakuru avto :)
Trenutno pa mam probleme se z: amortizerji mi skripajo prou grdo ce grem cez kaksnga policajca, zjebu se mi je motorcek za zaklepanje tanka, prokleta avtomatska antena se nikol ne posprav k se takoj akrivi sam ce jo grdo pogledas, ce je pa se mal mrz pa itak vse skp zaledeni in ni pogoja da jo spravs notr, in pol rabs s fenom talit anteno ob 5 zutri da lahko das avto v garazo, drugac zadanes v mamicine asparaguse :D
Pa nevem no, deli se mi zdijo full dragi, spegu bi rabu sovoznikov - najcenejsi neoriginalni 30k brez barvanja - je pa elektricno nastavljiv in ogrevan...
Aja pa priporocljivo je obiskovanje fitnesa ce hocs sibedah odpirat :D
To je pac moje mnenje, ce mi lahko kdo kako pomaga, ploooosm :D

lp
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 129 gostov