Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Kiko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 698
Pridružen: Če jan 29, 2004 8:43 am
Kraj: Krško

CRKOVANJE ŽARNIC!

Napisal/-a Kiko To feb 10, 2004 8:32 am

Doma imamo Opel Astro 99 letnik in nam vsak mesec crkne ena žarnica.Zanima me kaj naj bi to pomenilo, ker na servisu so baje neki rihtal pa vseeno crkujejo.Prosim za pomoč.Hvala.
 
Uporabniški avatar
Slater
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So maj 31, 2003 3:20 am

Napisal/-a Slater To feb 10, 2004 8:36 am

Moja izkušnja je sledeča:
imel avto in je crknila leva žarnica. Čez mesec pa še desna.
Čez pol leta se je zgodba ponovila. Ko crkne ena, gre v kratkem času še druga.

Itak, pa se žarnica pa kakem letu izrabi in jih menjam v paru. Tudi če ena crkne menjam par.
Slika
 
Uporabniški avatar
Kiko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 698
Pridružen: Če jan 29, 2004 8:43 am
Kraj: Krško

Napisal/-a Kiko To feb 10, 2004 8:48 am

Isti problem pri nas.
 
MMBLY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: To jun 11, 2002 12:01 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a MMBLY To feb 10, 2004 9:02 am

jap vedno morš menjat par... pomoje da če ena samo sveti je bolj obremenjena, pa še tista hitrej crkne pol zato naj bi se menjal par...
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters To feb 10, 2004 10:55 am

Smiselno je preveriti, če so luči dobro fiksirane. Velikokrat naproti pripelje avto, ki se mu tresejo (vibrirajo luči). Morda pri tebi to tresenje ni niti opazno, pa je vseeno lahko razlog za crkavanje žarnic. Le-ta je namreč zaradi vročine zelo občutljiva na tresljaje in se pač nitka pretrga.
Žarnica se lahko trese tudi, če je slabo fiksitana v ležišče ali pa je kriva parabola (po višini nastavljiva)...Možnosti je kar nekaj in verjetno je tukaj vzrok...

Avte vozim že 12 let, pa sem do sedaj moral menjati menda 1 do 2 žarnici... pa vedno kupim najcenejšo, ki se jo da dobit...
 
Uporabniški avatar
Slater
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So maj 31, 2003 3:20 am

Napisal/-a Slater To feb 10, 2004 11:19 am

jap, pri kontaktih je treba tud paziti. Kolega je imel žarnico slabo nataknjeno na kontakt in čez čaz je opazil, da mi je plastični konektor stopilo.
Tam spredaj se zadeve res precej grejejo.
Slika
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky To feb 10, 2004 11:24 am

Slater! Kolega mi je prow zadnjič razlagu da so se tud njemu dogajale te stvari. Pri njemu je šlo takole: Ko je mel za užgat avto je najprej odpru luči in nato užgal avto in zarad tega verjetno so mu crkovale luči ker ko užigaš avto zelo niha tok. Ko pa se je navadu najprej užgat avto in nato šele odpirat luči se mu je stvar ustavila in ima zdej že pow leta ene luči.

LP
The MAN
 
gerchy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Po jan 20, 2003 2:41 pm
Kraj: 03

Napisal/-a gerchy Pe feb 13, 2004 10:02 am

Morda se opazka: veliko avtomobilov ima t.i. dnevne luci, ki se prizgejo se preden obrnemo kliuc. Ponavadi se marsikdo stoji na zavori, ima prizgan radio ... Skupaj z zaganjacem motorja so to dokaj veliki porabniki. Poskusite ugasniti luci (ce se da), "eliminirati" cimvec porabnikov ob zagonu. Tudi nihanje napetosti krajsa zivljenjsko dobo zarnic.
 
Uporabniški avatar
ghia
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Ne jan 04, 2004 7:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ghia Pe feb 13, 2004 10:13 am

a ti crkujejo navadne H4 žarnice?? po novem prodajajo take z daljšo življensko dobo,ker se mora marsikje voziti tudi podnevi z prižganimi lučmi,ne samo pri nas.temu primerno so naredili bolj vzdržljive žarnice.mislim da se imenujejo daylights??!!--tudi jaz v 12 letih vožnje menjal samo kake 4 žarnice :D
EASY RIDER-NIKOL 200!!
Slika
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 122 gostov