Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Novinec1968 Sr dec 30, 2020 9:07 pm

Tattoo- je napisal/-a:Ne mešaj jabolk in hrušk ter poleg še klobas (Renault) če ne veš za kaj se gre....



Se pravi da trdiš da ne gre za vzmet vrat? Če je tako, res ne vem za kaj gre, če pa je problem v tem, kar sem napisal in če je je link do videa ki sem ga priložil povezan s tem, potem... ne vem zakaj tvoje pisanje, ker se napaka kot je napisano nanaša zgolj na sovoznikova vrata, tvoja razlaga pa je splošna.
Si pomislil, da bi bilo lahko kaj narobe, če se napaka pojavlja samo na enih vratih, ali si v svoji nadutosti ti pomešal vse kar mi očitaš?
Samo razmišljam, saj se lahko motim, tvoj neprofisionalen odnos pa očitno presega pravila foruma. Zavedaj se da nisi dal nobene rešitve, medtem, ko sem 100% prepričan da bi z menjavo vzmeti, ali pa celo s popravilom bila težava rešena.

Komentarji kot je tvoj znižujejo število uporabnikov tega foruma, še malo pa vas bo manj kot deset, ki aktivo sodelujeto na tem nekoč največ slovensem avtomobilskem forumu.
Če je žaljiva "klobasarska" agresivnost tvoja lastnost na katero si mogoče celo ponosen, to da meni pri vseh izkušnjah in tudi lasti (tudi trenutno) več vozil VW AG skupine očitaš nekaj kjer si očitno udaril mimo, pri tem pa misliš da imaš prav samo dokazuje tvojo inferiornost in žaljenje uporabnika, ki nikakor ni imel slabega namena.

@administratorji, v kolikor se vam zdi njegov odziv pravilen, potem lep pozdrav za vedno in veliko sreče in zdravja v novem letu.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a vojkostar Sr dec 30, 2020 10:25 pm

golfek je napisal/-a:ban fotk ne vidim.... samo neke ikonce....

s takim orodjem nimaš kej delat v mojem primeru...kot pravim...očitno so posode različne... če bi hotu mojo ven dobit bi mogu konico podaljšat za 8cm in pravokotno zavit, da bi zagrabil in potegnil do luknje kjer sta tipala za nivo.... pol pa ven počas vlečt da ne polomiš... teorija, v praksi še to težko
sm hotu močnejši drajt zvit da bi pahnil na drugo stran in pol še kljuko nakonc narest pa vn potegnt... ma me je minilo :D mogoče probam jutri še na drugem golfu, mamo 2 , drugi je isto 2014 cup, le da ni karavan, da vidim še tam če kaj vn leti ha...

na yutubu vlečejo ven vsi na kontra strani od tipala kjer je odprtina..tist je dost simpl, skor s prsti ga vzameš vn....

ja pri mojem tudi ni bilo varjante s prstom ali karkoli, sem pa vzel dolge palčke oziroma plastično orodje za čevape obračat in še eno palčko
in sem jo dvignil pod strop, potem pa počasi ob gornjem robu pusode potiskal do vmesne pregrade, kjer sem jo eventuelno rinil toliko časa, da sem lahko prijel z dvema prstoma skozi luknjo, je pa fino paziti na senzorje nivoja :)
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a Milan_48 Če dec 31, 2020 2:59 pm

Novinec1968 je napisal/-a:
Tattoo- je napisal/-a:Ne mešaj jabolk in hrušk ter poleg še klobas (Renault) če ne veš za kaj se gre....



Se pravi da trdiš da ne gre za vzmet vrat? Če je tako, res ne vem za kaj gre, če pa je problem v tem, kar sem napisal in če je je link do videa ki sem ga priložil povezan s tem, potem... ne vem zakaj tvoje pisanje, ker se napaka kot je napisano nanaša zgolj na sovoznikova vrata, tvoja razlaga pa je splošna.
Si pomislil, da bi bilo lahko kaj narobe, če se napaka pojavlja samo na enih vratih, ali si v svoji nadutosti ti pomešal vse kar mi očitaš?
Samo razmišljam, saj se lahko motim, tvoj neprofisionalen odnos pa očitno presega pravila foruma. Zavedaj se da nisi dal nobene rešitve, medtem, ko sem 100% prepričan da bi z menjavo vzmeti, ali pa celo s popravilom bila težava rešena.

Komentarji kot je tvoj znižujejo število uporabnikov tega foruma, še malo pa vas bo manj kot deset, ki aktivo sodelujeto na tem nekoč največ slovensem avtomobilskem forumu.
Če je žaljiva "klobasarska" agresivnost tvoja lastnost na katero si mogoče celo ponosen, to da meni pri vseh izkušnjah in tudi lasti (tudi trenutno) več vozil VW AG skupine očitaš nekaj kjer si očitno udaril mimo, pri tem pa misliš da imaš prav samo dokazuje tvojo inferiornost in žaljenje uporabnika, ki nikakor ni imel slabega namena.

@administratorji, v kolikor se vam zdi njegov odziv pravilen, potem lep pozdrav za vedno in veliko sreče in zdravja v novem letu.

Zelo ustrezen zapis. Trezno razmišljanje.
Nulla tenaci invia est via!
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a mardy Sr jan 06, 2021 11:09 am

Pozdrav,

Bom stisnil tale post kar sem.

Poskušam najti kakšne informacije o novejših tipih motorjev 1.6tdi, če so morda napake glede vodnih pump že odpravljene, pa nič kaj ne najdem.

Torej, 1.6 tdi, l. 2017, tip motorja DCX (120 konjev),a je še vedno dovzeten za okvaro vodne pumpe, ali je že imun na to - če morda kdo ve.

lp!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a sašo5 Sr jan 06, 2021 11:23 am

noben ne 1.6 ne 2.o ni bil občutljiv na puščanje pump....res pa, da kdaj pa kdaj kera tut spusti :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a emozul Sr jan 06, 2021 11:54 am

Dej Sašo, ne bluzi. To je bila pogosta težava 2.0 tdi.
 
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a trakus Sr jan 06, 2021 4:57 pm

mardy je napisal/-a:Pozdrav,

Bom stisnil tale post kar sem.

Poskušam najti kakšne informacije o novejših tipih motorjev 1.6tdi, če so morda napake glede vodnih pump že odpravljene, pa nič kaj ne najdem.

Torej, 1.6 tdi, l. 2017, tip motorja DCX (120 konjev),a je še vedno dovzeten za okvaro vodne pumpe, ali je že imun na to - če morda kdo ve.

lp!


Težava je pomoje še vedno prisotna pri nekaterih vozilih, kolega je moral menjati na Passatu B8 1.6 TDI 120KM (5/2017) pri dobrih 142k prevoženih. To je verjetno isti tip motorja kot ga ti navajaš. To je tudi najnovejši letnik TDI-ja od meni poznanih bližnjih oseb za katerega vem, da je imel težave z vodno pumpo. Ostali pa sledijo po starosti: Golf 1.6 TDI Bluemotion 110KM (6 prestav) pri 128k (1/2015), Passat B7 2.0 TDI 140KM (10/2014) pri 134k. Golf Plus, ki pa ima enega bolj zgodnjih in baje problematičnih 1.6 TDI-jev 105KM CAYC (1/2011) je pa zdržal brez problema do velikega servisa, ki se je opravljal komaj lani pri 225k prevoženih.
Sam bi pač preventivno opravil velik servis pri nakupu in menjal vse v kompletu pa imaš verjetno vsaj za en čas mir. :D
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfabimu Sr jan 06, 2021 5:08 pm

Mardy je spraševla za dovzetnost okvar vodnih pump ( ni navedel kakšne okvare), Sašo pa je odgovoril da niso puščale... No uglavnom puščajo glih tko, je pa res da z ea288 motorjem je večkrat kakor puščanje problem pri pumpi ta, da aktuator ki pokrije impeler zahinavi... posledično se motor začne pregrevat, ko pa avto ugasneš se ponavadi aktuator vrne in je do naslednjega hladnega zagona OK...
Pri velikem servisu priporočam pumpo brez tega sranja, pa še cenej je. Da bi se pa avto kaj hudo kasneje segrel zaradi tega, ker pumpa nima aktuatorja ki pokrije impeler, pa jaz ne opazim.
Fora tega aktuatorja je, da prekrije impeler pri hladnem zagonu, in takrat voda pač ne kroži zato se motor kao hitreje segreje...
In spet ta ufuravanje in siljenje hdi, dci, v temi kjer se sprašuje za TDI.... In pol vag ljudje ne vidijo dlje...
Forum bi se lahko preimenoval v KUPI RENAULT forum hhh.
Eh nbom razpravljal, ker je bv.

Lp,
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a motom Sr jan 06, 2021 5:22 pm



Od naštetih 10 so le 3je golf7 in če bereš komentarje pod temi pravijo, da to ni pogost pojav.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a golfek Sr jan 06, 2021 5:50 pm

ne boj se vodne pumpe.. js bi se bal prej kake turbine šobe.... če ti pumpa začne puščat vidiš da ti zmankuje tekočine oz jermen zjutraj cvili...ker teče po njemu in se oglaša.... pač menjaš in imaš mir.... naslednjih 150...200.000 km....

sam sem menjal na 2.0 pri 195.000km ... ravno zato ker je občasno zjutraj zacvililo ... izkazalo se je da je kaka kaplica že prisolzila iz pumpe na jermen... bil je pa ko nov drgač jermen, nobene panike...
sam ne bi kupil 1.6 , ne pravim pa da ni ok.... vem le da 2.0 150ks je znan da je ok!
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a mardy Če jan 07, 2021 8:40 am

Hvala vsem za odgovore!
 
urskap
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jun 28, 2022 8:35 am

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a urskap To jun 28, 2022 8:13 pm

Pozdravljeni, jaz pa imam težavo z Golfom 7.5 TDI letnik 2018 in sicer mi že 2 leti čez neravnine pri nižji hitrosti (do 30) nekaj ropota na sprednji levi strani (včasih tudi desni), sliši se, kot da bi bilo nekaj razrahljano in ima prostor, da nekam tolče. Sicer ni zelo glasno ampak se sliši v kabino in je zelo moteče. Zvok se pojavlja tudi ko zavijem ostro levo, sploh če je cesta slaba ali pa ko hitro zapeljem iz rondoja, pa tudi ko speljem iz dvorišča, ki je rahlo dvigjeno, in zavijem levo. Sliši se tudi ko se avto na hitro ustavi npr. na semaforju, takrat in pri zavijanju se ponovem na zavori prav čuti, da se nekaj premakne. Puše sem že menjala pred cca 15.000km ampak to ni v celoti rešilo zadeve, je veliko boljše, ker ne zruži več čez ležeče policaje, ampak od tam še vedno prihaja podoben zvok. Vmes se je pri vrtenju volana (ne na mestu), slišalo tudi kot da se nekaj drobi. Avto ima zdaj 52k prevoženih, drugače nimam z njim nobenih problemov, zato si res želim, da se zadeva reši. Na servisih me ne jemljejo preveč resno in "ne slišijo" ali pa mi povejo, da je avto zato da se vozi in da je ruženje normalno. Saj res, da sem ženska, nisem pa nora:)
Če ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo, bi bila zelo vesela.
 
5rG
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr sep 05, 2007 4:57 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a 5rG To jun 28, 2022 8:41 pm

Reci mehaniku naj preveri selene. Sem imel enake težave.
VW Golf VII 1.4TSI 140PS DSG
 
6bopa9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če mar 15, 2018 3:07 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a 6bopa9 Sr jun 29, 2022 2:22 pm

Tudi pri meni (Octavia III) so bili seleni. Zelo podobni simptomi.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Golf 7 napake

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jan 23, 2023 2:50 pm

Glasna mašina MK7 GTI 2.0 TSI
Če ima kdo probleme - rešitev
https://www.youtube.com/watch?v=sWr0fpQVv20
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], trs in 23 gostov